W uroczystość Najświętszej Trójcy na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas III przyjęły po raz pierwszy Najświętszą Komunię Świętą. Natomiast dzieci klas IV obchodzą pierwszą rocznicę swojej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 12.00. Niech ta uroczystość i dar spotkania z Panem Jezusem ożywia młode serca Waszych dzieci drodzy rodzice. I umacnia wiarę w Waszych rodzinach. Gratulujemy rodzicom pociech i życzymy dalszych owoców w wzrastaniu w wierze we Wspólnocie i w rodzinach. Przez cały tydzień dzieci komunijne obchodzą Biały Tydzień. Na zakończenie w sobotę Pielgrzymka do Wąwolnicy. Gdzie zawierzymy Matce Bożej Kębelskiej dzieci i rodziny opiece i wstawiennictwu Maryi.
Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które przygotowały dzieci do dzisiejszej uroczystości: s. Radosława (przełożona) za całoroczną pracę w szkole z dziećmi i całoroczną formację w kościele, ks. Michałowi za całoroczną troskę duszpastersko-liturgiczną oraz s. Zuzannie za przygotowanie świątyni w dekorację i kwiaty. Pamiętamy również o wychowawczyniach i dyrekcji naszej Szkoły Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego za całoroczny trud kształtowania naszych dzieci.
W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek Św. Justyna, m., wsp. obow., w środę Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, mm., wsp. obow., w czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, urocz., w piątek Św. Bonifacego, bp., m., wsp. obow.
We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Św. Antoniego, w środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zbiorowych. Msze św. o godz. 18.00.
W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Po zakończonej procesji Msza św. około godz. 12.30.
Trasa procesji będzie tak jak w latach poprzednich. O przygotowanie ołtarzy prosimy grupy duszpasterskie: Ołtarz I – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Scholę Młodzieżową Ołtarz II – Kółka Różańcowe, Apostolat Maryjny i Legion Maryi Ołtarz III – Kościół Domowy – gałąź Ruchu Światło-Życie Ołtarz IV (przy kościele ) – Akcja Katolicka i Rodzina Radia Maryja
Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone na „Centrum Jana Pawła II”. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególne dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w strojach komunijnych. Dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do niesienia poduszek procesyjnych i różańca. Próba dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Prosimy również parafian mających kwiaty w ogrodach o przyniesienie płatków do sypania. Dorosłych o włączenie się w orszak procesyjny przez wzięcie chorągwi i feretronów. Uczestnicząc w procesji oddajmy cześć i uwielbienie Naszemu Panu.
Rozpoczyna się w tym tygodniu miesiąc czerwiec, który będzie nas gromadził przy Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa po Mszach św. wieczornych połączone z czytankami tematycznymi, w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa całymi rodzinami.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa i spowiedź św. przed Mszami św. pół godziny wcześniej. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo i Adoracja przygotowana przez wspólnotę Z Maryją Ratuj człowieka, a po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja do godz. 20.00 zakończona błogosławieństwem Najśw. Sakramentem i Apelem Jasnogórskim. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Kół Żywego Różańca.
W najbliższą niedzielę taca przeznaczona na budownictwo sakralne. Słowo Boże wygłosi i ofiary zbierze na Centrum Oazowe ks. Jerzy Krawczyk – Moderator Archidiecezjalny Ruchu Światło-Życie.
W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 nasi Czcigodni Kapłani: ks. dr kan. Eugeniusz Szymański i ks. kan. Krzysztof Nalepa obchodzą 50 – lecie święceń kapłańskich. Ogarniamy naszych Jubilatów wdzięczną modlitwą i zapraszamy do udziały w tej wyjątkowej uroczystości.
Pielgrzymka do Skarżyska-Kamiennej – Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i Częstochowy w dniach 11-12 lipca 2026 r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Organizuje Pani Barbara Adamczyk. Zapraszamy.
Nasz duszpasterz ks. Karol zaprasza do dołączenia do grupy pielgrzymkowej po południowych Włoszech szlakiem m. in. o. Pio i Św. Michała Archanioła. W terminie 3-10 października 2026 r. Jest kilka wolnych miejsc.
W poniedziałek 1 czerwca Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 z indywidualnym błogosławieństwem i upominkiem.
Wdzięczność kierujemy pod adresem Pana Piotra Popiela. Za regularne dbanie o sprawy techniczne związane z oświetleniem, nagłośnieniem, ustawieniem dzwonów oraz renowacją korony i podświetleniem figury Matki Bożej w naszym ogrodzie.
W najbliższym tygodniu odbędzie się pogrzeby:
Śp. Marian Truskowski z ul. Romera 50 W poniedziałek w naszym kościele Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej Różaniec Św. w Jego intencji. Po Mszy św. ostatnie obrzędu na Cmentarzu na Majdanku.
O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR pw. Św. Dominika, a w przyszłym KŻR pw. Świętej Rodziny.
Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszej Wspólnoty. Na konto parafialne: 100 zł; bez imiennie za 200 zł, 180 zł i 100 zł; od rodziców dzieci pierwszokomunijnych 4000 zł ( zakupione ampułki i kielich mszalny). Wszystkim Bóg zapłać.