Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

17 Lubelska Drużyna Harcerek „Strumień” 

Drużyna działa w ramach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Lubelskiej Chorągwi  Harcerek i Lubelskiego Hufca Harcerek „Rzeka”.

W swoje szeregi przyjmujemy dziewczynki w wieku 10-15 lat.

W ciągu roku spotykamy się na cotygodniowych zbiórkach, organizujemy również biwaki, zimowiska oraz obozy letnie. Harcerki mają możliwość ciągłego wszechstronnego rozwoju, zabawy, podróży i nawiązywania nowych przyjaźni. Chcemy by nauczyły się samodzielności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, współdziałania w grupie. Dajemy możliwość pożytecznego spędzenia wolnego czasu. W swoim postępowaniu kierujemy się Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim.

Zapraszamy do kontaktu oraz na nasze spotkania w każdą sobotę !!

kontakt:
drużynowa 17 LDH „Strumień” Aleksandra Łoboda
tel: 537 866 680, E-mail: aleksandra.loboda1@zhr.pl

23 Lubelska Drużyna Harcerzy „Arsenał”

W nasze szeregi może wstąpić każdy chłopak w wieku od 10 do 15 lat.

Co tydzień w sobotę spotykamy się na zbiórkach w około6 – osobowej grupie. Dodatkowo mniej więcej raz w miesiącu odbywa się zbiórka drużyny, gdzie można integrować się z resztą drużyny. Jednak to nie wszystko! Co jakiś czas organizowane są wyjazdy takie jak zimowiska, obozy letnie czy biwaki, gdzie możemy obcować z naturą, uczyć się nowych rzeczy i nawiązywać nowe relacje. Podstawą naszego działania jest harcerskie wychowanie, które zakłada wszechstronny rozwój harcerzy, wykształcenie u młodych ludzi świadomości narodowej i patriotyzmu, rozwijanie swoich zainteresowań, a przede wszystkim dobrą zabawę i wspaniałą przygodę. Wszystko to przekłada się na takie umiejętności jak radzenie sobie w trudnych sytuacjach, samodzielność czy współpraca w grupie. Życie i postępowanie harcerzy jest oparte na Prawie Harcerskim – zbiorze uniwersalnych idei, do których dążymy na swojej harcerskiej ścieżce.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i na cotygodniowe zbiórki!

Kontakt: Drużynowy 23 LDH „Arsenał” Łukasz Jarzyna

tel: 882 153 889 E-mail: lukasz.jarzyna@zhr.pl

Otwórz się na harcerza bo harcerz nie kłamie!!!!

17 kwietnia, 2024