Ogłoszenia

 

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020
W tym tygodniu patronują nam:
·         16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
·         18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
1.       Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców w związku z przypadającym świętem Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
2.       W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
3.       W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
4.       Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i Mszy Świętej.
5.       W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
6.       Dzisiaj po Mszach św. jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej w naszej Archidiecezji.
7.       Harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej zapraszają chętne dziewczęta w wieku 10-13 lat do dołączenia do 23 Lubelskiej Drużyny Harcerek Meandry im. Aliny Blaszyńskiej. Zbiórka odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 10.30 w salce katechetycznej.
8.       Młodzież z KSM zaprasza do udziału w czuwaniu modlitewnym z okazji święta św. Stanisława Kostki. Czuwanie odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej.
9.       Zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę w sobotę 19 września na godz. 10:00 a kandydatów na ministrantów na godz. 10:30.
10.   W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
 
Śp. Ryszarda Kasprzaka z ul. Romera
6 Mszy św. od uczestników pogrzebu – pierwsza 16.10. o godz. 7.00
 
Śp. Andrzeja Jamińskiego z ul. Samsonowicza
3 Msze św. od uczestników pogrzebu – pierwsza 19.10. o godz. 7.00
Sąsiedzi z Samsonowicza 33 – 8 Mszy – pierwsza 23.09. o godz. 7.00
i za wszystkich zmarłych z tego bloku – 22.11. o godz. 7.30
 
Śp. Krystynę Szewczyk z ul. Nałkowskich
4 Msze św. od uczestników pogrzebu – pierwsza 14.10. o godz. 18.00
Rodzina – Msza św. – 30.09. o godz. 18.00
Firma pogrzebowa KARAWAN – Msza św. – 12.11. godz. 7.00
 
Śp. Jana Habera z ul. Samsonowicza
8 Mszy św. od uczestników pogrzebu – pierwsza 14.10. o godz. 18.00
Żona: 4 Msze – pierwsza 7.10. godz. 18.00
Siostra z rodziną – 30.10. godz. 7.00
Bratanek Robert z rodziną – 9.11. godz. 7.00
Siostrzeniec Paweł z rodziną – 12.11. godz. 7.00
Sąsiedzi z Samsonowicza 19 – 3 Msze – pierwsza 7.10. godz. 7.00
I za wszystkich zmarłych z bloku 19.12. godz. 18.00
 
Śp. Jadwigę Krzyżak z ul. Nałkowskich
7 Mszy św. od uczestników pogrzebu – pierwsza 22.10. godz. 7.00
Rodzina – comiesięczne Msze – pierwsza 6.10. godz. 7.00
 
11.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
Gość Niedzielny
·         Aborcyjna nocna zmiana – Pod osłoną nocy francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało dopuszczalność aborcji praktycznie na życzenie i do samego końca ciąży. Jacek Dziedzina pisze o tym w nowym numerze „Gościa Niedzielnego” w tekście pt. „Nocna zmiana”.
·                 Wirusy z przeszłości – Skąd wiadomo, jakie wirusy trapiły ludzi w dalekiej przeszłości? Wirusy, w przeciwieństwie chociażby do bakterii, nie zostawiają śladów kopalnych. A jednak wiemy o nich całkiem sporo.
 Niedziela
·        Kościół wobec LGBT – Od pewnego czasu jesteśmy świadkami coraz częstszych i coraz bardziej agresywnych ataków środowiska LGBT na ważne dla wierzących symbole, na ludzi Kościoła i na sam Kościół. Jakie stanowisko wobec tych osób oraz prezentowanych przez nie poglądów zajmuje Kościół w Polsce? Bardzo jasno i precyzyjnie przedstawia to obszerny i ważny dokument przyjęty ostatnio przez episkopat – Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT.

 

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020
1.Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
2.Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze św. o godz. 7.00, 10:00, 16:30 i 18.00.
3.Serdecznie zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 17.30.
4.O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR p.w. Matki Kościoła a w przyszłym KŻR p.w. Św. Faustyny.
5.Przypominamy o tym, że od przyszłej niedzieli 13 września Msze o godz. 10.30 będą Mszami ze szczególnym udziałem dzieci z rodzicami. Zapraszamy na te Msze szczególnie dzieci z klas trzecich, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, którą planujemy na ostatnią niedzielę maja czyli 30.05.2021 r.
Natomiast Msze niedzielne o godz. 18.00 będą sprawowane jako Msze dla młodzieży. Prosimy wspólnoty młodzieżowe – Oazę i KSM o czynny udział w tych Mszach.
6.W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową wokół kościoła.
7.Od 1 września posługę wikariusza w naszej Parafii rozpoczął Ks. Marcin Szymańczuk, a posługę organistki rozpoczęła P. Katarzyna Rembiesa. Ks. Marcinowi i P. Katarzynie życzymy obfitości Bożych Łask.
8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
W tygodniku Niedziela:
 • Parafia jest ciągle aktualna – To jasne, że potrzebne są zmiany. I nie dlatego, że czas parafii się skończył, ale że zmieniły się czasy, a wraz z nimi zmienili się ludzie.
 • Krewni Matki Bożej – Osobę Najświętszej Maryi Panny zazwyczaj kojarzymy z Nazaretem. I słusznie, bo tam spędziła większość swego życia. Ale czy jest to jej rodzinne miasto? Gdzie spędziła dzieciństwo? Kim byli jej krewni?
W tygodniku Gość Niedzielny
 • Między szkołą a parafią – Szkolne lekcje religii nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale być jej dopełnieniem. W trzydziestą rocznicę powrotu religii do polskich szkół warto o tym przypominać.
 • Urodziny Najpiękniejszej – Ile lat kończy 8 września Maryja? Matka Boża nie ma z tym problemu. Spełniwszy wiernie swoje życie, uczestniczy w wiecznej młodości Boga.
9.W ostatni tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
 
Śp. Teresę PIETUCHA
Msze św.: Uczestnicy pogrzebu 7 Mszy – pierwsza 16.09. o godz. 18.00
Sąsiedzi Podgórscy – 18.09. o godz. 7.30
Teresa Dzięglewska – 9.09 o godz. 18:00
Rodziny Drozdów i Borzęckich – 17.10 o godz. 18:00
 
Śp. Ireneusza PIOSIA
Msze św.: Uczestnicy pogrzebu 3 Msze – pierwsza 16.09. o godz. 18:00
 
Śp. Mariannę SAMOŃ
Rodzina zamówiła Mszę w 30-ty dzień po śm – 30.09. godz. 18.00
Sąsiedzi z 3 klatki Nałkowskich 98 4 msze – pierwsza 15.10 godz. 7:00
 
Ryszarda Kasprzaka – pogrzeb będzie w poniedziałek o 14:00 na Majdanku
Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem.

Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

W tym tygodniu patronuje nam:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła

O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR Królowej Pokoju Rodzinnych a w przyszłym KŻR Matki Kościoła.

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę rozpoczynającą nowy rok szkolny 1.09. o godz. 10.00.

Możliwość spowiedzi będzie w poniedziałek od godz. 17.15 (może ona być potraktowana jako spowiedź pierwszopiątkowa a wtedy w pierwszy piątek można tylko przyjść na Mszę i przyjąć komunię świętą).

We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

To także 1 wtorek miesiąca – o 17:30 nabożeństwo do świętego Antoniego.

W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W piątek spowiedź rano od 6.30 i popołudniu od 16.15 – o 16:30 msza dla dzieci i spowiedź od 17:15.

W sobotę po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Z Niedzieli:

Trzej wielcy Kościoła i Solidarności – o wielkim wpływie na powstanie Solidarności trzech wielkich kapłanów: Karola Wojtyły, Stefana Wyszyńskiego i Jerzego Popiełuszki.

Mądrość szukanie prawdy – Czy wiedzę i wykształcenie można nazwać mądrością i czy wystarczy mądry umysł, by nazwać się człowiekiem wierzącym?

Mocarze ambon – artykuł o tym kto w polskim kościele mówi najlepsze kazania.

Lubelska Częstochowa – piękny artykuł o Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy.

Z Gościa Niedzielnego:

Solidarna w ciemności – artykuł o ikonie służby6 chorym i bezdomnym – Matce Teresie z Kalkuty.

Zachować równowagę – ks. prof. Antoni Dębiński, ustępujący rektor KUL mówi o roli uczelni katolickiej we współczesnym świecie.

Sierpniowy przełom – bezpłatny dodatek historyczny do Gościa w 40 rocznicę powstania Solidarności.

Jest także Mały Gość Niedzielny a w nim:

Naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.

Zdziwiony i zakochany – artykuł o księdzu poecie czyli Janie Twardowskim

W kraju kawy i czarów – wywiad z misjonarzem z Papui Nowej Gwinei

Najważniejszy owad świata – artykuł i wiele ciekawostek o pszczołach

Od niedzieli 6 września powracamy do układu godzin Mszy sprzed wakacji. Porządek Mszy niedzielnych: sobota – godz. 18.00, niedziela – 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00.

Od 1 września, na Mszach o godz. 18.00 będą głoszone krótkie komentarze do liturgii słowa, a od niedzieli 13 września Msze o godz. 10.30 będą Mszami ze szczególnym udziałem dzieci z rodzicami. Natomiast Msze niedzielne o godz. 18.00 będą sprawowane jako Msze dla młodzieży.

Z racji swojego święta patronalnego KŻR MB Częstochowskiej złożyło ofiarę na kwiaty w wysokości 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie w związku z kończącymi się zapasami tego najcenniejszego leku zaprasza i zachęca do honorowego oddawania krwi.

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Po raz kolejny zwracam się do Was z zaproszeniem na uroczystości Maryjne do naszych głównych sanktuariów. Przemawiając na Jasnej Górze, papież Franciszek mówił do pielgrzymów: „Wam, którzy nieustannie do Niej przychodzicie, niech Maryja nadal wskazuje drogę i pomaga tkać w życiu, pokorną i prostą treść Ewangelii. Prośmy o łaskę abyśmy sobie przyswoili Jej wrażliwość, Jej wyobraźnię w służbie potrzebującym, piękno poświęcenia swojego życia dla innych, bez szukania pierwszeństwa i dzielenia. Niech Ona, Przyczyna naszej radości, która wnosi pokój pośród nawału grzechu i zawirowań historii, wyprasza nam obfitość Ducha Świętego, abyśmy byli sługami dobrymi i wiernymi.”

Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę 6 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Gnieźnieński i Prymas Polski Wojciech Polak. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

W niedzielę, 4 października, o godz. 12.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Piotr Bab.

Wdzięczni za dar św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin i w oczekiwaniu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczmy się, tak jak Prymas Tysiąclecia, służyć samemu Bogu –Soli Deo oddając się całkowicie pod opiekę Matki Najświętszej – zgodnie z papieskim zawołaniem Totus Tuus – Cały Twój!

Wszystkim z serca błogosławię Wasz Biskup Stanisław

W związku z licznymi obostrzeniami sanitarnymi i ograniczeniami, tradycyjna piesza pielgrzymka do Wąwolnicy niestety z powodów od nas niezależnych nie odbędzie się.

XXI  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020

1.Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

 1. W tym tygodniu patronują nam:

24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70);

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430);

28 VIII – św. Augustyn (354-430)

 1. O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR Królowej Ognisk Rodzinnych a w przyszłym KŻR Królowej Pokoju.
 2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek 27 sierpnia o godzinie 17:00.
 3. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
 4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Mszy Świętych 7:00, 10:00 oraz o 17:30 podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy o godz. 18.00..
 5. Zbliża się czas kiedy organizowane są pielgrzymki na uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. W związku z sytuacją epidemiczną nie wiemy czy będzie możliwość zorganizowania pielgrzymki. Jeśli tylko będzie taka możliwość w przyszłą niedzielę podamy szczegółowe informacje i będą możliwości zapisania się osób chętnych do pielgrzymowania.
 6. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej parafii:
 • Krzysztofa Fidora – pogrzeb był we wtorek na Majdanku

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 1 Mszę na 17.09 – godz. 7:00

Sąsiedzi z Romera 28 5 Mszy – 1-sza: 12.09 – godz. 7:00

 • Mariannę Gustaw – pogrzeb był w czwartek na Majdanku

Rodzina zamówiła comiesięczne Msze przez cały rok – 1-sza 15.09 – godz.18:00

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 2 Msze – 1-sza: 18.09 – godz. 7:00

Sąsiedzi z 1 klatki Nałkowskich 111 1 Mszę na 13.10 -godz. 18:00

Sąsiedzi z bloku Nałkowskich 111 4 Msze – 1-sza: 4.10 – godz. 18:00

Sąsiadka Stanisława 1 Mszę na 21.09 -godz. 7:00

 • Matyldę Zabielską – pogrzeb był w czwartek na Majdanku

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 15 Mszy – 1-sza: 22.09 – godz. 7:00

Sąsiedzi z 1 i 2 klatki Nałkowskich 121 3 Msze – 1-sza: 26.09 – godz. 18:00

Zaprzyjaźniona rodzina 1 Mszę na 27.09 – godz. 9:00

Jadwiga Gruchała na 24.09 – godz. 7:00

Przyjaciele z osiedla 2 Msze – 1-sza: 15.10 – godz. 18:00

KŻR Świętej Rodziny 3 Msze – 1-sza: 26.08 – godz. 18:00

Rodzina Kopciów i Zofia Kaznowska na 27.10 – godz. 18:00

Małgorzata i Leszek Trojakowie na 29.10 – godz. 7:00

Elżbieta i Marek Gomułkowie na 4.11 – godz. 7:00

 • Ryszarda Ulanowskiego – pogrzeb był w czwartek przy Lipowej

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 10 Mszy – 1-sza: 25.09 – godz. 7:00

Rodzina zamówiła Mszę w miesiąc po śmierci na 18.09 – godz. 18:00

 • Andrzeja Wójcika – pogrzeb był w czwartek przy Unickiej

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 3 Msze – 1-sza:15.09 – godz. 7:00

Sąsiedzi z Samsonowicza 21 7 Mszy – 1-sza: 27.08 – godz. 7:00

 • Janinę Mistrzak – pogrzeb był w piątek przy Unickiej

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 4 Msze – 1-sza: 19.09 – godz. 7:00

 • Rozalię Kilian – pogrzeb był w piątek na Majdanku

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 7 Mszy – 1-sza: 5.11 – godz. 7:00

Rodzina Zamówiła 30 Mszy Gregoriańskich – 1-sza: 1.10 – godz. 7:00

KŻR MB Niepokalanej Mszę na 28.09 – godz. 7:00

Sąsiedzi z 1 klatki Nałkowskich 125 3 Msze – 1-sza: 22.09 – godz. 7:00

Firma Dargaz Mszę na 31.1- – godz. 7:00

 • Artura Pędraka – pogrzeb był w Żabiej Woli

Sąsiedzi z Romera 24 ofiarowali 5 Mszy – 1-sza 26.09 – godz.7:00

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Z Niedzieli:

Polski charyzmat Maryjny – Jak wygląda polska pobożność maryjna?

Najlepiej zacząć od kołyski – o tym, kiedy wprowadzać dziecko w świat modlitwy

Inne niż zwykle – o tym jak wyglądają tegoroczne pielgrzymki

Z Gościa Niedzielnego:

Porozmawiajmy o parafii – o zadaniach i wyzwaniach jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce

To niemożliwe, to nie tutaj – o Sanktuarium Jasnogórskim

Dom samotnych owiec – o Matce Bożej z tatrzańskich Wiktorówek

XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020
 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
 2. W tym tygodniu patronują nam:

    17.08. – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin;

    20.08 – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja);

    21.08 – św. Pius X (1835-1914), papież

 1. O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR Wszystkich Świętych a w przyszłym KŻR Królowej Ognisk Rodzinnych.
 2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
 3. Szczególna okazja ku temu będzie w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą.
 1. W najbliższy piątek III w miesiącu sierpniu tradycyjnie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a po nim celebrujemy wieczorną Mszę Świętą.
 2. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym przed wejściem do kościoła zbierane są ofiary do puszki na pomoc mieszkańcom Libanu.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Niedziela:

 • „Uratowali Europę” – o bitwie Warszawskiej
 • „Punkt widzenia” – o starciu cywilizacji
 • „Czy kultura może zniszczyć Boga”

Gość Niedzielny:

 • „Cud nad Wisłą”
 • „Ciemne noce Libanu” – o tragedii w Bejrucie
 1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp.Krzysztof Fidor, l.71, zamieszkały Romera 28, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 na Majdanku.

XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 sierpnia 2020

1. Wykorzystajmy wakacyjny czas na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy wszystko Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze myśli.

2. W tym tygodniu patronują nam:

10.08. – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

11.08. – św. Klara (1194-1253), dziewica;

14.08. – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz

3. O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR Miłosierdzia Bożego a w przyszłym KŻR Wszystkich Świętych.

4. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 a później na Mszę Św. przez Jej wstawiennictwo.

5. W piątek z racji II piątku miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 17.00.

6. W sobotę 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.

7. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.

8. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

Ś.p. Michała Osypińskiego z ul. Medalionów 2

Msze Św.: od uczestników pogrzebu – 8 Mszy (pierwsza 21.08. godz. 7.00)

Siostrzenice – 8 Mszy (pierwsza 10.09. godz. 7.00)

Koleżanki synowej – 21.08. godz. 18.00

Siostra Barbara z Łukowa – 04.10. godz. 18.00

Teresa Odrzywolska – 08.10.godz. 7.00

Sąsiedzi z ostatniej klatki Medalionów 2 – 3 Msze (pierwsza 15.10.godz. 18.00)

Ś.p. Grażynę Kustra z ul. Samsonowicza 29

Msze Św.: od uczestników pogrzebu 7 Mszy (pierwsza 10.09. godz. 18.00)

Rodzina – 2 Msze (pierwsza 12.08. godz. 18.00)

XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           2 sierpnia 2020 

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski wyruszają, pomniejszone przez pandemię, grupy pielgrzymów na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 1. W tym tygodniu patronują nam:

4.08. – Św. Jan Maria Vianey

8.08 – św. Dominik

 1. O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR Matki Bożej Róży Duchownej, a w przyszłym tygodniu – KŻR Miłosierdzia Bożego

 1. We wtorek 4.08. zapraszamy na nabożeństwo do Św. Antoniego, a w środę 5.08. podczas nowenny i Mszy Św. zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

 1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele o godz.7.00; 10.00 i 18.00.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszach Św. – nabożeństwa eucharystyczne. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 6.30 i popołudniu od 17.15.

 1. Przypominamy, że od 01.08. Msze św. sprawowane w soboty wieczorem w naszym kościele, są Mszami z liturgii niedzielnej i uczestnictwo w nich jest udziałem w niedzielnej Mszy Św.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020
 1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
 2. W tym tygodniu patronują nam:

29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii

31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów.

 1. O poprowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR Matki Bożej Zwycięskiej a w przyszłym tygodniu KŻR Matki Bożej Róży Duchownej.
 2. Zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprawowaną o godz. 17.30 i na Mszę w intencjach zbiorowych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 – zakończona Apelem Jasnogórskim. O poprowadzenie modlitwy różańcowej o godz. 19.45 prosimy KŻR Matki Bożej Licheńskiej. Odmawiamy część chwalebną.
 4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 10.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
 6. Od 1 sierpnia wprowadzamy niewielkie zmiany w życiu naszej parafii. Pierwsza z nich to wprowadzenie sobotnich Mszy wieczornych sprawowanych z liturgii niedzielnej. Ze względu na istniejącą pandemię i obawy wielu osób co do licznych zgromadzeń, oraz ze względu na osoby, które w niedzielę z ważnych powodów, nie mogą uczestniczyć we Mszy św., będzie to dodatkowa możliwość aby wziąć udział w niedzielnej Mszy Św.

Druga zmiana dotyczy pracy kancelarii parafialnej w soboty. Od 1 sierpnia kancelaria parafialna w soboty będzie czynna w godz. 9.00 – 10.00.

Pozostałe dni tygodnia są bez zmian – czyli 16.00 – 17.30

 1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego 27.07. – poniedziałek o godz. 17.00
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej

Śp. Janusza Maśkiewicza z ul. Samsonowicza 21 – Msze św.: od uczestników pogrzebu 8 Mszy (pierwsza 12.08. o godz. 7.00); sąsiedzi z ul. Samsonowicza 21 – 7 Mszy (pierwsza 02.09. godz. 18.00) i za wszystkich zmarłych z bloku 8.11. o godz. 18.00; córka – Msze comiesięczne- pierwsza 29.08 o godz. 9.00; żona i dzieci – Msza gregoriańska od 01.11, KŻR MB Katedralnej (należy żona) – 18.08 o godz. 8:00

Śp. Teresę Styk – 3 Msze od uczestników pogrzebu (pierwsza 13.08. o godz. 7.00)

Śp. Jerzego Wójcika z ul. Nałkowskich 115 – pogrzeb w poniedziałek 27.07. o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Rodzina Młodzikowskich – 15.09 – 18:00, Sąsiedzi z 5i6 klatki Nałkowskich 115 – 2 msze-pierwsza: 29.07 – 7:00, sąsiedzi z działek: 31.07- 7:00, Zofia Henkiel – 17.09 – 18:00

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

XVI  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem.
 2. W tym tygodniu patronują nam:

22 VII – św. Maria Magdalena

23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica

24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV

25 VII – św. Jakub Apostoł (†44)

25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik

 1. O prowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR p.w. Matki Bożej Pocieszenia a w przyszłym tygodniu KŻR p.w. Matki Bożej Zwycięskiej.
 2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprawowaną o godz. 17.30.
 3. W związku z przypadającym w sobotę wspomnieniem Św. Krzysztofa Patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. Dokonamy poświęcenia pojazdów. Przy tej okazji będzie możliwość złożenia ofiar na fundusz MIVA POLSKA, z którego kupowane są pojazdy dla misjonarzy na całym świecie.

Ten dzień jest również dniem imienin naszego wikariusza: Ks. Krzysztofa Wilczyńskiego oraz naszego rezydenta Ks. Krzysztofa Nalepy. Nie zapomnijmy o modlitwie i wyrazach serdeczności dla naszych solenizantów.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Piotra Zabłockiego.

Uczestnicy pogrzebu ofiarowali 5 Mszy Św. – pierwsza będzie 31.07. o godz. 7.00.

 1. W dniu 18 lipca, w Domu Księży Emerytów w Lublinie, zmarł ks. prał. Zbigniew Czerwiński – wieloletni duszpasterz wspólnot neokatechumenalnych. Polecajmy zmarłego kapłana, zmarłego Piotra Zabłockiego i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.
 2. W tym tygodniu patronują nam:

– 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034) i jego uczeń Benedykt (†1033-1037),

– 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

 1. O prowadzenie modlitw w tym tygodniu prosimy KŻR p.w. Świętej Rodziny a w przyszłym tygodniu KŻR p.w. Matki Bożej Pocieszenia.
 2. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 17.30 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach, polecamy także naszych bliskich zmarłych.
 3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.
 4. Ofiary na Kościół: bezimienna 200,- i bezimienna 400,- Bóg zapłać.
 5. W przyszłą niedzielę 19 lipca o godz. 18.00 Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski dokona uroczystego wprowadzenia liturgicznego na urząd proboszcza Ks. Wojciecha Iwanickiego. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej

Śp. Józefa Łaszcza – 7 Mszy od ucz. pogrz. – pierwsza 14.07. – godz. 7.00

Śp. Stanisławę Kozieł – 8 Mszy od ucz. pogrz. – pierwsza 25.07. – godz. 18.00. Msza od KŻR MB Licheńskiej – 23.07. – godz. 7.00

Sąsiedzi z Romera 24 – 5 Mszy – pierwsza 22.07. – godz. 18.00 i za wszystkich zmarłych z tego bloku – 13.09 – godz. 9.00

Śp. Czesławę Fit – 7 Mszy od ucz. pogrz. – pierwsza 10.07 – godz. 7.00

KŻR Królowej Różańca Św. – 24.07. – godz. 7.00

Sąsiedzi z Samsonowicza 45 – 3 Msze – pierwsza 29.07 – godz. 7.00 i za wszystkich zmarłych z tego bloku – 9.08 – godz. 8.00

 1. W dniu wyborów prezydenckich polecajmy naszą Ojczyznę wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski. Pod Twoją obronę…

XIII Niedziela – 28.06.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. Matki Bożej Dobrej Rady a w przyszłym pw. MB Królowej Świata

 2. Jutro uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Ofiary składane na tacę z tego dnia przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „Świętopietra”. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana za żyjących i zmarłych Piotrów i Pawłów.

 3. Przypominam, że w lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele i święta obowiązujące naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00.

 4. W tym tygodniu wypadają: 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca.
  Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00

W piątek spowiedź od 6:30 i 17:15.

W piątek też suma odpustowa w Katedrze o 19:00

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św wieczorowej  do godz 21:00

O godz 19:45 o poprowadzenie częśći bolesnej różańca proszę Kółko pw. św. Maksymiliana

 1. Za tydzień po Mszy św. o 10:00 zmiana tajemnic różańcowych a po MSzy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu

 2. Jutro o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji Sióstr: Anny – przełożonej naszego domu, Ireny – zachrystianki i Melanii – katechetki z racji przeniesienia ich do in nich domów zakonnych, zamówiona przez Radę Parafialną.

XII Niedziela – 21.06.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Dominika a w przyszłym pw. MB Dobrej Rady;
 2. KŻR pw. Niepokalanego Serca Maryi przekazało 200 zł na kościół;
 3. W środę za żyjących i zmarłych solenizantów o godz 18:00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Swoich bliskich: Janów i Janiny, ale również Danuty możemy zapisywać w zakrystii;
 4. Przypominam, że w lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00;
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w sobotę o godz. 17:00;
 6. Msza św. z racji zakończenia roku szkolnego zostanie odprawiona w ten piątek 26.06 o godz 8:00. Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek: Na godz.: 16:30: klasy 3,4 i 5. Na godz .:17:45: klasy 6,7,8 i ze szkół średnich;
 7. Planowaliśmy oczyścić gruntownie wewnątrz nasz kościół. Jedyny podnośnik w Lublinie, którym można to zrobić od kilku miesięcy ma zepsutą pompę. Mamy umowę z właścicielem, że za to, że na parkingu parafialnym korzysta z wynajmowania reklam, jeśli tylko podnośnik będzie naprawiony niezwłocznie, bezpłatnie się tym zajmie;
 8. Za tydzień wybory prezydenckie.

XI Niedziela – 14.06.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB Królowej Anielskiej a w przyszłym pw. św. Dominika;
 2. W czwartek 18 czerwca wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. z poświęceniem wianków i procesją do 4 ołtarzy na naszej posesji o godz. 18:00. O przygotowanie ołtarzy proszę członków Apostolatu Maryjnego, a tych, którzy mają kwiaty o przyniesienie ich w tym dniu do godz. 16:00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Te dzieci, które mają, niech się ubiorą w stroje pierwszokomunijne;
 3. W piątek wypada liturgiczna uroczystość NSPJ. Msze św. w naszym kościele o 7:00 i 18:00. Nie obowiązuje w tym dniu powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych;
 4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbierać ofiary s. Anuncjata ze Zgromadzenia Sióstr Bożej Opatrzności na misje w Kamerunie;
 5. Spotkanie Rodziny Radia Maryja we wtorek po Mszy św. o 18:00.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 7.06.2020r.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na czerwiec:  Módlmy się, aby ci, którzy cierpią, odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć sercu Jezusa;
 2. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB Ostrobramskiej a w przyszłym pw. MB Królowej Anielskiej;
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św w tym dniu o 7:30, 9:00, 10:30. Po tej Mszy św. procesja Eucharystyczna tą samą trasą co w latach poprzednich. Zachęcam do uczestnictwa. Ze względów bezpieczeństwa nałóżmy sobie maseczki. Przy trasie procesji udekorujmy balkony i okna mieszkań. Jest to świadectwo naszej wiary. Weźmy książeczki i włączmy się do śpiewu. O przygotowanie ołtarzy proszę następujące grupy: 1-ego KSM; 2-ego Oazę Rodzin – krąg księdza Piotra; 3-ego Oazę Rodzin – krąg księdza Marcina;4-ego Akcję Katolicką. Spotkanie w sprawie ołtarzy jutro po nabożeństwie czerwcowym. Właścicieli samochodów proszę o zabranie ich z trasy procesji na ten czas. Jak co roku liczymy na wykoszenie trawy i posprzątanie trasy procesji. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele. Próba sypania kwiatków jutro o godz 17:00. Dzieci jeśli mają zapraszamy w strojach I Komunijnych albo w innych  świątecznych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Centrum św. Jana Pawła II, a przy ostatnim ołtarzu na „Fundusz ministrancki”;
 4. W sobotę najbliższą 13.06.2020 uroczystość I Komunii św: 1-grupa o godz. 9:00 – klasy a,b,c  (s. Melania); 2-grupa o godz 11:00 – klasy d,e,f (s. Laurencja). A o godz 16:00 sakrament bierzmowania będzie sprawował Ks. Abp. Stanisław Wielgus;
 5. Spowiedź dzieci I-komunijnych i ich rodzin w piątek: Na godz 16:00 zapraszamy klasy: a,b,c. Na godz. 16:45 zapraszamy klasy: d,e,f. A na godz 17:30 – młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania, świadków i rodziny;
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10:30 będziemy przeżywać z dziećmi klas 4 rocznicę I-ej Komunii Św. Spowiedź tych dzieci ich rodzin w sobotę 13.06 o godz 17:30;
 7. W imieniu naszej parafii dziękujemy należącym do KŻR pw. MB Opiekunki Ludzi za ofiarę 400 zł na kościół.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB Katedralnej a w przyszłym pw. MB Ostrobramskiej;
 2. Jutro 2-gi dzień świąteczny – NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o 7:00, 10:00, 16:30 dla dzieci i o 18:00. Choć jest to normalny dzień pracy, weźmy udział we Mszy św;
 3. W tym tygodniu wypadają: 1-y wtorek, 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami o 7:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00;
 4. Po kolejnych rozluźnieniach sanitarnych od soboty na Mszach św. i nabożeństwach nie ma ograniczeń co do ilości uczestników. Należy tylko zachować odpowiedni dystans i zakładać maseczki;
 5. Rodzicom, kolejny raz przypominam, że dzieci widać wszędzie ale nie w kościele. Ciągle bardzo mało z nich było u spowiedzi. Czas wrócić do odprawiania 1-ych piątków miesiąca. Nie trzeba zaczynać od nowa, tylko kontynuować te przerwane przez epidemię koronawirusa;
 6. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do 21:00;
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 8. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele odprawiane będą po Mszach św. o godz. 18:00. Są dobrą okazją do adoracji Najświętszego Sakramentu;
 9. Przypominam też o wystawieniu Najświętszego Sakramentu codziennie o 15:00 i koronce do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do uczestnictwa.

7 Niedziela Wielkanocna – 24.05.2020r.

W naszym kościele powinniśmy zasłaniać usta i nos. Nakaz obowiązuje w miejscach kultu religijnego. Jedynie kapłani, którzy odprawiają Mszę św.  są zwolnieni z tego obowiązku

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Stanisława Biskupa a w przyszłym pw. MB Katedralnej;
 2. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić za tydzień. W naszym kościele łączymy to nabożeństwo z tzw. Majówką odprawianą po Mszy św. godz 18:00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest ostatnią niedzielą Wielkanocy. Kończy się czas na odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii Wielkanocnej. Wydaje się, że największe zaniedbanie jest tu ze strony młodzieży i dzieci. Rodzice , dziadkowie to wasz obowiązek by ich dopilnować. Spowiadać będziemy codziennie od 6:30 do 6:55 i od 17:15 do 17:55;
 3. Sakrament bierzmowania w naszym kościele będzie sprawowany 13 czerwca, w sobotę o godz 16:00. Zainteresowane osoby muszą się kontaktować z Ks. Marcinem;
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę o 17:00;
 5. 26.05.2020 tj we wtorek – Dzień Matki;
 6. W przyszła niedzielę 31 V po Mszy św o godz. 10:30 spotkanie z Rodzicami i dziećmi kl. IV w sali wielofunkcyjnej – przygotowanie do Komunii św. Rocznicowej;
 7. Ksiądz dr Adam Piotr Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży i proboszcz parafii pw. św. Józefa w Lublinie został nominowany na nowego biskupa pomocniczego dla Archidiecezji Lubelskiej.

6 Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

W naszym kościele powinniśmy zasłaniać usta i nos. Nakaz obowiązuje w miejscach kultu religijnego. Jedynie kapłani, którzy odprawiają Mszę św.  są zwolnieni z tego obowiązku.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB Miłosierdzia a w przyszłym pw. św. Stanisława Biskupa;
 2. Przypominam o nabożeństwach majowych. Codziennie po Mszy św o godz 18:00;
 3. W związku z kolejnym rozluźnieniem rygorów sanitarnych uroczystość I-ej Komunii św. w naszej parafii planujemy w sobotę 13.06.2020r w jednej lub dwóch grupach np. o 9:00 i 11:00. Chodzi nam o to aby na tej Mszy świętej lub Mszach św. w zależności od tego ile dzieci będzie przystępować do Komunii św. były tylko osoby zaproszone na tę uroczystość. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z siostrą, która uczy wasze dziecko. Od przyszłej niedzieli spotkanie z dziećmi i rodzicami o 16:00;
 4. Podobnie jest z młodzieżą, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania. Też będzie udzielony na dodatkowej Mszy św. Jeśli się zgodzi na to biskup i będzie miał nie zajęty termin, to wstępnie planujemy to też 13.06.2020r. o godz. 16:00. Te osoby odsyłamy do Ks. Marcina;
 5. Kolejny raz składam serdeczne Bóg zapłać w imieniu naszej parafii za ofiary składane na tacę, w zakrystii i na konto parafialne. Niektóre są bardzo hojne. Szanuję wolę ofiarodawców i nie wymieniamy ich z nazwiska. Jest to bardzo piękna postawa, która bardzo podoba się Bogu. Tam, gdzie się da zidentyfikować ofiarodawców, to te kwoty wpisujemy do kartotek rodziny, bo niewątpliwie świadczy to o postawie religijnej tego człowieka czy tej rodziny;
 6. Wystawa prac dzieci o św JP II oraz zdjęć przed kościołem z racji 100 rocznicy urodzin.

5 Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Józefa a w przyszłym pw. MB Miłosierdzia;
 2. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św w intencji zbiorowej;
 3. Przed kościołem w dniach 18, 19 i 20 maja w związku z 100r ur. Św. Jana Pawła II można będzie obejrzeć i nabyć zdjęcia tego świętego. W sobotę i w poniedziałek po Mszach św. o 18 a w niedzielę po wszystkich;
 4. W przyszłą niedzielę można będzie też obejrzeć prace plastyczne pt. „Jan Paweł II – Misjonarze świata”  oraz „Jan Paweł II oczami dziecka” oraz „Poznać dobre uczynki dzieci – duchowy dar dla św. Jana Pawła II”;
 5. Wczoraj przyjął święcenia diakonatu nasz parafianin Maciej Głębocki. W imieniu nas wszystkich gratuluję diakonowi Maćkowi, że doszedł do tego etapu i dzisiejszej pięknej homilii i życzę by jak najlepiej realizował swoje powołanie kapłańskie. A my wspierajmy go naszą modlitwą;
 6. Msza św. zamówiona przez KŻR pw. MB. Fatimskiej zostanie odprawiona w środę 13.05 o godz 18:00. Z racji patronalnego święta to koło złożyło ofiarę na kościół w kwocie 600 zł. W imieniu naszej parafii należącym do tego kółka oraz wszystkim innym ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

4 Niedziela Wielkanocna – 3.05.2020r.

W naszym kościele powinniśmy zasłaniać usta i nos. Nakaz obowiązuje w miejscach kultu religijnego. Jedynie kapłani, którzy odprawiają Mszę św.  są zwolnieni z tego obowiązku.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na maj: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła;
 2. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Anny a w przyszłym pw. św. Józefa;
 3. W tym tygodniu wypadają 1-y wtorek i 1-y czwartek miesiąca. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego o 17:30;
 4. W piątek wypada wypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława b-pa. Za żyjących i zmarłych solenizantów zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Swoich bliskich możemy zapisać w zakrystii przed lub po Mszach św. Wcześniej o 17 nabożeństwo Drogi Krzyżowej na zewnątrz kościoła;
 5. W imieniu całej naszej parafii wyrażam serdeczne Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto, przynoszone do zakrystii i jak łatwo zauważyć mimo, że jest nas znacznie mniej w kościele niż w normalnym czasie za to o wiele hojniejsze składane na tacę. To bardzo dobrze świadczy o tych osobach czy całych rodzinach, które spontanicznie uzupełniają w ten sposób parafialny budżet uszczuplony epidemią koronowirusa.

3 Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020r.

W naszym kościele powinniśmy zasłaniać usta i nos. Nakaz obowiązuje w miejscach kultu religijnego. Jedynie kapłani, którzy odprawiają Mszę św.  są zwolnieni z tego obowiązku.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. Matki Bożej Bolesnej a w przyszłym pw. św. Anny;
 2. 1 maja wypada wspomnienie św. Józefa Robotnika. Jest to zarazem 1-y piątek miesiąca. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o 7:00, 16:30 dla dzieci i o 18:00. Wtedy też rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź w piątek 6:30 do 7:00 i od 16:00 do 18:00. Zachowując wskazania sanitarne m.in. po otrzymaniu rozgrzeszenia, należy zdezynfekować folię umieszczoną na kratkach konfesjonału i wytrzeć ręcznikiem papierowym. Korzystajmy z możliwości spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej;
 3. 2 maja wypada 1-sza sobota miesiąca. W tym roku ze względu na to, że uroczystość NMP Królowej Polski, którą co roku obchodziliśmy 3 Maja zbiegła się z 4 Niedzielą Wielkanocną, Episkopat Polski przeniósł to święto Maryjne na sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę a więc 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po tej Mszy św. nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00;
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz 10:30. Te osoby, którym pozwala zdrowie zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. u nas w świątyni, bądź stojąc na zewnątrz gdzie mamy bardzo dobre nagłośnienie i dużą przestrzeń, pozwalającą na zachowanie bezpiecznej odległości między sobą – 2 metrów. Tym osobom, które będą stać na zewnątrz też będzie udzielana Komunia św;
 5. Intencja wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata zamawiana co miesiąc przez Stowarzyszenie Kół Komunii Wynagradzającej zostanie odprawiona w sobotę 2.05.2020r;
 6. Dziś rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny;
 7. Przypominam, że codziennie o godz. 15:00 w naszym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy o opanowanie epidemii koronawirusa i spokojny deszcz. Zachęcam do uczestnictwa;
 8. Msze św będą transmitowane z naszego kościoła w niedziele i święta o godz. 12:00;
 9. Dzieci do I komunii i bierzmowania: W związku że dzieci do 24 maja nie pójdą do szkoły, będziemy musieli zmodyfikować uroczystość I Komunii św. oraz przyjęcie przez uczniów klas VIII bierzmowania – w zależności od rozwoju sytuacji, tak będą zorganizowane te uroczystości. Więcej informacji w późniejszym terminie.
 10. Drodzy Parafianie

2 Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust Miłosierdzia Bożego. Pomocą w odkrywaniu prawdy o Bożym Miłosierdziu jest Słowo Boże głoszone dziś przez Ks. Kan. Jana Pysza, dobrze nam znanego byłego zasłużonego proboszcza w Majdanie Starym w diec. Zamojsko – Lubaczowskiej. W imieniu nas wszystkich zarówno naszych parafian, gości, tych którzy uczestniczą w tej uroczystości za pośrednictwem Internetu, księży i sióstr pracujących w naszej wspólnocie religijnej za tę posługę składam serdeczne Bóg zapłać;
 2. Słowa wdzięczności kieruję do osób należących do KŻR pw. Matki Bożej Miłosierdzia za ofiarę 250 zł. na kwiaty, oraz do tych, którzy wspierają parafię w tym czasie epidemii wpłatami na konto, na tacę czy w zakrystii. Szczególnie pragnę podziękować Ks. prof. dr hab. Marianowi Nowakowi z KUL-u za przewodniczenie sumie odpustowej;
 3. Przy stoliku przed kościołem przyjmowane są intencje za żyjących i za zmarłych na Msze św. zbiorowe do Miłosierdzia Bożego. W tych intencjach zostanie odprawione dziś nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia o 15:00 i Msza św. koncelebrowana o godz. 18:00. Po nabożeństwie będzie możliwość otrzymania błogosławieństwa relikwiami św. s. Faustyny i bł ks. Michała Sopoćki. Ponadto w tych intencjach modlić się będziemy do następnego odpustu w każdy 3-ci piątek  miesiąca o 17:30 i podczas Mszy św o 18:00. Intencje na te nabożeństwa można też podawać przez telefon parafialny 81 744 65 23.W czwartek wypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polskia w sobotę święto św. Marka – Ewangelisty. Msze św w naszym kościele w te dni o 7:00 i 18:00;
 4. Codziennie w naszym kościele o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji opanowania epidemii koronowirusa;
 5. Od jutra rozluźnienie rygorów sanitarnych. W naszym kościele zachowując te wskazania jednocześnie może uczestniczyć tylko w stałych ławkach 52 osoby, nie licząc balkonów, chóru, bocznych naw. Korzystajmy z tej możliwości w dni powszednie i niedziele.

Niedziela Wielkanocna – 12.04.2020r.

 1. Życzenia: Aby Zmartwychwstały Chrystus był: światłem na drogach Waszego życia, mocą w codziennych sprawach, nadzieją na dobrą przyszłość, aby Was chronił przed koronowirusem i innymi kataklizmami, abyście ciągle doświadczali Bożej miłości, stąd czerpali radość i nowe impulsy wiary. A same święta pomimo tych ograniczeń wywołanych epidemią koronowirusa były dla Was i Waszych najbliższych przepełnione pokojem i szczęściem;
 2. Za tydzień w naszej parafii wypada odpust Miłosierdzia Bożego. Do odpustu przygotowujemy się przez odprawianie nowenny po Mszy św. o godz. 18:00. Msze św za tydzień jak w każdą niedzielę a o 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem indywidualnym relikwiami św. S. Faustyny i bł ks. Michała Sopoćko;
 3. W imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w zakrystii lub na tacę oraz wpłacane na konto parafii, które umieszczone jest na naszej stronie internetowej;
 4. Z wyrazami wdzięczności pragnę dotrzeć do wszystkich, którzy przyczynili się do należytego przeżycia Triduum Sacrum. Dziękuję osobom, które pomogły s. Irenie w wykonaniu tych pięknych dekoracji świątecznych, w szczególności Pani i Panom Maciejowi Głębockiemu, Agacie Mastalerz, Stanisławowi Olszewskiemu, Henrykowi Pietraszkowi i Łukaszowi Wójtowiczowi.  Dziękuję fundatorom kwiatów. Adorującym Pana Jezusa w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę. Biorącym czynny udział w Liturgiach.

Niedziela Palmowa – 5.04.2020r.

 1. Transmisje na żywo w dni powszednie z naszego kościoła o godz. 15.00 i 18.00;
 2. Dziś po Mszy św o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych, a o 17:15 nabożeństwo Gorzkich Żali. Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę;
 3. Przed nami Wielki Tydzień. Przeżyjmy Go godnie po chrześcijańsku;
 4. Wielki Czwartek jest Pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Msza św o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja do 21:00;
 5. Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa. Od godziny 7:00 rano adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O 15:00 podobnie jak przez cały Wielki Tydzień koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie tym razem w kościele o 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie bezpośrednio po tym nabożeństwie Liturgia wielkopiątkowa a po niej przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 21:00;
 6. W piątek obowiązuje post ścisły;
 7. W sobotę adoracja od godz. 7:00 a pokarmy za pośrednictwem naszej strony internetowej będziemy święcić od 8:00 do 13:00 o każdej pełnej godzinie, a więc o 8:00, 9:00, 10:00 11:00, 12:00, 13:00. Po odmówieniu modlitw przez księdza w kościele niech w domu pokropi je wodą święconą ojciec, matka lub inna osoba dorosła. Od godz.7:00 w sobotę przed kościołem można się zaopatrzyć w święconą wodę;
 8. W piątek rozpoczyna się nowenna przed odpustem do Miłosierdzia Bożego, który wypada 19.04.2020r. będziemy ją odprawiać codziennie po nabożeństwach wieczornych;
 9. W niedzielę Rezurekcja o godzinie 6:00 rano, a następnie Msze św o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św o 7:30;
 10. Ze spowiedzi można jeszcze skorzystać jutro, we wtorek i środę od godz. 6:30 do 7:00 i od 17:00 do 18:00 oraz w czwartek, piątek i sobotę od godz. 8:00 do 10:00 oraz od 15:00 do 18:00;
 11. Ze względu na to, że jednorazowo w kościele może być 5 osób na Msze św. aż do odwołania zapraszamy przedstawiciela rodziny, która ma zamówioną intencję Mszalną, a na adorację Pana Jezusa w ciemnicy czy w grobie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę proszę się zapisywać w zakrystii na poszczególne godziny np. od 7:00 do 7:30 czy od 7:30 do 8:00 itd. albo telefonicznie. Nr tel (81) 7446523. Podobnie można się zapisać na odpowiednią godzinę by w kościele poświęcić pokarmy wielkanocne. We wszystkich nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Mszach w święta wielkanocne sprawowanych w naszym kościele można uczestniczyć za pośrednictwem internetu. W imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać za zorganizowanie tej możliwości;
 12. Również bardzo gorąco dziękuję za ofiary na kościół składane bezpośrednio w zakrystii lub wpłacane na konto parafialne, które można znaleźć na naszej stronie internetowej. To bardzo budujące, że wiele osób dostrzega potrzeby parafii i to, że nie ma możliwości złożenia ofiary na tacę;
 13. Ze względu na rygory sanitarne w tym roku w Wielką Sobotę nie będą zbierane i przekazywane art. żywnościowe oraz pieniądze potrzebującym.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

 1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę. O 17:15 – nabożeństwo Gorzkich Żali;
 2. Jutro, we wtorek i środę to czas naszych rekolekcji. Msze  św. w te dni o 8:00, 10:00, 16:00, 18:00 i 19:30. Na Mszę św do kościoła zapraszamy przedstawicieli rodzin, które mają zamówione intencje mszalne. Zgodnie z zaleceniem na 1 Mszy św. może być 5 osób, aż do ustania epidemii koronowirusa;
 3. Żeby ułatwić naszym parafianom skorzystanie ze spowiedzi, ze względu na niebezpieczeństwo zarażenia koronowirusem, jeżeli pozwoli na to pogoda, będziemy spowiadać na dworze. Penitenci mogą stać nie bliżej od siebie niż dwa metry zachowując dystans 5 m od konfesjonału. Żeby uniknąć całowania stuły nie będziemy jej zakładać. Proszę zachować też dystans przy kratce konfesjonału, nie dotykać folii, którą często będzie siostra dezynfekować. Co kilka minut będzie udzielana też Komunia św.,  tam należy też zachować dystans. Trudno powiedzieć jak to się sprawdzi, ale żeby uniknąć kolejek będziemy przez te 3 dni spowiadać od godz. 7:30 do 11:00 i od 15:00 do 19:30. I tak w poniedziałek  mieszkańców z bloków przy ul. Samsonowicza, we wtorek z bloków przy ul. Nałkowskich i Medalionów, a w środę z pozostałej części naszej parafii. Również w czwartek, piątek i sobotę będzie dyżurował ksiądz w konfesjonale w godz. 8:00 – 11:00, 15:00 -18:00;
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Musimy zachować rygor sanitarny, ale głośniki na zewnątrz będą włączone i można uczestniczyć w liturgii;
 5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. W ostatnim czasie oprócz ofiar indywidualnych KŻR pw. MB Nieustającej Pomocy złożyła ofiarę w kwocie 80 zł;
 6. W tym tygodniu wypadają 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msza św. z odpowiednimi nabożeństwami w te dni o 7 i 18:00, w piątek również o 16:30. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św wieczorowej do 21:00;
 7. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego księża nie będą chodzić do chorych w 1-y piątek miesiąca a nadzwyczajni szafarze Eucharystii w niedziele z Komunią św. Taka posługa będzie udzielana w niebezpieczeństwie śmierci. Proszę nas wtedy powiadomić.
 8. Zachęcamy was, aby w domach  odmawiać wskazaną modlitwę:                                                                                Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.
  Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
  Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
  O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

Serdecznie zapraszamy

do obserwowania strony parafialnej na Facebook

https://www.facebook.com/Parafia-Mi%C5%82osierdzia-Bo%C5%BCego-w-Lublinie-106321671020238/?modal=admin_todo_tour

Będą się tam pojawiać transmisje z naszego kościoła:

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00 – Msza święta

Zapraszamy też do obserwowania i klikania subskrypcji do kanału Parafii na YouTube. Prowadzimy prace nad tym aby także na tym kanale prowadzone były transmisje z naszego kościoła, tak, aby szczególnie w okresie świątecznym być razem

https://www.youtube.com/channel/UCp_BbcnkgsJpMjrzV1ezIdw

Zalecenia duszpasterskie
na czas trwania stanu epidemii

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 i 25 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br., polecam co następuje:

 1. Od dnia 25 marca br. w każdej Mszy Świętej lub winnych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por.www.gov.pl). Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Należy liczyć wchodzących, a na drzwiach kościołów trzeba wywiesić stosowną informację, przekazując ją wiernym także drogą internetową. Kościoły winny pozostawać w ciągu dnia otwarte.
 2. Jeśli przewidziano Mszę św. koncelebrowaną, to – w celu umożliwienia uczestnictwa w niej przedstawicielom rodzin zamawiających każdą z intencji – należy rozważyć odprawienie osobnych celebracji.
 3. W kaplicach domów zakonnych w celebracjach uczestniczyć mogą jedynie mieszkańcy domu i ewentualnie stali pracownicy.
 4. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej. Do tego grona nie zalicza się celebransa, posługujących i pracowników firmy pogrzebowej.
 5. Należy udostępnić wiernym numer telefonu i adres mailowy, poprzez który można umówić się z duszpasterzem na indywidualną spowiedź.
 6. Duszpasterze winni zachować dyspozycyjność wobec wiernych, którzy zwrócą się z prośbą o spowiedź.
 7. Spowiedź może mieć miejsce w często dezynfekowanych otwartych konfesjonałach lub w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie tego sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem.
 8. Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, należy pouczyć o możliwości wzbudzenia aktu żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji.
 9. Po ustaniu epidemii we wszystkich parafiach zorganizować należy spowiedzi parafialne.
 10. Wiernym, którzy o to poproszą, można udzielać Komunii św. poza liturgią z wyjątkiem: Wielkiego Piątku, kiedy to Komunii św. można udzielić poza liturgią tylko chorym. Wielkiej Soboty, kiedy można udzielać Komunii św. poza liturgią jedynie jako Wiatyku.
 11. Należy pamiętać o zakazie odwiedzania osób będących w kwarantannie domowej.
 12. Upamiętnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy powinno być obchodzone wewnątrz budynku sakralnego. W kościołach katedralnych należy zastosować drugą formę przewidzianą przez Mszał Rzymski, zaś w kościołach parafialnych trzecią.
 13. Msza Święta Krzyżma zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w Archikatedrze o godz. 10.00 jedynie w wąskim gronie kapłanów i usługujących. Podczas liturgii poświęcone zostaną oleje święte, które w zakrystii katedry księża dziekani mogą odebrać w Wielki Piątek, Wielką Sobotę lub w dni powszednie Oktawy Wielkanocy. Odnowienie przyrzeczeń kapłańskich będzie miało miejsce po ustaniu stanu epidemii.
 14. Celebracje Świętego Triduum Paschalnego sprawowane w Archikatedrze transmitowane będą przez stronę internetową parafii katedralnej. Księży proboszczów zachęcam do organizowania transmisji online Mszy św. i nabożeństw odprawianych w kościołach parafialnych.
 15. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej należy opuścić obrzęd obmycia nóg (mandatum).
 16. W Wielki Piątek w modlitwie powszechnej ma zostać dołączone wezwanie w związku z panującym stanem epidemii.
 17. Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.
 18. Podczas Wigilii Paschalnej opuszcza się poświęcenie ognia. W liturgii chrzcielnej ma być zachowane jedynie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 19. Zamiast procesji rezurekcyjnej zaleca się, aby celebrans na zakończenie liturgii udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przed bramą kościoła.
 20. W parafiach nie należy organizować poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła.
 21. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że dopóki szkoły pozostaną zamknięte, nie organizujemy dla dzieci żadnych spotkań w parafii.
 22. Po Wielkanocy: Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte w okresie trwania stanu epidemii. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o terminie I Komunii Świętej podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodzicami.
 23. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzicami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby, nie wykluczając możliwości indywidualnej Komunii Świętej.
 24. Udzielanie sakramentu bierzmowania jest zawieszone do czasu odwołania stanu epidemii. Nowe terminy należy ustalić z biskupem szafarzem.
 25. Serdecznie dziękuję kapłanom za ich posługę w niełatwych okolicznościach epidemii, a wszystkim wiernym za dojrzałe i odpowiedzialne stosowanie się do zarządzeń państwowych i wynikających z nich regulacji kościelnych. Wielka wdzięczność należy się lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom za ich ofiarną, wręcz bohaterską służbę. Ich wysiłkom ratowania życia i zdrowia ludzkiego towarzyszy nasze duchowe wsparcie. Modlitwą ogarniamy chorych, przebywających w szpitalach oraz tysiące ludzi odbywających kwarantannę i niepewnych stanu swojego zdrowia.
 26. Obecna pandemia, o niespotykanych w historii konsekwencjach dla życia codziennego obywateli oraz funkcjonowania instytucji życia społecznego i gospodarczego, szczególnie bolesna jest dla wiernych, pozbawionych dostępu do Eucharystii i sakramentów Kościoła. Ufamy, że Bóg miłosierny wyprowadzi dobro także z obecnych trudnych doświadczeń, z których wyjdziemy odnowieni duchowo i umocnienie w wierze i miłości.                                                                                                                                                                                              Z serca wszystkim błogosławię                                                                                                                                +Stanisław Budzik
  Arcybiskup Metropolita Lubelski

——————————

Minister Zdrowia przekazał informację o ograniczeniu ilości osób uczestniczących w zgromadzeniach liturgicznych do 5 (pięciu) osób. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli na daną  Mszę zamówionych jest pięć intencji tzn. w kościele mogą być obecne tylko po jednej osobie z rodziny zamawiającej intencję /nie liczymy obsługi liturgii/.

Zachęcamy was, aby w domach  odmawiać wskazaną modlitwę.

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku
w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.
Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

————————————

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB Fatimskiej a w przyszłym pw. MB Licheńskiej;
 2. W środę wypada uroczystość Zwiastowania NMP. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o 7:00, 10:00, 16:30 dla dzieci i 18:00. W czasie Mszy św o 18:00 osoby, które podejmują po raz pierwszy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego złożą przyrzeczenie i otrzymają pamiątkową legitymację. Wskazane jest by wzięły ze sobą świece na tę Mszę św. Dosłownie jest takich osób kilka. Osoby, które podejmują to dzieło po raz kolejny, aby uniknąć stłoczenia przy ołtarzu, proszę by od środy odmawiały przypisane modlitwy;
 3. Dziś kiermasz palm KSM;
 4. W przyszłą niedzielę miały rozpocząć się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii;
 5. Nabożeństwa pasyjne ~ W każdy piątek droga krzyżowa – o 17:00 dla dzieci, a po Mszy św. wieczorowej /ok 18:30/ dla młodzieży i dorosłych; ~ W niedzielę o 17:30 – Gorzkie Żale. 
 6. Kolejny raz w imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy Pana Jezusa. W ostatnim czasie oprócz ofiar indywidualnych wpłynęły: KŻR pw. św Józefa – 250 zł;
 7. W przyszłą niedzielę zmiana czasu. Zegarki przesuwamy o godzinę do przodu;
 8. Codziennie oprócz niedziel otwieramy kościół 14:45 i jest wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Pragnę Was poinformować, że Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnego odpustu wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną koronawirusem.  Jest to wyraz troski papieża Franciszka, który okazuje chorym swoją ojcowską bliskość i ponawia zaproszenie do nieustannej modlitwy w ich intencji. Jest to zachęta dla chorych, aby w tajemnicy cierpienia odkrywali „odkupieńcze cierpienie Chrystusa” (List apostolski Jana Pawła II Salvifici doloris 30). Udzielenie odpustów ma pomóc przeżyć obecną epidemię w duchu wiary i osobistego nawrócenia.

 1. Udziela się odpustu zupełnego wiernym cierpiącym z powodu koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie w szpitalach lub domach, jeśli w duchu oderwania od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki społecznego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, Drogą Krzyżową lub inną formą pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i modlitwę do Najświętszej Maryi Panny, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe.
 2. Pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy, którzy za przykładem Dobrego Samarytanina, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi, otrzymują dar odpustu na tych samych warunkach.
 3. Odpust zupełny otrzymują także wierni, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, adorację Eucharystyczną lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego, o koniec epidemii, o ulgę dla tych, którzy cierpią oraz za zbawienie wieczne dla zmarłych. Podstawą do uzyskania odpustu jest także cząstka Różańca Świętego, Koronka do Miłosierdzia Bożego lub odprawienie Drogi Krzyżowej.
 4. Kościół modli się za tych, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyku oraz udziela im odpustu zupełnego w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle modlili się za życia (w tym przypadku Kościół uzupełnia trzy zwyczajowe warunki).

Umiłowani Diecezjanie!

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, udzielam wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła przez transmisje radiowe, telewizyjne oraz internetowe.

Przypominam, że zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób dotyczy także spotkań religijnych. Nasze kościoły pozostają otwarte w ciągu dnia. Proszę kapłanów o stworzenie okazji do adoracji Najświętszego Sakramentu, a wiernych o modlitwę indywidualną i rodzinną. Niech nasze rodziny, zjednoczone na modlitwie, stają się Domowymi Kościołami.

Przykazanie kościelne zobowiązuje, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Każdy wierny decyduje, w jakim czasie może ten obowiązek wypełnić. Proszę kapłanów o stwarzanie wiernym możliwości korzystania ze spowiedzi, także przez wyznaczenie dodatkowych godzin. Właściwym miejscem sprawowania tego sakramentu jest konfesjonał. Zgodnie ze wskazaniami Prezydium Episkopatu w obecnych warunkach „można spowiadać w kościele, w kaplicy, w zakrystii, w sali katechetycznej, w biurze parafialnym lub innym godnym miejscu pozwalającym na zachowanie prywatności i zasad bezpieczeństwa.”

Dokument opublikowany w tych dniach przez Penitencjarię Apostolską zezwala także na udzielenie rozgrzeszenia ogólnego, w miejscach najbardziej dotkniętych zarazą pandemiczną, w przypadkach prawdziwej konieczności i poważnego zagrożenia życia, po uzgodnieniu z biskupem diecezjalnym.

Przypominam, że obowiązek przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej obejmuje czas od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Trójcy Świętej, która przypada w tym roku 7 czerwca. Zalecane jest przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, ale każdy wierny, ma prawo przyjąć Komunię Świętą także do ust.

Zalecenia Episkopatu odnośnie celebracji Triduum Paschalnego zostaną przekazane wiernym w późniejszym czasie.

Niech Matka Najświętsza, którą wzywamy jako Uzdrowienie chorych i Pocieszycielkę strapionych, uprosi nam u swego Syna oddalenie wszelkiego niebezpieczeństwa, wyzwolenie od lęku i umocnienie wzajemnej miłości.

Niech Bóg Wam błogosławi i obdarzy pokojem serca!

                                                                                  Wasz biskup Stanisław

Lublin, 22 marca 2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Maksymiliana a w przyszłym pw. MB Fatimskiej;
 2. W ten piątek – 20 marca w naszym kościele podczas Mszy św o 7:00 i o 18:00 gościć będziemy uczestników pielgrzymki wielkopostnej do stacyjnych kościołów Lublina. Wtedy też oprócz nabożeństw Drogi Krzyżowej o 17:00 dla dzieci i 18:30 dla młodzieży i dorosłych zostanie odprawione nabożeństwo po Mszy św. o godz, 7:00. Serdecznie zapraszamy;
 3. 20 marca to 3-ci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:30 a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 4. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – na ołtarzu przy chrzcielnicy wyłożone są deklaracje; wypełniają je tylko osoby, które podejmują to dzieło pierwszy raz. Należy je przynieść do zakrystii do 20 marca. Osoby, które kolejny raz będą to czynić proszone są by zapisać się na listę w zakrystii;
 5. Od przyszłej niedzieli: nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać o 17:15. Będziemy śpiewać 3 części. Wtedy pewnych modlitw się nie powtarza, a więc niewiele się to przedłuży. Ofiarujemy te modlitwy w intencji zatrzymania i opanowania epidemii koronawirusa;
 6. W imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy Pana Jezusa. Zbierane są również dziś przed kościołem.
 7. W przyszłą niedzielę kiermasz palm – KSM
 8. W czwartek o 18:00 za żyjących i zmarłych solenizantów: Józefów, Józefy – Msza św. zbiorowa.
 9. Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.: Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.
  1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
   1. osobom w podeszłym wieku,
   2. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
   3. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
   4. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

  Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

  1. W czasie liturgii do dnia 29 marca br. należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:
   1. kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,
   2. przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy,
   3. znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk,
   4. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,
   5. należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,
   6. na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,
   7. rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
  2. W obecnej sytuacji przypominamy, że „tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” (Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. S. Gądeckiego, 10.03.2020). W związku z tym zachęcamy wszystkich wiernych, aby poza liturgią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. Polecamy duszpasterzom:
   1. aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia,
   2. aby kapłani troszczyli się o dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu,
   3. aby – przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.
  3. Jednocześnie informujemy, że do dnia 29 marca br.:
   1. liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeniesione zostają na terminy późniejsze,
   2. zawieszone zostają pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie. Jednocześnie prosimy środki społecznego przekazu oraz duchownych o propozycje rekolekcji w Internecie, które w ten sposób mogą być przeżywane w domu,
   3. sprawy rekolekcji dla dorosłych oraz organizację innych spotkań pozostawia się roztropnemu rozeznaniu księży proboszczów.

  Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach.

  Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy do śpiewania w naszych kościołach suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

  Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

  Warszawa, 12 marca 2020 r.

 10. Informujemy ponadto, że Arcybiskup Lubelski udzielił wspomnianej dyspensy dla wiernych Archidiecezji. Ponadto w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych i do zalecenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup prosi kapłanów i wiernych, aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób.Informujemy także o telewizyjnych transmisjach Mszy Świętych:W  niedziele: o 7.00 w TVP 1, o 9.30 w Telewizji TRWAM, o 10.00 w TVP3 Lublin, o 11.00 w TVP 1, o 13.00 w TV POLONIA oraz w 1. programie Polskiego Radia o 9.00 i 19.00.W dni powszednie tygodnia transmisja Mszy Świętej o godz. 7.00 w TVP 1 i 20.00 w TVP 3.Równocześnie zachęcamy o włączenie się w domach w zaproponowaną przez Przewodniczącego KEP modlitwę różańcową o godz. 20.30 „w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia”.
 11. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa 5ars-cov-2 zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów w naszej przychodni: rejestracja pacjentów tylko telefoniczna; pacjentom będą udzielane teleporady w godzinach pracy przychodni; w sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza; nie należy zgłaszać się po recepty – prośbę o wypisanie leków na kontynuację leczenia trzeba zgłosić telefonicznie. Ze względu na państwa bezpieczeństwo prosimy o zastosowanie się do zaleceń.

II Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. Królowej Różańca Świętego a w przyszłym pw. św. Maksymiliana;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św;
 3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiane są w następującym porządku:  ~ W każdy piątek droga krzyżowa – o 17:00 dla dzieci, a po Mszy św. wieczorowej /ok 18:30/ dla młodzieży i dorosłych; ~ W niedzielę o 17:30 – Gorzkie Żale. Nie dyspensujmy się z uczestnictwa;
 4. Przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny, a w przyszłą niedzielę bezdomni i byli więźniowie będą zbierać pieniądze na pielgrzymkę do Rzymu z racji urodzin św. Jana Pawła II;
 5. Podczas każdej Mszy św. z racji zagrożenia epidemiologicznego przed „Jezu ufam Tobie” śpiewamy Suplikacje;
 6. Dziś dzień kobiet, pamiętajmy o tym w modlitwie;
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.

I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. Królowej Polski a w przyszłym pw. Królowej Różańca Świętego;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na marzec: Módlmy się, aby Kościół w Chinach wytrwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności;
 3. Wkroczyliśmy w święty i błogosławiony czas Wielkiego Postu, w którym mamy się przygotować do owocnego przeżywania świąt Paschalnych. Podejmujmy konkretne postanowienia i uczynki. Bardzo pomocne są tu nabożeństwa o Męce Chrystusa. W naszym kościele odprawiane są w następującym porządku:  ~ W każdy piątek droga krzyżowa – o 17:00 dla dzieci, a po Mszy św. wieczorowej /ok 18:30/ dla młodzieży i dorosłych; ~ W niedzielę o 17:30 – Gorzkie Żale. Nie dyspensujemy się z uczestnictwa;
 4. Przez okres Wielkiego Postu do puszki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”. Ofiary te zostaną wpłacane do kasy „Caritasu”;
 5. Przed kościołem po Mszach św. w niedziele Wielkiego Postu, a więc i dziś zbierane będą pieniądze na kwiaty do grobu i ciemnicy Pana Jezusa. W imieniu naszej wspólnoty religijnej składam za nie serdeczne Bóg zapłać;
 6. Na ołtarzu przy chrzcielnicy wyłożone są deklaracje do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Deklarację te wypełniają osoby, które podejmują to dzieło po raz 1-y. Należy je przynieść do zakrystii do 20 marca. Osoby, które kolejny raz będą to czynić proszone są by zapisać się na listę w zakrystii;
 7. W tym tygodniu wypadają: 1-y wtorek, 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze św z odpowiednimi nabożeństwami 7:00, 18:00, w piątek 16:30 Msza św. dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. W sobotę po Mszy św. o 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O godz. 18:45 o poprowadzenie tajemnic światła proszę KŻR pw. M.B. Fatimskiej;
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w ten czwartek o godz 19:00.
 9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 III po Mszy św. o godz. 10:30 w części katechetycznej. Prosimy by dzieci przyniosły zeszyty z przyklejoną formułką spowiedzi;
 10. W niedzielę 8 marca o godzinie 15:30 w sali wielofunkcyjnej odbędzie się miting otwarty grupy Rodzinnej Al-Anon „Promyk”, na który warto przyjść, by dowiedzieć się jak można sobie radzić w życiu mimo problemu alkoholowego w rodzinie. W tej intencji o godzinie 15:00 odbędzie się koronka do Miłosierdzia Bożego a o godz. 18:00 Msza św.

Program pielgrzymki do Rzymu,

San Govanni Rotondo, Asyżu, Loreto i Wenecji.

Termin: 04-12.09.2020

1 dzień: wyjazd z Lublina w godz. porannych, przejazd przez Słowację, kolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień: śniadanie, przejazd przez Austrię do Wenecji, kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Loreto, zwiedzanie cmentarza wojennego i Bazyliki Świętego Domku, przejazd do San Giovanni Rotondo na kolację i nocleg.

4 dzień: śniadanie, pobyt w San Giovanni Rotondo, zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, celi św. Ojca Pio, nawiedzenie relikwii św. Pio,  wycieczka na Monte Casino, zwiedzanie klasztoru i cmentarza polskiego, przejazd do Fiuggi na kolację i nocleg.

5 dzień: śniadanie, zwiedzanie Rzymu (bazyliki św. Piotra, św. Jana, św. Pawła, Matki Bożej Większej, Koloseum, Forum Romanum, fontanna di Trevi, schody Hiszpańskie, Panteon, plac Navonna), kolacja, nocleg w hotelu w Fiuggi.

6 dzień: śniadanie, udział w Audiencji Generalnej, nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II,  dokończenie zwiedzania Rzymu, czas na zakup pamiątek, powrót do Fiuggi na kolację i nocleg.

7 dzień: śniadanie, przejazd do Asyżu, zwiedzanie miasta św. Franciszka (bazyliki św. Franciszka, św. Klary)  przejazd do Wenecji  na kolację i nocleg.

8 dzień: śniadanie, zwiedzanie miasta (Bazylika św. Marka, pałac Dożów, mostek Westchnień), po zakończeniu zwiedzania przejazd przez Włochy w kierunku Polski.

9 dzień: przejazd przez Austrię i Słowację, powrót do Lublina, zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

– 7 noclegów,

– 7 śniadań, 7 obiadokolacji,

– ubezpieczenie KL i NNW, OC organizatora,

– przejazd na całej trasie autokarem,

– opieka pilota,

– składka do TFG,

– słuchawki

Cena: ok.1950.00 PLN

Proponowane kieszonkowe:100 €; przybliżony kurs:1 € = 4.30 PLN

Uczestnicy opłacają bilety komunikacji miejskiej Rzymie, Wenecji i SGR we własnym zakresie ok. 35.00 €.

Kontakt z organizatorem: ks. Marcin, e-mail: marcinrola73@wp.pl

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB. Niepokalanego Serca Maryi a w przyszłym pw. MB. Królowej Polski;
 2. W najbliższą środę (26 lutego) wypada Popielec. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszym kościele będą sprawowane o 7:00, 10:00, 16:30 dla dzieci i o 18:00. Dołóżmy starań, by rozpocząć Wielki Post od uczestnictwa w tej bardzo wymownej liturgii, choć dla wielu jest to dzień pracy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły tj: jakościowy i ilościowy. Jakościowy tj. powstrzymywanie się od jedzenia mięsa. Ilościowy tj. 1 posiłek do syta i 2 niedosyta obowiązuje osoby, które skończyły 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od jedzenia mięsa obowiązuje w każdy piątek roku, w środę popielcową i Wielki Piątek osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do końca życia. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też powstrzymywanie się od zabaw tanecznych;
 3. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa o Męce Pańskiej w naszym kościele będą odprawiane w następującym porządku:  ~ W każdy piątek droga krzyżowa – o 17:00 dla dzieci, a po Mszy św. wieczorowej /ok 18:30/ dla młodzieży i dorosłych; ~ W niedzielę o 17:30 – Gorzkie Żale;
 4. Niech każdy z nas na czas Wielkiego Postu zrobi sobie jakieś postanowienia: Może systematyczne uczestnictwo w nabożeństwach o męce Chrystusa, abstynencję od alkoholu, papierosów, niejedzenie słodyczy, nie oglądanie telewizji, czytanie prasy katolickiej czy jeszcze inne;
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św o 10:30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po wszystkich Mszach będą zbierane pieniądze na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”;
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek o godz. 17:00;
 7. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu;
 8. Przed kościołem młodzież KSM rozprowadza po 10 zł książeczki „Wszystko o kard. S. Wyszyńskim”.

VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB. Opiekunki Ludzi a w przyszłym pw. MB. Niepokalanego Serca Maryi;
 2. Przypominamy że we wtorki o godzinie 19:00 w części katechetycznej odbywają się spotkania z osobami, które w tym roku planują zawrzeć sakrament małżeństwa;
 3. Dziś o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 4. Dziś przed kościołem można zaopatrzyć się we wspaniałe ciasta. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny KSM;
 5. Również dziś zbierane są do puszek pieniądze na tzw. „Fundusz Wschodni”.

V Niedziela Zwykła – 9.02.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB. Opiekunki Ludzi a w przyszłym pw. MB. Niepokalanego Serca Maryi;
 2. We wtorek wypada wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach w tym dniu pamiętajmy o chorych i tych, którzy ich leczą i pielęgnują;
 3. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa w kościele. Zapraszamy do uczestnictwa;
 4. W najbliższy wtorek o godz. 19:00 1-e spotkanie przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa;
 5. W imieniu naszej wspólnoty religijnej składam serdeczne Bóg zapłać panom za rozebranie w poniedziałek dekoracji świątecznych pod kierunkiem s. Ireny;
 6. W przyszłą niedzielę KSM organizuje kiermasz ciast. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny;
 7. Dziś po Mszy św. o 10:30 katecheza dla dzieci przed I-ą Komunią św i ich rodziców w części katechetycznej.

IV Niedziela zwykła. Święto Ofiarowania Pańskiego  – 2.02.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB. Nieustającej Pomocy a w przyszłym pw. MB. Częstochowskiej;
 2. W tym tygodniu wypadają: 1-y wtorek – nabożeństwo  do św. Antoniego o 17:30, 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Msze św.  z odpowiednimi nabożeństwami w te dni o 7:00 i 18:00. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. W piątek również o 16:30 Msza św. dla dzieci;
 3. Dziś po Mszy św o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja modlitwy na luty: Módlmy się aby wołanie braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów, było usłyszane i wzięte pod uwagę;
 4. W czwartek o godzinie 19:00 w kościele spotkanie przed bierzmowaniem;
 5. Przypominamy, że we wtorek 11 lutego o godz 19:00 rozpoczynamy cykl konferencji przygotowujących do zawarcia sakramentu małżeństwa. Osoby, które mają się pobrać w tym roku zapraszamy na te spotkania do części katechetycznej;
 6. Katecheza parafialna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców – odbędzie się w przyszłą niedzielę – 9 lutego po Mszy św. o godz. 10:30 w domu parafialnym.

III Niedziela Zwykła – 26.01.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB. Szkaplerznej a w przyszłym pw. MB. Królowej Polski;
 2. Bardzo proszę osoby, które wzięły ankiety do wypełnienia w związku z synodem diecezjalnym, by przynieść je w ciągu tego tygodnia do zakrystii;
 3. Jutro spotkanie Apostolatu Maryi o godz. 17:00;
 4. W tym tygodniu wypada 1-sza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 18:00 i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O 19:45 o poprowadzenie części radosnej różańca proszę KŹR pw. MB. Królowej Polski;
 5. W przyszłą niedzielę wypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem MB. Gromnicznej. Msze św z poświęceniem świec w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych;
 6. We wtorek 11 lutego o godz 17:00 w części katechetycznej rozpocznie się cykl konferencji przygotowujących do zawarcia sakramentu małżeństwa. Osoby, które planują się pobrać w tym roku zapraszamy na te spotkania.

II Niedziela Zwykła – 19.01.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB. Wspomożenia Wiernych a w przyszłym pw. MB. Szkaplerznej;
 2. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Tam gdzie byliśmy przyjęci spotkaliśmy się z wielką życzliwością. Bardzo pocieszające jest to, że bardzo znacznie w ostatnich latach zmalało bezrobocie i prawie całkowicie bieda. Wyraźniej widać, że ludziom  żyje się lepiej. Niepokojącym symptomem jest, ze część ludzi zwłaszcza w młodym pokoleniu traktuje swoją religijność bardzo powierzchownie i wybiórczo. Nie ma ona wpływu na ich życie, często jest nieistotnym dodatkiem do niego, a przecież ona powinna ukierunkowywać wszystko co czynimy, bo od tego zależy nasza wieczność: szczęśliwa albo tragicznie rozpaczliwa. Najmniej związani z naszą parafią czują się rodziny i studenci mieszkający na stancjach, choć spotkaliśmy i takich, wśród nich którzy nas bardzo życzliwie przyjęli i wyrażali zadowolenie, że tu chodzą do kościoła. Nieco więcej niż w latach ubiegłych było zamkniętych drzwi. W niektórych mieszkaniach nikt nie przebywa. Raduje nas fakt, że w 95% tam gdzie byliśmy przyjęci nasi parafianie byli przygotowani na tę wizytę. Często były uchylone drzwi, zapalone świece, woda święcona, wyłączone telewizory, pozamykane zwierzęta, zgromadzona rodzina. Spotkaliśmy się ze szczerym zainteresowaniem  tym co dzieje się w naszej parafii.Za każdy przejaw serdeczności m.in. za oczekiwanie na nasze przyjście, za ofiary pieniężne i bardzo smaczne posiłki zwłaszcza w soboty, kiedy wizyta była od rana, za szczere, niewymuszone rozmowy w imieniu wszystkich księży posługujących składam staropolskie: „Bóg zapłać”. Owocami tegorocznych spotkań w Waszych domach jest uzupełnienie czy powiększenie różnych grup duszpasterskich, które istnieją w naszej parafii, lepsze poznanie Waszych rodzin i spraw, które Was nurtują. Osobiście bardzo się cieszę z tego, że udało się uzupełnić braki we wszystkich Kółkach Różańcowych. Były takie osoby, które zgłaszały się same, nie było konieczności by je namawiać. Jestem za to bardzo wdzięczny. Kończąc to podsumowanie w imieniu wszystkich księży odwiedzających Wasze domy, dziękuję za te spotkania;
 3. Dziś o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej a wcześniej o 15:00 – spotkanie opłatkowe: Klubu Platynowej Młodości, Kół Komunii Wynagradzających, KŻR pw. Niepokalonego Serca Maryi i Królowej Różańca Św.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Matki Teresy z Kalkuty a w przyszłym pw. MB. Wspomożenia Wiernych;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:30 koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru;
 3. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 16:00;
 5. Wizyta duszpasterska:

13.01.2020 – poniedziałek – godzina 15:00

2 ks. – Medalionów 2 (R.99)

2 ks. – Medalionów 6 (R.94)

1 ks. – Domki przy ulicy Nowy Świat (dawna Wrotkowska) a następnie około 15:30 Nowy Świat 37 (R.27)

14.01.2020 – wtorek – godzina 15:00

3 ks. – Medalionów 8 (R.108) od 1-szej, 5-tej i ostatniej klatki

2 ks. – Medalionów 10 (R.89)

15.01.2020 – środa – godzina 15:00

3 ks. – Medalionów 16 (R.111) od 1-szej, 5-tej i ostatniej klatki

2 ks. – Medalionów 18 (R.113)

16.01.2020 – czwartek – godzina 15:00

1 ks. – Nowy Świat 39 (R.20)

1 ks. – Nowy Świat 41 (R.20)

1 ks. – Wrotkowska 2A (R.20)

2 ks. – Inżynierska 9 (R.63)

a następnie od około godziny 16:30

1 ks. – Nowy Świat 40 E (R.20)

1 ks. – Nowy Świat 40 G (R.20)

1 ks. – Nowy Świat 40 H (R.20)

1 ks. – Nowy Świat 40 I (R.20)

1 ks. – Nowy Świat 40 J (R.40)

17.01.2020 – piątek – godzina 16:00

1 ks. – Diamentowa 25A

1 ks. – Diamentowa 27 (R.40)

2 ks. – Diamentowa 27A (R.100)

1 ks. uda się do tych rodzin, których nie zastaliśmy w pierwszym terminie

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5.01.2019r.

 1. Dziś po Mszy św.o 10:30 – zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na styczeń: Módlmy się aby chrześcijanie, a także wyznawcy innych religii i ludzie dobrej woli krzewili pokój i sprawiedliwość w świecie;
 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Kingi a w przyszłym pw. św. Matki Teresy z Kalkuty;
 2. We wtorek o 17:30 nabożeństwo do św. Antoniego;
 3. Jutro wypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny od pracy. Msze św. jak w każdą niedzielę z poświęceniem kredy, kadzidła i wody. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny;
 4. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa w kościele;
 5. Jutro po Mszy św. o 10:30 zostanie przedstawione jasełka przygotowane przez dzieci z klasy Vf pod kierunkiem s. Laurencji pt. „Maleńka Miłość zbawi świat”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia. Całe przedstawienie trwa około 20 minut, jest bardzo wymowne i piękne;
 6. Koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru 12.01 po Mszy św o 10:30;
 7. Taca z przyszłej niedzieli na nasze Seminarium Duchowne;
 8. W przyszłą niedzielę będą zbierane podpisy pod petycją by nie finansować z pieniędzy miasta Lublin procedury in vitro. Potrzebny będzie pesel.
 9. Wizyta duszpasterska:

  07.01.2020 – wtorek – godzina 15:00

  2 ks. – Nałkowskich 115 (R.65)

  1 ks. – Nałkowskich 111 (R.40)

  1 ks. – Nałkowskich 107 i 107A (R.30)

  1 ks. – Nałkowskich 105 (R.25) i ok 17:30 Nał 103 (R.15)

  1 ks. – Nałkowskich 109 (R.40)

  08.01.2020 – środa – godzina 15:00

  1 ks. – Nałkowskich 108 (R.36)

  1 ks. – Nałkowskich 104 (R.36)

  2 ks. – Romera 24 (R.65)

  1 ks. – Romera 22 (R.40)

  1 ks. – Nałkowskich 101 (R.45)

  09.01.2020 – czwartek – godzina 15:00

  2 ks. – Samsonowicza 17 (R.87)

  2 ks. – Samsonowicza 15 (R.87)

  2 ks. – Samsonowicza 11 (R.75)

  10.01.2020 – piątek – godzina 15:00

  1 ks. – Samsonowicza 7 (R.40)

  1 ks. – Samsonowicza 5 (R.40)

  2 ks. – Samsonowicza 3 (R.60)

  2 ks. – Nałkowskich 100 (R.80)

  11.01.2020 – sobota – godzina 9:00

  1 ks. – Domki przy Nałkowskich (od torów do szkoły) następnie ok.11:00 – Romera 12 (R.19)

  1 ks. – Nałkowskich 84 (R.70)

  1 ks. – Nałkowskich 96 (R.40)

  1 ks. – Nałkowskich 97 (R.70)

  1 ks. – Nałkowskich 98 (R.60)

  1 ks. – Nałkowskich 99 (R.40) a następnie około 13:00 Romera 18 (R.20)

Niedziela św. Rodziny– 29.12.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Faustyny a w przyszłym pw. św. Kingi;
 2. We wtorek 31 grudnia Msza św i nabożeństwo z racji zakończenia starego roku o godz. 18:00. Od 17:30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi;
 3. W środę Nowy Rok. Msze św. jak w każdą niedzielę;
 4. W tym tygodniu wypadają 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami o 7:00 i 18:00. W piątek również dla dzieci o 16:30. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00;
 5. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 18:00 do 21:00. O 19:45 o poprowadzenie tajemnic różańca chwalebnych różańca proszę KŻR pw. MB Opiekunki Ludzi;
 6. Wizyta duszpasterska 2019/2020

30.12.2019r – poniedziałek – godzina 15:00

– 2 księży – Nałkowskich 131 (R.75)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 125 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 123 (R.45)

– 1 ksiądz – Romera 52 (R.50)

31.12.2019r – wtorek – godzina 15:00

– 2 księży – Samsonowicza 39 (R.60)

– 2 księży – Samsonowicza 41 (R.60)

2.01.2020r – czwartek – godzina 15:00

– 2 księży – Nałkowskich 121 (R.80)

– 2 księży – Romera 50 (R.65)

– 1 ksiądz – Romera 46 (R.65)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 117 (R.40)

3.01.2020r – piątek – godzina 15:00

– 1 ksiądz– Romera 30 (R.20)

– 1 ksiądz – Romera 28 (R.65)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 37 (R.60)

– 2 księży – Samsonowicza 35A (R.70)

4.01.2020r – sobota – godzina 9:00

– 1 ksiądz– Samsonowicza 33 (R.77)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 29  (R.77)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 27 (R.77)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 21 (R.77)

– 2 księży – Samsonowicza 19 (R.87)

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2019r.

 1. Życzenia:

Błogosławionych Świąt, pełnych radości, dobra, pokoju i miłych wzruszeń. Aby miłość ludzka zwłaszcza przeżywana w rodzinie ale i w innych wspólnotach, gdzie żyjecie, pracujecie i odpoczywacie umocniona przez te święta Miłością odwieczną, nieskazitelną, najprawdziwszą była zawsze obecna w Waszym życiu.

Niech Jezus Chrystus – wcielony Bóg opromienia swoją łaską wszystkie Wasze drogi, inspiruje i dodaje sił do owocnego pełnienia woli Stwórcy, a po śmierci otworzy przed Wami bramy nieba. Do życzeń dołączają się: Ks. Marek Michałowski z Austrii, Ks. Krzysztof Sokołowski z Hiszpanii, Ks. Jacek Strachowski z Czech, O. Grzegorz Irzyk z Wadowic, Ks. Tomasz Bartmański z Ekwadoru oraz siostry zakonne: Przełożona Generalna s. Halina, była przełożona Generalna s. Lauretta, s. Łucja, s. Maristella, s. Tomasza, s.Antonina, s.Zenobia;

 1. Jutro drugi dzień świąteczny – taca na KUL;
 2. W imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które pomogły S. Irenie w wykonywaniu tych pięknych dekoracji. Niektóre z nich poświęciły na to kilka dni. Klimat stworzony m.in. przez te dekoracje sprawia, że czujemy się  tu dobrze i możemy radośnie świętować tę wielką tajemnicę naszej wiary;
 3. Na słowa uznania zasługują ci spośród nas, którzy w niedzielę podzielili się artykułami spożywczymi i pieniędzmi z potrzebującymi takiej pomocy. Zostało obdarowane 47 rodzin.

IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Jadwigi a w przyszłym pw. św. Faustyny;
 2. Dziś w kruchcie głównego wejścia do kościoła zbierane są artykuły spożywcze i pieniądze dla potrzebujących takiej pomocy. Już teraz w imieniu tych, którzy z nich skorzystają za tę bardzo dyskretną, cichą, anonimową pomoc składam stokrotne Bóg zapłać. Tym, którzy doświadczają dobroci od innych przypominam, że najpiękniejszą formą wdzięczności jest modlitwa;
 3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. W tym dniu obowiązuje powstrzymywanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Świętujmy tak, aby Chrystus zajął to pierwsze miejsce w sercu i przy stole. Wieczerza wigilijna jest niezwykłą okazja do scalenia naszych często powaśnionych rodzin. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Pod żadnym pretekstem na wigilijnym stole nie powinno być alkoholu;
 4. Przypominam, że we wtorek nie będzie Mszy św. o 18:00, a nabożeństwo z ostatniego dnia nowenny przed Bożym Narodzeniem zostanie odprawione przed pasterką o 23:30;
 5. Bardzo serdecznie zapraszamy na pasterkę. Taca z pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia – na Dom Samotnej Matki. Jeszcze nie tak dawno prawie wszyscy byli w Boże Narodzenie na Mszy św. 2 razy : raz na pasterce, 2-gi raz w ciągu dnia. Warto do tego wrócić;
 6. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na Papieskie Dzieła Dziecięctwa Misyjnego a taca z 2-ego dnia świąt na KUL;
 7. Kto chciałby się jeszcze wyspowiadać, może to zrobić jutro od 5:30 i po południu od 17:15, oraz w wigilie od 5:30;
 8. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość św. Rodziny. W naszym kościele na wszystkich Mszach św. będziemy odmawiać specjalne modlitwy i błogosławić małżeństwa, niezależnie od ilości przeżytych ze sobą lat. Dlatego prosimy by za tydzień przyjść na Mszę ś razem z całą rodziną;
 9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego 27.12 godz. 17:00;
 10. W piątek też msza św. poświęceniem wina o godz. 7:00 i 18:00;
 11. W najbliższym czasie do właścicieli nieruchomości przy ulicy Samsonowicza (ponad 700 osób) zostanie doręczona korespondencja (za pomocą Poczty Polskiej) z informacją o wszczęciu postępowania w sprawie decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej. Decyzja ta nie  jest równoważna z rozpoczęciem przebudowy tej ulicy w 2020r, jednak stanowi najważniejszy element w procesie przygotowawczym inwestycji. Z uwagi na okres świąteczny spotkanie w przedmiotowej sprawie odbędzie się po Nowym Roku. Więcej informacji udziela Piotr Popiel – Radny Rady Miasta Lublin.
 12. Spotkania opłatkowe 2019/2020

29.12.2019 r. – niedziela- godz. 16.00

KŻR pw. M. B. Katedralnej

KŻR pw. Św. Józefa

KŻR pw. Św. Stanisława bpa

KŻR pw. M. B. Ostrobramskiej

KŻR pw. Królowej Anielskiej

KŻR pw. M. B. Dobrej Rady

KŻR pw. Św. Dominika

KŻR pw. Św. Rodziny

KŻR pw. M. B. Królowej Świata

KŻR pw. Św. Anny

KŻR pw. Matki Kościoła

KŻR pw. Św. Kingi

5.01.2020r. – niedziela – godz.13.00

Spotkanie Rady Duszpasterskiej (na plebani)

6.01.2020 r. – poniedziałek – Święto Trzech Króli – godz. 16.00:

KŻR pw. św. Matki Teresy z Kalkuty

KŻR pw. Wspomożenia Wiernych

KŻR pw. MB Szkaplerznej

KŻR pw. MB Nieustającej Pomocy

KŻR pw. MB Częstochowskiej

KŻR pw. MB Opiekunki Ludzi

KŻR pw. MB Pocieszenia

KŻR pw. MB Zwycięskiej

KŻR pw. MB Róży Duchownej

KŻR pw. Miłosierdzia Bożego

KŻR pw. Wszystkich Świętych

KŻR pw. Królowej Ognisk Rodzinnych

KŻR pw. MB Miłosierdzia

Zelatorki i zelatorów proszę o odbieranie intencji i grafiku modlitw

12.01.2020r. – niedziela – godz.16.00

KŻR pw. Św. Faustyny

KŻR pw. Królowej Pokoju

KŻR p.w. Królowej Różańca Św.

KŻR pw. MB Fatimskiej

KŻR pw. Św. Maksymiliana

KŻR pw. MB Licheńskiej

KŻR pw. Królowej Polski

KŻR pw. M. B. Niepokalanej

KŻR pw. M. B. Kodeńskiej

KŻR pw. Św. Alberta

KŻR pw. MB Katedralnej

KŻR pw. św. Bolesnej

16.01.2020r. – czwartek – godz.18:30

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Rodzina Radia Maryi

Apostolat Maryjny

19.01.2020r. – niedziela – godzina 15.00

Klub Platynowej Młodości

KŻR pw. Niepokalanego Serca Mary

Koła Komunii Wynagradzającej

12 .Wizyta duszpasterska 2019/2020

27.12.2019r – piątek – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Samsonowicza 49 (R.40)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 45 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 122 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 120 (R.60)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 118 (R.40)

28.12.2018r – sobota – godzina 9:00

– 3 księży  – ul. Romera domki (od początku, od końca i od nr 31 w kierunku Zalewu)

– 1 ksiądz-Stary Gaj oraz ul. Janowska od torów w kierunku Zalewu

– 1 ksiądz – ul. Pod Gajem i ul. Janowska w kierunku miasta

– 1 ksiądz – ul. Parczewska od łąk w kierunku ulicy Janowskiej

– 1 ksiądz ul. Koło

30.12.2019r – poniedziałek – godzina 15:00

– 2 księży – Nałkowskich 131 (R.75)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 125 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 123 (R.45)

– 1 ksiądz – Romera 52 (R.50)

31.12.2019r – wtorek – godzina 15:00

– 2 księży – Samsonowicza 39 (R.60)

– 2 księży – Samsonowicza 41 (R.60)

III Niedziela Adwentu – 15.12.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. Matki Kościoła a w przyszłym pw. św. Jadwigi;
 2. Dziś przed kościołem kiermasz świąteczny. Można nabyć m.in. bardzo ładne stroiki. Dochód przeznaczony na duszpasterstwo grup dzieci, którymi zajmują się siostry katechetki;
 3. Dziś o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 4. Wczoraj jak łatwo zauważyć zostały ustawiane w kościele te 2 duże choinki. W imieniu naszej wspólnoty religijnej składam serdeczne Bóg zapłać panom, którzy się tym zajęli. Niektórzy z nich już od kilku tygodni pomagają Siostrze Irenie w wykonywaniu dekoracji. Przy tej okazji dziękuje też młodzieńcom, którzy już 2 tygodnie temu ubrali w 140m sznur z lampek choinkę która rośnie przed kościołem, w pobliżu masztów na flagi;
 5. Jeszcze dziś można nabyć świece Caritasu, które zapalimy na wigilijnych stołach;
 6. Kończy się Adwent. Szczególną łaską tego adwentowego oczekiwania są rekolekcje. Przewodniczy im O. Henryk Cieniuch – Gwardian Klasztoru Braci Kapucynów z Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie;
 7. W przyszłą niedzielę tradycyjnie w przedsionku głównego wejścia do kościoła zbierane będą artykuły spożywcze i pieniądze dla potrzebujących takiej pomocy. Osoby te zostaną powiadomione aby w przyszłą niedzielę na godz. 13:20 ktoś z domu z dowodem tożsamości zgłosił się po odbiór tych darów;
 8. Jeszcze raz w imieniu całej parafii bardzo gorąco dziękuję za ofiary złożone z racji roznoszenia opłatka. Wpłynęły już prawie wszystkie listy. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję wobec osób, które te opłatki odpowiednio popakowały i tych które je rozniosły;
 9. Jutro rozpoczyna się nowenna przed Bożym Narodzeniem. Będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18:00;
 10. Za tydzień po Mszy św. o 10:30 zostaną w kościele wystawione jasełka pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas” przygotowane przez dzieci należące do scholi i ich rodziców pod kierunkiem p. Wioletty Wojciechowskiej i s. Laurencji;
 11. Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18-tej do salki katechetycznej na spotkanie, na którym pielgrzymi podziela się dobrymi przeżyciami z pobytu w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej i u Ojców Marianów, którzy obchodzą Jubileusz 350 lecia założenia Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce. Podsumowaniem spotkania będzie piękny koncert pieśni maryjnych w wykonaniu solistki Barbary Kaczor z akompaniamentem największych organów w Polsce które znajdują się w bazylice licheńskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w atrakcyjnym spotkaniu .

Program Rekolekcji – Adwent 2019r.

Parafia Miłosierdzia Bożego – Lublin

Niedziela – 15.12.2019 r.

Msze święte z nauką ogólną

7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00

Poniedziałek – 16.12.2019 r.

8.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30

18.00 – Msza święta dla dorosłych

19.30 – Msza święta dla młodzieży

Wtorek – 17.12.2019 r.

8.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30 kl. 1-6

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30 kl. 7-8

18.00 – Msza święta dla dorosłych

19.30 – Msza święta dla młodzieży

Spowiedź :  od g. 7.40 do 11.00   i   od g. 15.30 do 20.30

Środa18.12.2019 r.

8.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych + Sakrament chorych

16.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30

18.00 – Msza święta dla dorosłych

19.30 – Msza święta dla młodzieży

Spowiedź :  od g. 7.40 do 11.00   i   od g. 15.30 do 20.30

Do chorych udamy się w środę 18.12.2019 r. od g. 11.00

II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. –8.12.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Pokoju a w przyszłym p.w. Matki Kościoła;
 2. Ofiary składane dziś do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”;
 3. Już w przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Program tych rekolekcji jest prawie taki sam jak w latach poprzednich. Wisi na tablicy ogłoszeń. Zmiana polega na tym, że nie będzie nauk stanowych dla pań i panów. Tak zaplanujmy swoje zajęcia aby uczestniczyć w tych rekolekcjach i dobrze się przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Módlmy się w intencji tych rekolekcji, przypominajmy o nich swoim bliskim i znajomym. Chorych prosimy o ofiarowanie w tej intencji swoich cierpień. Rekolekcjom będzie przewodniczył O. Henryk Cieniuch- Gwardian Klasztoru Braci Kapucynów z Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie;
 4. W sobotę 14.12 godz 8:30 chcemy ustawić choinki. Jeśli ktoś z panów może pomóc – proszę to zgłosić dziś;
 5. Również dziś można przed kościołem nabyć świece Caritasu, które zapalimy na wigilijnym stole;
 6. W 70% wróciły już listy ofiarodawców z racji roznoszenia opłatków. Wszystkim ofiarodawcom a zwłaszcza roznoszącym opłatki w imieniu całej naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Nie zostały jeszcze wzięte opłatki do bloku Romera 18;
 7. W przyszłą niedzielę będzie kiermasz świąteczny m.in. stroiki;
 8. W piątek o 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym Kościele. Zapraszam do uczestnictwa;
 9. Dziś 8.XII Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do
  I Komunii św. bezpośrednio po Mszy św. o 10.30 katecheza dla dzieci i ich rodziców w części katechetycznej.

I Niedziela Adwentu –1.12.2019r.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na grudzień, za ewangelizację. Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią;
 2. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Matka Najświętsza. Przypominają nam o tym w sposób szczególny Msze św. roratnie czyli o N.M.P. Na tych Mszach św. zapala się świecę nazywana roratką, która symbolizuje Maryję. Podobnie jak jutrzenka zapowiada wschód słońca Ona poprzedziła przyjście światłości świata – Jezusa Chrystusa. W naszym kościele będą sprawowane codziennie o godzinie 6:00 w dni powszednie. Zapraszamy na te Msze św. Codziennie dorosłych, młodzież i dzieci. W poniedziałek i w czwartek dzieci będą losować nagrody. Wtedy też prosimy dzieci by przynosiły serduszka na których będą wypisywać swoje dobre postanowienia adwentowe, pierwsze losowanie jutro.
 3. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Ognisk Rodzinnych a w przyszłym p.w. Królowej Pokoju;
 4. W tym tygodniu wypadają: 1-y wtorek, 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze święte z odpowiednimi nabożeństwami o 6:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 5:40 i od 16:00. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego o 17:30 a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 18:00 do 21:00. O 19:45 o poprowadzenie tajemnic bolesnych różańca św. proszę K.Ż.R   M. B. Częstochowskiej;
 5. Dziś przy stoliku na zewnątrz świątyni można nabyć świece Caritas-u, które zostaną zapalone na wigilijnym stole;
 6. Już dziś i w najbliższych dniach nawiedzą Wasze domy nasi zasłużeni parafianie z opłatkami. To bardzo ważne aby poświęcony opłatek dotarł do wszystkich domów, bez względu na to czy ktoś złoży jakąś ofiarę czy nie. Proszę o odbieranie opłatków dziś po każdej Mszy św. z kancelarii. Już teraz w imieniu całej naszej wspólnoty religijnej dziękuje tym osobom, które przygotowały te opłatki, odpowiednio popakowały i tym, które będą je roznosiły. Jednocześnie proszę o zainteresowanie się, czy został już wzięty opłatek do waszego bloku czy na ulicę gdzie są domy jednorodzinne. Lepiej niech zapyta o to kilka osób niż ma czekać opłatek do następnej niedzieli. Ofiary z racji roznoszenia opłatka przeznaczamy na ogrzewanie naszego zespołu sakralnego;
 7. W związku z prowadzonymi konsultacjami społecznymi ws. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – rejon Bystrzyca Wrotków Urząd Miasta Lublin zachęca do składania stosownych wniosków, jak również do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w dniu 7 grudnia o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 30. Więcej informacji udziela Radny Rady Miasta Lublin – Piotr Popiel;
 8. Przed kościołem zbierane są dziś pieniądze na operację 2 letniej Wiktorii Dyś w USA;
 9. Spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem – czwartek g. 19:00;
 10. W przyszłą niedzielę 8.12 – Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św o g.10:30. Bezpośrednio po Mszy katecheza dla dzieci i ich rodziców w części katechetycznej;
 11. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny Zespół Projektu Unijnego IRR 1/3 powiadamia, że od dnia 12.2019r zostanie wznowiony ruch kolejowy w zakresie jazd zapoznawczych, natomiast od 14.12.2019r w zakresie regularnego ruchu pociągów po jednym torze na odcinku Dęblin – Lublin.

XXXIV Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata –24.11.2019r.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, uświadamia nam prawdę, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie przy końcu świata;
 2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM. Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji tych grup duszpasterskich zostanie odprawiona o godz. 9:00;
 3. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Wszystkich Świętych a w przyszłym p.w. Królowej Ognisk Rodzinnych;
 4. Kończy się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Czy byłem(łam) na nabożeństwie wypominkowym za swoich zmarłych?
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Od tego dnia rozpocznie się też tradycyjne roznoszenie opłatków. Już dziś bardzo proszę o podjęcie tego trudu dostarczenia ich swoim sąsiadom. Również w tym roku zwróćmy uwagę by nie przyjmować opłatków od naciągaczy. Dlatego najlepiej jest, jeśli opłatki roznoszone są przez osoby z tego samego bloku czy domków z tej samej ulicy, bo te osoby są znane w swoim środowisku;
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 27.11. godz 16:30;
 7. W przyszłą niedzielę będą zbierane pieniądze przed kościołem na operację w USA 2 letniej Wiktorii Dyś;
 8. Za tydzień po Mszy św o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 9. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia do udziału w rekolekcjach adwentowych, które odbędą się 29 listopada – 1 grudnia 2019r w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie przy ul Staszica. Rekolekcje wygłosi ks. dr. Grzegorz Różyło. Rozpoczęcie rekolekcje w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy. Szczegóły na stronie Duszpasterstwa Służby Zdrowia;
 10. W związku z prowadzonymi konsultacjami społecznymi ws. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – rejon Bystrzyca Wrotków Urząd Miasta Lublin zachęca do składania stosownych wniosków, jak również do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w dniu 7 grudnia o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 30. Więcej informacji udziela Radny Rady Miasta Lublin – Piotr Popiel.

XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Miłosierdzia Bożego a w przyszłym p.w. Królowej Wszystkich Świętych;
 2. Dziś o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św z racji 75 rocznicy deportacji żołnierzy polskiego państwa podziemnego do łagrów NKWD nr 270 Bronowice i nr 531 Swierdłowsk. Zachęcam do uczestnictwa;
 3. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na KUL;
 4. W najbliższą sobotę 23.11 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 18 i Nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych z ich rodzin. Kartki wypominkowe przynosimy do zakrystii.

Życie jest krótkie[1]

(kazanie wygłoszone na Mszy św. z racji 75 rocznicy deportacji

żołnierzy polskiego państwa podziemnego do łagrów NKWD nr 270 Bronowice i nr 531 Swierdłowsk)

Kiedy II wojna światowa dobiegała końca, Związek Sowiecki opanowywał wyzwalaną spod niemieckiej okupacji Polskę. Nakładał na kraj nowe okowy. Patriotów polskich, którzy nie chcieli podporządkować się nowej okupacji, więziono w dotychczasowych niemieckich obozach koncentracyjnych, m.in. w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym  na Majdanku, lub wywożono w głąb Rosji. Jednym z takich obozów na terenie sowieckim były Borowicze, leżące w połowie drogi między Moskwą a Petersburgiem. W pierwszych transportach, które w listopadzie i grudniu 1944 r. dotarły do Borowicz, przywieziono prawie pięć tysięcy żołnierzy Armii Krajowej. Wielu z nich pochodziło z Lubelszczyzny. Na terenie parafii pw. Miłosierdzia Bożego, u zbiegu ulic Nowy Świat i Wrotkowskiej, na Skwerze Borowiczan, od kilkunastu lat stoi pomnik upamiętniający ich męczeńską drogę i ofiarę życia. Z inicjatywy rodzin represjonowanych modlimy się teraz za nich i staramy się z tragicznych dziejów wyciągnąć  potrzebną nam dzisiaj naukę. Wykute na wielkim głazie pomnika słowa są  „Dla pamięci…”, a zarazem służą „Ku przestrodze…”.

[Oto pełna treść tego napisu:

„Jeśli my zapomnimy o Nich, to niech Bóg zapomni o nas”

PAMIĘCI ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ

ARESZTOWANYCH I UWIĘZIONYCH PRZEZ NKWD I UB

WYWIEZIONYCH Z TEGO MIEJSCA

18 LISTOPADA 1944 ROKU

DO SOWIECKICH ŁAGRÓW NR 270

W REJONIE MIASTA BOROWICZE W ZSRR

DLA PAMIĘCI… KU PRZESTRODZE…

W 60 ROCZNICĘ WYWÓZKI

BOROWICZANIE I ICH RODZINY

18 LISTOPADA 2004 ROKU].

Tragiczne w dziejach systemy niemiecki nazizm i sowiecki komunizm odrzuciły Boga. Na różne sposoby wyparły Pana dziejów z całego życia ludzkiego. Obie bezbożne ideologie doprowadziły do śmierci milionów ludzi. Państwa utworzone przez owe ideologie  miały jakoby istnieć wiecznie. Upadły jednak z kretesem. Pamiętamy chociażby, jak  nie tak dawno przecież wielu  spośród nas wbijano do głowy, że Związek Radziecki będzie istniał zawsze. Upadł, bo zanegował Pana Boga.

Przypomnijmy ciągle aktualne  słowa proroka Izajasza:

„Wszyscy, którzy dyszą złością na Boga, okryją się hańbą i wstydem. Odejdą pohańbieni i upokorzeni. Ja jestem Bogiem, który mówi, co słuszne, oznajmia to, co jest prawdziwe. Zgromadźcie się […] wszyscy, wy, ocaleni spod narodów” (Iz 45, 16 i 19-20). Słowa te także służą „ku przestrodze…”, tak  jak napis na lubelskim pomniku Borowiczan.

„Panie Boże! Pamiętaj, jak krótkie jest moje życie,

jak znikomymi stworzyłeś wszystkich ludzi.

Czy jest ktoś, kto by żył, a nie zaznał śmierci,

kto by życie swe wyrwał spod władzy Otchłani?” (Ps 89, 48-49).

Słowa Psalmu 89  spełniają się  nieustannie w dziejach człowieka. Bóg upomina się bowiem zawsze „u człowieka o życie człowieka i u każdego – o życie brata” (Rdz 9, 5).

Niemiecka hrabina Marion Dönhoff, uciekająca pod koniec II wojny światowej przed Sowietami z Prus Wschodnich,  zachowała w pamięci taki pouczający obrazek:

„Zobaczyłam trzy postacie w mundurach, powoli i w milczeniu wlokące się przez most: jeden szedł o kulach, drugi podpierał się kijem, a trzeci miał na głowie gruby bandaż. Mój Boże, jak niewielu w naszym kraju tak wyobrażało sobie koniec. Koniec narodu, który wyruszył na wojnę, by zagarnąć spichlerze Europy i podbić wschodnich sąsiadów. Bo przecież taki był cel. Oni na zawsze mieli pozostać niewolnikami, ci na zawsze chcieli stanowić warstwę panów”[2].

Prawdę powiedziała. Zapamiętajmy wymowę tego świadectwa mądrej Niemki. Jej słowa w dzisiejszą niedzielę potwierdza prorok Malachiasz. Posłuchajmy, jak trafnie głos proroka koresponduje z motywami naszego spotkania.

„Oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Bóg Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki.

A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego promieniach” (Ml 3, 19-20 a).

Równie pouczające są słowa św. Pawła z Drugiego Listu do Tesaloniczan, ale skierowane nie tylko do Tesaloniczan. Apostoł uczy: „Sami wiecie, jak należy nas naśladować, bo nie wzbudzaliśmy wśród was niepokoju ani u nikogo nie jedliśmy za darmo chleba, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczeniu, we dnie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem. Nie jakobyśmy nie mieli do tego prawa, lecz po to, aby dać wam samych siebie z przykład do naśladowania” (2 Tes 3, 7-9).

W czerwcu przyszłego roku zostanie wyniesiony na ołtarze kardynał Stefan Wyszyński, który przez całe życie nieustraszenie głosił słowo Boże i przeciwstawiał się różnym formom totalitaryzmu oraz rozlicznym tzw. postępowym ideologiom, które chciały uderzyć w chrześcijański naród polski i zniszczyć jego wspólnotę.

W 1970 r. tak przestrzegał wiernych warszawskiej archidiecezji. Słuchaj i dzisiaj, Warszawo, słuchaj, Polsko: „Zrodziło się na świecie potężne liczebnie pokolenie >>synów kłamstwa<<. Zasiewają oni wszędzie ducha zwątpienia, negacji, chorobliwego krytycyzmu, który wszystko chce obalić, choć nie wie, co ma budować i jak to czynić.[…] Nie dopuśćmy do progów domowych i ojczystych ducha społecznego nieładu, nieufności wobec Kościoła i jego powagi, burzącej gadaniny, która jest straszną chorobą dusz i pychą umysłów. Brońmy przed tym nieładem naszą młodzież i Naród. Jeżeli pozwalają sobie na anarchię inne narody, dostatnie, nie wiedząc, co robić z czasem i pieniędzmi, to jest ich sprawa. Ale nas na to nie stać! Jesteśmy narodem odbudowującym się po latach […]. Nie możemy ulegać propagandzie ludzi owładniętych pychą umysłów, zbytnią pewnością siebie, zmiennych przekonań i własnych sposobów >>zbawiania<< świata. […] Nie wszystko, co czyni młodzież za granicą, ma naśladować młodzież polska. Ma ona rodzime tradycje i piękne wzory do naśladowania. Musimy całą siłą, niesłychanie odważnie bronić młodzież przed bezładem uczuć, myśli i dążeń”[3].

Wypowiedziane pół wieku temu profetyczne słowa Prymasa Tysiąclecia nie tracą nic na aktualności. Wydaje się, że kardynał Wyszyński jakby miał przed oczyma współczesnych ulicznych czy internetowych bluźnierców, naigrawających się ze wszystkiego, co święte. W swojej pysze zapewniają, że urządzą Polskę na nowo i od nowa. Jak uważnie musimy się dzisiaj wsłuchiwać w te i inne słowa, które tak dobrze korespondują z przekazem biblijnym dzisiejszej niedzieli.

Nie możemy zatem przeoczyć słów Jezusa z bardzo aktualnej Ewangelii:

„Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. […] Wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” (Łk 21, 8 i 16-19).

Wiele się dzieje pośród nas i wokół nas.  Spotykają nas sprawy bardzo radosne, ale też mamy powody do pesymizmu i lęku. Tak jak Jezus mówi w Ewangelii – słyszeliśmy to wyraźnie – toczy się batalia o dusze nie tylko młodego pokolenia, ale  też tym samym o kształt naszej przyszłości. Świat rozmazuje podstawowe znaczenia ludzkiego życia,  podważa własne fundamenty, rozrywa więzi, pozbawia wiary w trwałość uczuć, każe  przedkładać sukces zawodowy nad  duchowość wzajemności, nad solidarność międzyludzką. Batalia toczy się z całą zaciekłością na wielu frontach, a my często trwamy w uśpieniu, nie wiedząc, jak zareagować.

W tej chwili w Polsce nie chodzi tylko o zmianę niektórych instytucji społecznych, nie idzie też o wymianę resortowych ludzi. Chodzi przede wszystkim o odnowę człowieka! W nauczaniu Kościoła zawsze ważne jest to, aby człowiek stał się nowy, aby nastało nowych ludzi plemię. Bo jeżeli człowiek nie odmieni sposobu myślenia, to najbardziej sensowny ustrój, najbardziej bogate państwo się nie ostoi. Chodzi przede wszystkim o to, żeby obudziło się sumienie wszystkich ludzi i abyśmy zrozumieli naszą odpowiedzialność za siebie  nawzajem, bo Bóg powołuje nas nieustannie do nowego, lepszego życia.

Sytuacja nie jest beznadziejna, bo mamy za wzór Serce Jezusa. Z Nim możemy wszystko. Każdy z nas ma mówić, przede wszystkim swoim życiem, o Jego miłości do człowieka i o tym, że Bóg nas nie opuszcza i jest zawsze z nami. On zawsze zwycięża. Przegrywa człowiek, który występuje przeciwko Bogu. Do Boga bowiem należy ostatnie słowo.

Wszyscy mamy mówić o potrzebie kochania i potrzebie bycia kochanym, by ludzie nie odchodzili od Boga i od Kościoła.  Tylko bowiem Bóg może uratować dzisiejszy świat. Całą naszą ofiarną działalnością mamy ocieplać dzisiejszą, niełatwą rzeczywistość.  

Na zakończenie jeszcze jedna strofa z  bliskiego nam już Psalmu 89:

„Pomnij, o Panie, na zniewagę sług Twoich:

noszę w swym sercu całą wrogość pogan,

z jaką ubliżają przeciwnicy Twoi, Boże,

i wyśmiewają kroki Twego pomazańca.

Niech będzie błogosławiony Bóg na wieki!” (Ps 89, 51-53).

Amen!

[1] Kazanie wygłoszone 17 listopada 2019 r. na mszy św. w kościele p.w. św. Miłosierdzia Bożego w Lublinie, z okazji 75-rocznicy deportacji lublinian do sowieckich łagrów.

[2] M. Dönhoff, Dzieciństwo w Prusach Wschodnich, tłum. E. i J. Czerwiakowscy, Berlin 1993, s. 154.

[3] S. Wyszyński, List wielkopostny do duchowieństwa i wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej i warszawskiej na Wielki Post 1970 r., w: Listy pasterskie Prymasa Polski 1946-1974, Paris 1974, s. 614-615.

Ks. Edward Walewander

XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Róży Duchownej a w przyszłym p.w. Miłosierdzia Bożego;
 2. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 3. W sobotę 16.11.2019 r w naszym kościele przeżywać będziemy uroczystość odpustową M.B. Ostrobramskiej. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o 7:00, 10:00 i suma odpustowa o godz. 18:00. Kazania będzie głosił w tym dniu ks. kan. Jan Pysz. Jest to dzień wolny od pracy i pójścia do szkoły. Tak zaplanujmy ten dzień, aby być na Mszy św. i uczcić Matkę Bożą, której każdy z nas bardzo wiele zawdzięcza;
 4. Jeszcze wcześniej bo jutro będziemy przeżywać 101 rocz. odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę po 123 latach zaborów. Jest to dzień wolny od pracy i zajęć w szkole. W naszym kościele Msze św. jutro o 7:00, 10:00 i 18:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o 10:00. Młodzież na 18:00. Po tej Mszy św. będzie zaprezentowany patriotyczny montaż słowno – muzyczny przygotowany przez nasz chór. Również jutro wybierzmy się wszyscy na Mszę św. aby pomodlić się w intencji naszej Ojczyzny i za tych którzy oddali za nią swoje życie. To jest nasz dług zaciągnięty od nich, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Rodziców, dziadków i nauczycieli proszę o rozbudzanie ducha patriotycznego wśród dzieci i młodzieży. Szczególnie warto wybrać się na 18:00 aby: skorzystać w bardzo przystępnej formie z lekcji historii zaprezentowanej przez nasz chór; swoją obecnością i zainteresowaniem mobilizować chórzystów i Pana dyrygenta do podejmowania nowych podobnych działań;
 5. Dziś po Mszy św. o 10:30 w części katechetycznej spotkanie z dziećmi z klas trzecich i ich rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia I-ej Komunii św;
 6. Dziś pod kościołem zbierane są pieniądze na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”;
 7. W przyszłą niedzielę o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 8. W przyszłą niedzielę z racji 75 rocz. deportacji żołnierzy polskiego państwa podziemnego do łagrów NKWD nr 270 Boronicze i nr 531 Swierdłowsk będzie miała miejsce uroczystość na terenie naszej parafii.

Program:

-10:30 przy pomniku „Dla pamięci …. ku przestrodze” przy ul. Nowy Świat rozpocznie się I część z ceremoniału Sił Zbrojnych RP;

-12:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji zmarłych i żyjących żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Narodowych Sił Zbrojnych – więźniów łagrów NKWD i ich rodzin;

-Po Mszy św. 15 min. program artystyczny w wykonaniu uczniów w XXVII LO im. Zesłańców Sybiru w Lublinie;

-Poczęstunek dla wszystkich uczestników Mszy św. bigosem;


Kazanie na tej Mszy św. o 12:00 wygłosi ks. prof. Edward Walewander. Wybierzmy się na tę uroczystość – przynajmniej na Mszę św. Jesteśmy tym bohaterom narodowym to winni. W tym duchu wychowujmy młode pokolenie Polaków.

XXXI Niedziela Zwykła – 3.11.2019r.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych listopad: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania;
 2. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Zwycięskiej a w przyszłym p.w. Róży Duchownej;
 3. We wtorek o 17:30 nabożeństwo do św. Antoniego;
 4. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa na zewnątrz naszej świątyni. Zapraszamy;
 5. Kolejny raz zachęcam do modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Za polecanych w naszym kościele modlić się będziemy przez cały listopad codziennie podczas Mszy św. w modlitwie powszedniej. A po Mszach św o 18:00 ofiarujemy za nich różaniec czy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wskazane jest, aby wtedy kiedy będą wyczytani nasi bliscy w tym nabożeństwie uczestniczyła cała rodzina. Skorzystajcie wtedy ze spowiedzi, jeśli wcześniej tego nie zrobiliście i przyjmijcie Komunię św. w intencji swoich zmarłych. Mniej akcentujmy ten zewnętrzny wymiar pamięci. Coraz więcej jest takich osób, które proszą swoje rodziny i znajomych żeby po ich śmierci zamiast kwiatów i zniczy zamówić za nich Msze św. i dołączyć do modlitwy wypominkowej. Jestem przekonany, że gdyby mogli przemówić dziś nasi zmarli prosiliby nas o to samo;
 6. W przyszłą niedzielę będą do puszek zbierane ofiary na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”;
 7. „Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają pracowników kolei, emerytów, rencistów, przyjaciół, znajomych do uczestnictwa w XXXVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 16-17 listopada br. Wyjazd z Lublina nastąpi w sobotę 16 listopada pociągiem pielgrzymkowym o godz. 9:50 z dworca Głównego PKP Lublin, powrót w niedzielę 17 listopada godz 19:51 (wyjazd z Częstochowy godz. 15:05). Pociąg będzie kursował przez stacje: Puławy Miasto, Nałęczów, Radom, Skarżysko Kam. Szczegółowe informacje na dworcach PKP. Przejazd odbywa się na podstawie wydawanych biletów „Pielgrzyma”. Cena biletu 40 zł na przejazd tam i z powrotem. Z okazji Święta Patronalnego Kolejarzy św. Katarzyny Aleksandryjskiej w tym roku 10 listopada godz. 9:00 Msza św radiowa z Bazyliki św. Krzyża w  Warszawie i uroczystości regionalne ku czci patronki w. Katarzyny Aleksandryjskiej. W Lublinie Msza św. w niedzielę 24 listopada godz. 12:30 w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika ul. Zbożowa 75”;
 8. W czwartek 7 listopada po nabożeństwie spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem a w przyszłą niedzielę 10 listopada spotkanie dla dzieci przed I-ą Komunią św. i ich rodziców po Mszy św. o 10:30 w części katechetycznej.

XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Pocieszenia a w przyszłym p.w. M.B. Zwycięskiej;
 2. W 1-y piątek miesiąca – 1 listopada wypada uroczystość Wszystkich Św. a w sobotę Dzień Zaduszny. 1 listopada Msze św jak w każdą niedzielę. Ze spowiedzi można skorzystać kwadrans przed każdą Mszą św. Do chorych księża udadzą się od godziny około 14:00 do 16:00;
 3. W Dzień Zaduszny 2 listopada 2019 Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Na Mszy św. o 18:00zapalimy też znicze symbolizujące naszych parafian, którzy zmarli od 1 listopada ubiegłego roku i ofiarujemy za nich Mszę św. koncelebrowaną. Znicze te niesione będą podczas procesji przez rodziny tych zmarłych a następnie w dogodnym czasie zawiezione na ich groby. Zachęcam do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Lista zmarłych od 1 listopada 2018r wisi na tablicy ogłoszeń. Sąsiadów i znajomych prosimy o przypomnienie o tym nabożeństwie rodzinom tych zmarłych, które rzadko chodzą do kościoła albo tu nie mieszkają;
 4. W sobotę 2.11.2019 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach św. o godz. 7:00 i 10:00;
 5. Przypominam, że człowiek wierzący, który nawiedzi cmentarz, pomodli się za zmarłych może uzyskać odpust i ofiarować za kogoś ze zmarłych. W dniach 1-8 listopad może to być odpust zupełny w innych dniach częściowy. Najtrudniejszym warunkiem odpustu zupełnego jest to by nie być przywiązanym do żadnego grzechu nawet lekkiego. Dlatego naszym zmarłym winniśmy pomagać też zamawiając Msze św, uczestnicząc w modlitwie wypominkowej i pamiętając o nich w naszych osobistych pacierzach. Składanie kartek wypominkowych na cmentarzu nie daje możliwości uczestnictwa w tej modlitwie, bo nie sposób ustalić daty, kiedy będę wyczytywane te kartki. Żeby jak najwięcej mogło z nas przyjąć Komunie św. za swoich zmarłych, będzie codziennie w naszym kościele od jutra do czwartku spowiadać 4 księży od godz 17:15 do za pięć 18:00. Te duchowe dary są sprawdzianem jak kochany swoich zmarłych;
 6. W czwartek kończy się miesiąc modlitwy różańcowej;
 7. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościć w naszej parafii Lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina. Od 26 lat pomaga ono doświadczonym chorobami nowotworowymi. Po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na ten cel;
 8. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia i Lichenia w dniach 7-8 grudnia 2019. Zapisy i bliższe informacje po każdej Mszy św. w bibliotece. Telefon do organizatorów na tablicy przed Kościołem;
 9. Przed kościołem dziś KSM rozprowadza znicze. Dochód przeznaczony jest na potrzeby działalności młodzieży z KSM-u.

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Rodziny a w przyszłym p.w. M.B. Pocieszenia;
 2. Dzisiejsza niedziela jest światowym dniem misyjnym. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa: „Ochrzczeni i powołani”. Każdego dnia w czasie Mszy św. i nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w różnych intencjach wyznaczonych przez Papieskie Dzieła Misyjne. Włączmy się w tę modlitwę, tym bardziej, że w tym tygodniu rozpocznie się ostatnia dekada października, miesiąca poświęconego tej modlitwie, o której wiele razy w różnych objawieniach prosiła Matka Najświętsza. Odpowiedzmy sobie na pytanie ile razy w tym miesiącu byłem(am) na nabożeństwie różańcowym;
 3. Dziś przed kościołem kiermasz misyjny, przygotowany przez dzieci z koła misyjnego. Do nabycia: kalendarze na następny rok, różańce oraz misyjne niespodzianki, herbatki i cukierki. Serdecznie zapraszamy do udziału. Dochód zostanie przekazany na misje w Kamerunie prowadzone przez nasze siostry;
 4. Dziś na wszystkich Mszach świętych liczymy obecnych i przystępujących do Komunii św. Proszę by panie i dziewczynki wychodziły przez oszklone drzwi a panowie i chłopcy bocznymi nawami;
 5. Kolejny raz przypominamy o konieczności modlitwy za zmarłych. Za naszych zmarłych ofiarujmy Msze św, Komunie św, modlitwy wypominkowe i nasze osobiste pacierze. Uczmy tego młode pokolenie, któremu chce się zaszczepić pogańskie zwyczaje;
 6. W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania i zbierał ofiary przed kościołem ks. kan. Bogdan Zagórski – proboszcz budowanego kościoła p.w. św. Jana Kantego w dzielnicy, która sąsiaduje z Konopnicą;
 7. W przyszłą niedzielę KSM będzie rozprowadzał znicze. Dochód zostanie przeznaczony na działalność młodzieży KSM-u;
 8. W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza św. dla Legionu Maryi z rejonu Lubelskiego;
 9. Spotkanie Apostolatu Maryi 28.10.2019 godz. 17:00;
 10. KŻR p.w. M.B. Opiekunki Ludu złożyło ofiarę na kościół w kwocie 400zł. Msza św.tego kółka – 29.10.2019 godz.18:00. Bóg zapłać;
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia i Lichenia w dniach 7-8 grudnia 2019. Zapisy i bliższe informacje po każdej Mszy św. w bibliotece. Telefon do organizatorów na tablicy przed kościołem.

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Królowej Świata a w przyszłym p.w. św. Rodziny;
 2. Dziś wybory do Sejmu i Senatu. Lokale wyborcze czynne będą do 21:00;
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclcia”. Bóg zapłać w imieniu tych , którzy z tego skorzystają;
 4. Dziś po Mszy św o 10:30 KSM organizuje przedstawienie o św. JP II. Zapraszamy
 5. W środę – 16-ty dzień miesiąca. Modlimy się za Ojca św., Rodzinę Radia Maryja i inne dzieła z nią związane;
 6. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych: w naszym kościele odprawiane są codzienni po Mszy św. o 18:00, a w poniedziałki i czwartki o17:30 ze względu nad dzieci szkolne.
 7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wobec tajemnicy śmierci nie wolno się posługiwać pustymi gestami, tzn. takimi, które dla naszych zmarłych nic nie znaczą, choć wydaje się na nie często dużo pieniędzy. Najwspanialszym darem dla nich jest ofiara Mszy św. Inną drogą przyjścia im z pomocą jest modlitwa wypominkowa, uświęcona przez wiki, ale także każda modlitwa odmawiana również indywidualnie. O miejsca pochówku naszych zmarłych należy dbać, ale nie przesadzajmy z kwiatami i zniczami z których pozostaje dużo śmieci, a przecież nie od nich zależy zbawienie naszych bliskich. Umówcie się w rodzinach, że kupicie 1 ładną wiązankę i 2 znicze. Nie licytujcie się z innymi czyj grób jest bardziej zasypany kwiatami. Na miejsce tych zbędnych dekoracji zamówcie Mszę św., wypiszcie kartkę wypominkową, bo to są dla zmarłych prawdziwe skarby. W tym duchu wychowujcie rodzice i dziadkowie swoje dzieci i wnuki. Razem z nimi wypisujcie kartki wypominkowe, mówcie im o tych zmarłych, razem się za nich módlcie;
 8. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 9. W przyszłą niedzielę o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 10. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie z dziećmi przed I-ą Komunią św i ich rodzicami.

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Ostrobramskiej a w przyszłym pw. M.B. Królowej Anielskiej;
 2. Jutro 16 września – modlimy się za Ojca Św. rodzinę radia Maryja i inne dzieła. Msza św. w naszym kościele o 18:00;
 3. W środę – 18.09 wypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Polecajmy w naszych modlitwach młode pokolenie Polaków, od którego zależy przyszłość naszej ojczyzny i Kościoła. Pamiętajmy również o trudnej pracy wychowawców i nauczycieli. W naszym kościele w tej intencji modlić się będziemy podczas nabożeństwa o 17:30 i we Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa: dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców;
 4. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 5. Dziś przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na „Fundusz Ewangelizacji w Środowiskach Społecznego Przekazu”;
 6. Dziś po Mszy św. o 10:30 w części katechetycznej spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które przystąpią w maju do I Komunii św, a o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy;
 7. Kto wczoraj nie oddał czci krzyżowi, może uczynić to dziś, przez ucałowanie. Jest tu przed ołtarzem. Jest to forma ekspiacji za znieważanie w ostatnim czasie procesji Bożego Ciała, Mszy św, wizerunków Matki Bożej i Jana Pawła II.

XXIII Niedziela Zwykła – 8.09.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Katedralnej a w przyszłym pw. M.B. Ostrobramskiej;
 2. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa wokół naszej świątyni. Zapraszamy do uczestnictwa;
 3. W sobotę 14 września w kalendarzu liturgicznym wypada święto Podwyższenia Krzyża Św. W tym dniu organizowana jest we Włocławku na lotnisku ogólnopolska modlitwa wynagradzająca za profanację naszych katolickich świętości: procesji Bożego Ciała, obrazu M.B. Częstochowskiej czy wizerunku św. J.P II pod hasłem: „Modlitwa pod krzyżem”. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Wyjeżdżamy spod kościoła o 4:00. Warto zabrać ze sobą coś do siedzenia. W naszym kościele Msza św. w tym dniu o 7:00 i 18:00 a o 15:00, w godzinie miłosierdzia, łącząc się z pielgrzymami we Włocławku zbierzemy się przy naszym krzyżu misyjnym: odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego i bolesną część różańca św. Zapraszam do bardzo licznego uczestnictwa;
 4. Po wakacyjnej przerwie wszystkie grupy duszpasterskie w naszej parafii wracają do systematycznych spotkań w wyznaczonym dla siebie czasie. Nie zwalniajmy się z tych powinności;
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami dzieci klas III i zapisanie ich do przygotowań do I-ej Komunii św. A o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

XXII Niedziela Zwykła – 1.09.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. św. Stanisława Biskupa a w przyszłym pw. M.B. Katedralnej;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja ogólna na wrzesień: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów;
 3. W tym tygodniu wypadają: 1-y wtorek, 1-czwartek, 1-y piątek i 1 – a sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami o 7:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego o 17:30. W sobotę po Mszy św. o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O godz. 19:45 o poprowadzenie części radosnej różańca św. proszę KŻR pw. M.B. Nieustającej Pomocy;
 4. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. dla naszej Szkoły Podstawowej nr 30 zostanie odprawiona o godzinie 8:00. Ze spowiedzi należy skorzystać już dziś przed i w czasie Mszy św. również jutro kwadrans przed 8:00 będą księża spowiadać, ale lepiej to zrobić dziś. Kartki, które uczniowie otrzymają przy spowiedzi należy wkleić do zeszytu lekcji religii. Rodzice i opiekunowie dopilnujcie wasze dzieci. Tu konkretnie sprawdza się wasza i ich wiara
 5. Po wakacyjnej przerwie wracamy do systematycznych spotkań wszystkich grup duszpasterskich: Spotkanie chóru w ten czwartek o godz. 17:30. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów i nowych. Młodzież z 8-ej klasy i starszą zapraszamy w piątki po Mszy św. o 18:00 na spotkania Oazy i KSM. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na I-ą zbiórkę w sobotę (7.09) godzina 10:00. Scholę i rodziców dzieci ze scholi w sobotę na 10.30.

XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Miłosierdzia a w przyszłym pw. św. Stanisława Biskupa;
 2. Jutro obchodzimy w Kościele uroczystość N.M.P Częstochowskiej. Jasna Góra jest duchową stolicą Polski. Losy naszego narodu od wieków są związane z obrazem M.B. Częstochowskiej. Wdzięczni za opiekę Maryi, weźmy w tym dniu udział we Mszy św. W naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 18:00;
 3. Przypominam, że w sobotę po Mszy św o 6:30 w parafii św. Rodziny na Czubach bierzemy udział w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy. Naszą grupą parafialną będzie się opiekował ks. Krzysztof Wilczyński. Chętnych zapisujemy w zakrystii po Mszach św;
 4. Szybko kończą się wakacje. Od przyszłej niedzieli Msze św. w naszym kościele o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Kwadrans przed każdą Mszą św. będzie 6 księży spowiadać uczniów i ich bliskich, by w poniedziałek z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny. Rodzice i dziadkowie dopilnujcie by Wasze dzieci i wnuki skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię św. W poniedziałek 2 września o godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza św. dla uczniów, ich rodzin i nauczycieli z naszej Szkoły Podstawowej nr 30. Również wtedy księża usiądą do konfesjonałów, ale przecież w krótkim czasie nie da się wyspowiadać wszystkich uczniów. Dlatego warto ze spowiedzi skorzystać w niedzielę;
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w ten wtorek o godz. 17:00;
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu;
 7. 14.09 odbędzie się pielgrzymka „Polska pod Krzyżem” Spotkanie na lotnisku Włocławek Kruszyn i modlitwa wynagradzająca za profanacje świętych symboli, modlitwa i spotkanie na wzór „Różaniec do granic” Będziemy wypraszać łaski dla Polski i świata. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł. Wyjazd: 5:00;
 8. Pod kościołem zbierane są podpisy wspierające kandydatów PIS do polskiego parlamentu.

XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. św. Józefa a w przyszłym pw. M.B. Miłosierdzia;
 2. Przypominam, że w sobotę 31 sierpnia wraz z parafią św. Rodziny na Czubach organizujemy pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy. Naszą grupą parafialną opiekował się będzie ks. Krzysztof Wilczyński. Najpierw zostanie odprawiona Msza św. o 6:30 w kościele na Czubach. Zachęcam do licznego uczestnictwa zwłaszcza młodzież. Chętnych od dziś zapisujemy w zakrystii. Najważniejsze aby na drogę wziąć wygodne buty;
 3. W imieniu naszej wspólnoty religijnej składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w ostatnim czasie na renowację ławek – oprócz ofiar indywidualnych KŻR pw. M.B. Katedralnej złożyło ofiarę w kwocie 300 zł.

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. św. Anny a w przyszłym pw. św. Józefa;
 2. W środę wypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego a w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P – największe święto Maryjne. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. jest to dzień wolny od pracy. W naszym kościele Msze św.  w tym dniu z poświęceniem ziół o 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00;
 3. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św w intencji zbiorowej. Zachęcam do uczestnictwa;
 4. Tradycyjnie w przeddzień 1-ej niedzieli września rozpoczynają się uroczystości w Wąwolnicy. Tak jak co roku idziemy z naszej parafii w pieszej pielgrzymce. Najpierw o 6:30 w parafii św Rodziny na Czubach w sobotę 31.08 zostanie odprawiona Msza św. i stąd rozpocznie się pielgrzymka do Wąwolnicy. Naszą grupą parafialną opiekował się będzie ks. Krzysztof Wilczyński. Zachęcam do licznego uczestnictwa zwłaszcza młodzież. Żeby się zorientować ile osób się od nas wybiera będziemy zapisywać w zakrystii od przyszłej niedzieli;
 5. Została zakończona renowacja ławek z oparciem. Pozostało jeszcze do odnowienia większość ławek bez oparć. Wygląda to bardzo ładnie.W imieniu wszystkich parafian Bóg zapłać tym rodzinom, które spontanicznie złożyły ofiary na prowadzone ostatnio prace (posadzka, ławki, nagłośnienie, parking).

XVIII Niedziela Zwykła – 4.08.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Bolesnej a w przyszłym pw. św. Anny;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:00 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na sierpień za ewangelizację: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”;
 3. We wtorek wypada święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o 7:00, 10:00 i 18:00. O 17:30 nabożeństwo do św. Antoniego. Choć jest to normalny dzień pracy wybierzmy się na Mszę św; przecież każdy z nas chciałby w swoim i naszych bliskich życiu zmienić na lepsze wiele spraw. Każdemu z nas potrzebne jest Boże błogosławieństwo;
 4. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa na zewnątrz świątyni. Zapraszamy do uczestnictwa;
 5. Dziś przed kościołem s. Amadeusza zbiera ofiary na misję w Kamerunie, gdzie od września podejmuje pracę – Bóg zapłać za tę pomoc;
 6. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Stanisław Fiuk, obecnie pracuje w USA. Po Mszach św. będzie rozprowadzał napisaną przez siebie książkę o Miłosierdziu Bożym. Zachęcam do jej nabycia.

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. św. Alberta Chmielowskiego a w przyszłym pw. M.B. Bolesnej;
 2. W tym tygodniu wypadają: 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze święte z odpowiednimi nabożeństwami o 7:00 i 18:00. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 17:00. W sobotę po Mszy wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O 19:45 o poprowadzenie części chwalebnej różańca św. proszę K.Ż.R M. B. Szkaplerznej;
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:00 zmiana tajemnic różańcowych a po 18:00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu;
 4. Za tydzień po wszystkich Mszach św. będzie zbierać ofiary na misję Amadeusza Sowińska, dobrze nam znana. Po rocznym przygotowaniu w Centrum Misyjnym w Warszawie wyjeżdża we wrześniu do pracy
  w Kamerunie. Na miarę swoich możliwości wesprzyjmy tę placówkę misyjną gdzie będzie pracować siostra Amadeusza;
 5. Jutro o 17:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego;
 6. Dziś po Mszach św. o 8:00, 10:00 i 12:00 w części katechetycznej – w Sali wielofunkcyjnej – z racji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski odbędzie się spotkanie wszystkich chętnych poświęceone temu wydarzeniu. W programie m.in. nagrania z negocjacji dotyczących przyjazdu pomiędzy rządem a KEP, nagrania przemówień Ojca św; wspomnienia naszych Parafian z 8 pielgrzymek JP II do ojczyzny, konkurs zdjęć i wiedzy dotyczące tych wizyt. Zachęcam do uczestnictwa.

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Kodeńskiej a w przyszłym p.w. św. Alberta Chmielowskiego;
 2. W czwartek w liturgii Kościoła czcicmy św Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. W naszym kościele w tym dniu za wstawiennictwem św. Krzysztofa modlić się będziemy o bezpieczną jazdę dla podróżujących a po Mszach św. o 7:00 i 18:00 pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Do uczestnictwa w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich kierowców, zwłaszcza tych którzy mają samochody. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy. Komisja Episkopatu Polski do spraw misji sugeruje aby jako podziękowanie za bezpieczną jazdę złożyć ofiarę w kwocie 1 gr za 1 km;
 3. W piątek 26 lipca wypada wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. w tym dniu w szczególny sposób w modlitwie pamiętajmy o naszych dziadkach: żyjących i zmarłych;
 4. Wyjazd na pielgrzymkę do Kałkowa i Częstochowy w piątek 26.07 o godzinie 5:00;
 5. Jeszcze do przyszłej niedzieli zapisujemy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy;
 6. W minionym tygodniu została bardzo gruntownie przeprowadzona modernizacja nagłośnienia w kościele. Zostało zrobione nagłośnienie dla chórzystów i scholii. Zainstalowano nowe gniazda i mikrofony. W tych dużych kolumnach wymieniono zasilacze. Podłączono w zakrystii duży nowy wzmacniacz i na zewnątrz dwa dodatkowe głośniki. Miejmy nadzieję, że przez jakiś czas będzie to dobrze funkcjonować. Zostały też gruntownie odkurzone organy i na balkonie umyta figura Pana Jezusa Miłosiernego – Bóg zapłać;
 7. Decyzją Matki Generalnej została przeniesiona z naszej parafii do Janowa Lubelskiego S. Tomasza Jaroszkiewicz. Na jej miejsce została skierowana do nas ponownie po kilkunastoletniej przerwie S. Melania Odzimkowska. Ostatnio pracowała w Nowogardzie diecezja Szczecińska. Ta zmiana podyktowana jest chorobą mamy s. Melanii, która mieszka w Kraśniku, by mogła częściej jej pomagać. Osobiście bardzo żałuję, tego że odchodzi od nas S. Tomasza. Dała się poznać w ciągu dwuletniej pracy w naszej parafii jako osoba b. utalentowana, wspaniała katechetka, uzdolniona muzycznie – prowadziła scholę, dobrze miała opanowany komputer, ale dobrze jej wychodziło gotowanie i sprzątanie. W imieniu nas wszystkich za jej ofiarną i owocną pracę w naszej wspólnocie religijnej składam serdeczne Bóg zapłać. Obydwu siostrom: Tomaszy i Melanii, życzę wielu łask Bożych, dobrego zdrowia i bardzo dużo życzliwości od ludzi w ich nowych miejscach pracy. Nasze życzenia wesprzyjmy modlitwą;
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 29.07.2019 o 17:00.

XV Niedziela Zwykła – 14.07.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB Niepokalanej a w przyszłym pw. MB Kodeńskiej;
 2. We wtorek 16.07 wspominamy NMP z Góry Karmel, zwaną MB Szkaplerzną;
 3. Do 28 lipca zapisujemy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Przyjmujemy też tzw. Fundusz „Idę z Tobą”. Koszt uczestnictwa od osoby – 75 zł;
 4. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej. Zapraszamy;
 5. Wybierając się do kościoła, zwłaszcza na Mszę św. zwracajmy uwagę na odpowiedni strój. Nasze ubranie wyraża szacunek, podkreślając jednocześnie rangę uroczystości. Świątynia jest miejscem, gdzie przechowywany jest Najświętszy Sakrament – prawdziwe Ciało Chrystusa. Stąd nie wypada nawet w bardzo upalne dni przychodzić do kościoła w krótkich spodniach czy w zbyt skąpych bluzkach. Nie chcę tą uwagą nikogo urazić, ale uwrażliwić aby nie godzić się na bylejakość, która jest nam wtłaczana przez różnych pseudoartystów i niektóre w cudzysłowie autorytety;
 6. Jest jeszcze 5 miejsc na pielgrzymkę do Kałkowa i Częstochowy (26 i 27.07). Proszę o wpłaty.

VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Opiekunki Ludzi a w przyszłym p.w. Niepokalanego Serca Maryi;
 2. Z racji I Komunii Św. dziś o 9:00 rodzice tych dzieci złożyli ofiarę na kościół w kwocie 800 zł. Zostały zakupione za te pieniądze lekcjonarze mszalne. Bóg zapłać za ten dar;
 3. W tym tygodniu wypada 1 – sza sobota miesiąca. Msza św. z odpowiednimi nabożeństwami o godz. 7:00 i 18:00;
 4. W sobotę rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe które w naszym kościele odprawione będą codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Jest to dobra okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W tę sobotę adoracja do godz. 21:00. O godzinie 19:45 o poprowadzenie tajemnic światła proszę K.Ż.R p.w. Matki Teresy z Kalkuty;
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 6. W zakrystii zapisujemy dziś na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Koszt od osoby 70 zł. Wyjazd o godzinie 5:00;
 7. Za tydzień w czasie Mszy św o godz. 12:00 dzieci z klas będą przeżywać rocznicę swojej I Komunii Św. Spowiedź tych z dzieci i ich rodzin w piątek od godz. 18:45. Próba dzieci jutro o godzinie 16:15;
 8. Dziś pod kościołem zbiórka do puszek dla 13-tniego Kacpra Drzazgi, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Więcej informacji na tabicy ogłoszeń. Bóg zapłać za wrażliwość waszych serc w jego imieniu i rodziny;
 9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego jutro o godz. 17:00;
 10. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego;
 11. W przyszły poniedziałek – 3.06.2019 o godzinie 17:00 będzie obowiązkowa spowiedź kandydatów do bierzmowania. Gdyby ktoś przewidywał, że nie będzie mógł przystąpić w tym terminie niech wyspowiada się w przyszłą niedzielę. Natomiast próba dla kandydatów w środę o 18:45. Na próbę przychodzicie ze świadkami.

V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Częstochowskiej a w przyszłym p.w M.B. Opiekunki Ludzi;
 2. Dziś spotkanie Akcji Katolickiej po nabożeństwie majowym;
 3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 9:00 dzieci z klas 3-cich przystąpią do I Komunii św. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w piątek o 18:45. W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 8:40;
 4. W sobotę 8 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisywać będziemy w przyszłą niedzielę po Mszach św;
 5. W przyszłą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Idźmy i głosujmy na takie partie, które nie niszczą tego co jest dla nas świętością: wiary w Boga i Ojczyzny. Żeby głos był ważny idąc do lokalu weźmy ze sobą dowód tożsamości i jeśli ktoś potrzebuje okulary;
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic i Częstochowy. Powiększono przedział wiekowy uczestników. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zgłoszenia przyjmuje Marian Truskowski – telefon podany na tablicach przy wejściu do kościoła;
 7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza małżeństwa, które przeżyły wspólnie 50,55,60 i więcej lat na świętowanie Jubileuszy w Katedrze Lubelskiej i Trybunale Koronnym w niedziele 2 czerwca. Zapisy prosimy składać w zakrystii lub u Pana Mariana Truskowskiego;
 8. W najbliższy czwartek po majówce, o godz. 18.45, próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Ci z kandydatów, którzy nie byli chrzczeni w tutejszej parafii na spotkanie przynoszą świadectwa swojego chrztu.

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. N. Pomocy a w przyszłym pw M.B. Częstochowskiej;
 2. Od dziś do soboty obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele;
 3. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszach św o 18:00 – zachęcamy do uczestnictwa;
 4. Są jeszcze 4 miejsca wolne na pielgrzymkę do Ludźmierza, Starego Sącza i Zakopanego. Kto z osób zapisanych nie dokonał wpłaty proszę to zrobić dziś. Wyjazd w tę sobotę 18.05.2019r. o godzinie 4:00;
 5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza młodzież Lublina na atrakcyjną pielgrzymkę „Śladami Św. Jana Pawła II” w dniach 24 do 25 maja b.r. Nawiedzimy miejsca pobytu Papieża w czasie pielgrzymek do Polski: Kraków – Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Częstochowę. Powrót do Lublina 26.05.br. godzina 6:00 rano. Uczestnik wpłaca tylko 60 zł. Informacja szczegółowa i telefony 536 601 366, 505 040 932 oraz na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia telefoniczne tylko do 19.05.2019 r.
 6. Dziś po Mszy św. o 10:30 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami;
 7. Za dwa tygodnie wybory do Parlamentu Europejskiego. Są to bardzo ważne wybory, dlatego weźmy w nich udział. Żeby głos był ważny stawiamy znak „X” tylko przy jednym kandydacie. Najpierw należy znaleźć listę partii, na którą chcielibyśmy głosować, a następnie przy nazwisku 1-ej kandydatki czy 1-ego kandydata w ramce postawić „X”. Od tego kto wygra wybory bardzo dużo zależy czy będą m.in. szanowane wartości chrześcijańskie, czy pod byle jakim pretekstem jak ostatnio znieważany będzie obraz M. Bożęj, postać JP II czy inne symbole dla nas święte. To głosowanie jest w mojej ocenie formą wyznawania swojej wiary. Bo jeśli ktoś oddaje głos na człowieka, który pluje na sprawy dla nas katolików święte to zaprzecza, że wierzy w Chrystusa;
 8. Z racji patronalnego święta KŻR pw. MB. Fatimskiej złożyło ofiarę 500 zł; Msza św. jutro, godzina 18:00;
 9. Został wyremontowany gruntownie wewnętrzny parking, podniesione krawężniki i położony nowy asfalt. Pozostało jeszcze namalowanie linii.

III Niedziela Wielkanocna- 5.05.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. MB Szkaplerznej a w przyszłym pw. MB Nieustającej Pomocy;
 2. Dziś po Mszy św.o 10:30 – zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na maj za ewangelizację: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu;
 3. We wtorek o 17:30 nabożeństwa do św. Antoniego;
 4. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o 18:00 – zachęcamy do uczestnictwa;
 5. W piątek o 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej na zewnątrz naszego obiektu sakralnego;
 6. W środę wypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława biskupa. O godzinie 18:00 za żyjących i zmarłych solenizantów zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Swoich bliskich możemy zapisać w zakrystii przed lub po Mszach św;
 7. Mamy zaproszenie od Diakoni Społecznej na konferencję „Rodzina w czasach gwałtownych przemian” z udziałem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka i Pana prof. Ryszarda Zajączkowskiego. Niedziela 5.05.2019, amfiteatr u Ojców Kapucynów na Poczekajce, godz. 15:00;
 8. W przyszłą niedzielę 12.05 po Mszy św. o 10:30 odbędzie się spotkanie rodziców przygotowujących się do I Komunii św;
 9. A po Mszy św. o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas 4 przeżywających w tym roku I rocznicę I Komunii św;
 10. W czwartek o 19:00 spotkanie przed bierzmowaniem (obecność obowiązkowa). Po spotkaniu osoby spoza 30-tki będą miały jedyną możliwość zdania obowiązujących modlitw;
 11. Dziś Niedziela Biblijna – można zabrać z koszyka przy ołtarzu sigla , czyli parametry fragmentu ewangelii św. Jana.

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego -24.04.2019.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczysty odpust Miłosierdzia Bożego. Pomocą w odkrywaniu prawdy o Bożym Miłosierdziu jest Słowo Boże głoszone dziś przez Ks. kan. Mariusza Nakoniecznego, proboszcza z parafii bł. B-pa Władysława Gorala – naszego adwentowego rekolekcjonisty. W imieniu nas wszystkich zarówno parafian, dzisiejszych gości, księży i sióstr pracujących w naszej parafii za tę posługę składam serdeczne Bóg zapłać. Słowa wdzięczności kieruję również do pań, które wspaniałymi wiktuałami zasiliły na dziś naszą kuchnię i należącym do KŻR p.w. Matki Bożej Miłosierdzia za ofiarę 250 zł na kwiaty;
 2. Dzisiejszy dzień jest dobrą okazją, kto tego jeszcze nie zrobił do skorzystania ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej;
 3. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji;
 4. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Wspomożenia Wiernych a w przyszłym pw. M. B. Szkaplerznej;
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza, Ludźmierza i Zakopanego, która odbędzie się 18 i 19 maja. Zapisujemy w zakrystii. Prosimy o dokonywanie wpłaty;
 6. W tym tygodniu wypadają: 1-y czwartek, 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami o 7:00 i 18:00. W piątek Królowej Polski. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. W sobotę po Mszy św. o 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O godz.19:45 o poprowadzenie części radosnej różańca proszę KŻR p.w. św. S. Faustyny;
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 8. Przy stoliku przed kościołem przyjmowane są intencje za żyjących i zmarłych na Msze św. zbiorowe do Miłosierdzia Bożego. W tych intencjach zostanie odprawione dziś nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia Bożego o 15:00 i Msza koncelebrowana o godz. 18:00. Po nabożeństwie będzie możliwość ucałowania relikwii św. S. Faustyny i bł. Michała Sopoćko. Ponadto w tych intencjach modlić się będziemy do następnego odpustu w każdy 3-ci piątek miesiąca o 17:30 i podczas Mszy św. o 18:00;
 9. Tym, którzy jutro wyjeżdżają do Medjugorie przypominam, że Msza św. o godz. 3:00w nocy. Zabierzmy ważny dowód lub paszport;
 10. W środę rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Po Mszy św. o 18:00;
 11. W piątek – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Do chorych udamy się po godz. 13:30;
 12. Przed kościołem można dziś nabyć flagi narodowe, które możemy powiesić 2 i 3 maja.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019r.

 1. Życzenia od miejscowych duszpasterzy, księży będących na misjach – pochodzących z naszej parafii i od Sióstr Zgromadzenia Opatrzności Bożej:

– Aby Zmartwychwstały Chrystus był Światłem na drogach Waszego życia

– Mocą w codziennych sprawach

– Nadzieją na dobrą przyszłość

– Abyście ciągle doświadczali Jego Miłości – stąd czerpali radość i nowe impulsy wiary, a same święta niech będą dla Was i Waszych bliskich czasem bardzo szczęśliwym;

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Matki Teresy z Kalkuty a w przyszłym pw. M. B. Wspomożenia Wiernych;
 2. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Ofiary składane na tacę z tego dnia przeznaczone są na KUL;
 3. Za tydzień w naszej parafii wypada odpust Miłosierdzia Bożego. Do odpustu przygotowujemy się przez codzienne odmawianie nowenny po Mszy Św. o godz. 18:00;
 4. Na wielkie słowa uznania zasługują ci, którzy przy okazji poświęcenia pokarmów wielkanocnych podzielili się artykułami żywnościowymi i pieniędzmi z potrzebującymi takiej pomocy. Zostało obdarowanych 48 rodzin. Jesteśmy wdzięczni młodzieży za pomoc w segregowaniu i dostarczeniu ich do domów osobom chorym;
 5. Szczególnie serdecznie w imieniu naszej parafii składam staropolskie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do należytego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuję panom za pomoc Siostrze w wykonaniu tych pięknych dekoracji świątecznych. Dziękuję fundatorom kwiatów in. KŻR p.w. M.B. Niepokalanej – 100 zł. Z gorącym podziękowaniem chcę dotrzeć do naszego chóru pod batutą Pani Moniki Strachowskiej i scholi za wspaniały śpiew w czasie liturgii Wielkiego Tygodnia, do czuwających nad nagłośnieniem. Do adorujących Pana Jezusa w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Do biorących czynny udział w tych dniach w liturgii i w dzisiejszej procesji do naszych organistów, księży, sióstr zakonnych, młodzieży, Kościoła Domowego, KŻR, Apostolatu  i Legionu Maryi, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich innych naszych wspaniałych parafian, którzy włączyli się w liturgię Wielkiego Tygodnia, a w poniedziałek i wczoraj gruntownie posprzątali też kościół. Był też podnośnik ale nie wszędzie udało się dostać, żeby zdjąć pajęczyny;
 6. Przypominam: na pielgrzymkę do Medjugorie wyjeżdżamy 29.04. Msza św. o godz. 3:00.

Niedziela Palmowa – 14.04.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw.św. Kingi a w przyszłym pw. Matki Teresy z Kalkuty;
 2. Przed nami Wielki Tydzień przyjrzyjmy go po chrześcijańsku;
 3. Wielki Czwartek jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Msza święta o godzinie 18:00. Po Mszy świętej przeniesienie NS do ciemnicy i adoracja do 23:00;
 4. Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły. Od 6.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie o 16:30 jak co roku od krzyża przy bloku Nałkowskich 131 zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nie spóźniajmy się. Po dojściu do kościoła nabożeństwo wielkopiątkowe a po niej przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godziny 23:00;
 5. W wielką sobotę adoracja od 6:00. Święcić pokarmy będziemy od 8:00 do 14:00 o każdej pełnej godzinie, a więc 8:00, 9:00 itd.;
 6. W przedsionku kościoła w tym czasie zbierane będą artykuły żywnościowe i pieniądze dla potrzebujących takiej pomocy. O 14:00 wszystkie te dary serca przekażemy zapisanym osobom. Przedstawicieli tych rodzin zapraszamy na 14:15 z jakimś dokumentem tożsamości;
 7. Od rana w sobotę będzie możliwość zaopatrzenia się w poświęconą wodę. Wieczorem o 19:15 odmówimy drugi dzień nowenny przed odpustem do Miłosierdzia Bożego a następnie rozpocznie się od poświęcenia ognia liturgia paschalna na którą przenieśmy świece z osłonami;
 8. Rezurekcja o 6 rano w niedzielę. Następnie Msze św. o 9:00, 10:30, 12:00, 18:00. Nie ma Mszy św. o 7:30;
 9. W piątek rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego, który wypada od dziś za dwa tygodnie – 28.04.2019. Już dziś zapraszam Was i Waszych bliskich na tę uroczystość;
 10. Ze spowiedzi można jeszcze skorzystać jutro, we wtorek i w środę od 6:30 i od 17:15. Ci którzy przyjadą na święta z zagranicy będą też mogli wyspowiadać się w sobotę od 8:00 do 14:00;
 11. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę na spowiedź w czasie liturgii proszę nie liczyć;
 12. Jeszcze dziś można złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa; W ostatnim czasie oprócz tych indywidualnych ofiar wpłynęła od KŻR pw. Niepokalanego Serca Maryi – 100zł;
 13. Pielgrzymka 18-19.05 – Stary Sącz, Ludźmierz, Zakopane;
 14. 27.04. o godz. 9:00 Walne zebranie Spółdzielni Mieszkaniowej im. Z.W. Nałkowskich;
 15. 27.04. o godz.17:00 – Spotkanie Apostolatu Maryjnego;
 16. Przed kościołem można nabyć tzw. Chleb Dobroci rozprowadzany przez Caritas.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej

Porządek adoracji

19.30 – Adoracja indywidualna w ciszy wszystkich chętnych

20.00 – Apostolat Maryjny i Legion Maryi, KŻR MB Fatimskiej, św. Maksymiliana

21.00 – KŻR Św. Stanisława, MB Nieustającej Pomocy, MB Opiekunki Ludzi

21.30 – KŻR MB Ostrobramskiej, MB Królowej Ognisk Rodzinnych, MB Częstochowskiej

22.00 – KŻR Św. Józefa, MB Katedralnej, Matki Kościoła,

22.30 – KŻR MB Pocieszenia, św. Anny, MB Licheńskiej

WIELKI PIĄTEK

Porządek adoracji

06.00 – KSM i wszyscy chętni– jutrznia

07.00 – KŻR MB Królowej Polski, MB Kodeńskiej, Św. Matki Teresy z Kalkuty

07.30 – KŻR MB Dobrej Rady, Św. Kingi, Św. Rodziny

08.00 – KŻR MB Niepokalanej, Królowej Różańca Świętego, Św. Brata Alberta

08.30 – KŻR MB Szkaplerznej, MB Pocieszycielki Strapionych, MB Bolesnej

09.00 – Klasy Siostry Tomaszy

10.00 – Klasy Siostry Laurencji

11.00 – Klasy Ks. Krzysztofa Wilczyńskiego

12.00 – Klasy Ks. Piotra Mendla

13.00 – Klasy Ks. Marcina Roli

14.00 – KŻR  MB Królowej Anielskiej, Miłosierdzia Bożego, Św. Faustyny

14.30 – KŻR Św. Stanisława, MB Królowej Ognisk Rodzinnych, Św. Jadwigi,

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (dla chętnych)

15.30 – KŻR MB Nieustającej Pomocy, MB Róży Duchownej, MB Miłosierdzia

16.00 – KŻR MB Częstochowskiej, MB Opiekunki Ludzi, MB Królowej Pokoju

16.30 – 18.00 – Adoracja tych, którzy nie mogą wziąć udziału w Drodze Krzyżowej

LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

16:30 – Droga krzyżowa, rozpoczęcie przy krzyżu na końcu osiedlu. Po liturgii pierwszy dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia przed odpustem

20.00 – Adoracja indywidualna Rodziny Radia Maryja, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i  innych chętnych

21.00 – KŻR Niepokalanego Serca Maryi, MB Królowej Świata, MB Królowej Wszystkich Świętych

21.30 – KŻR MB Wspomożenia Wiernych, Św. Dominika, MB Zwycięskiej

22.00 – 23.00 Adoracja wspólna prowadzona przez KSM

WIELKA SOBOTA

08.00; 09.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00 – święcenie pokarmów wielkanocnych

Porządek adoracji

08:00 – 16:00 – Adorację przy Grobie Pańskim pełnią ministranci

06.00 – Oaza Młodzieżowa i  Kościół Domowy i wszyscy chętni – jutrznia

07.00 – KŻR  MB Niepokalanej, Świętej  Rodziny i Św. Anny

07.30 – KŻR MB Królowej Różańca Św.  MB Fatimskiej,

08.00 – KŻR MB Dobrej Rady, MB Królowej Polski,

08.00 – 14.00 Adoracja przy Grobie Pańskim wszystkich obecnych w tym czasie w kościele (świecenie pokarmów)

14.30 – KŻR  MB Wspomożenia Wiernych, Św. Dominika

15.00 – KŻR MB Częstochowskiej, Św. Jadwigi,

15.30 – KŻR MB Katedralnej, Królowej Wszystkich Świętych,

16.00 – KŻR Św. Maksymiliana, MB Miłosierdzia;

16.30 – KŻR MB Matki Kościoła, Miłosierdzia Bożego,

17.00 – KŻR MB Róży Duchownej, Niepokalanego Serca Maryi,

17:30 – KŻR Św. Kingi, MB Szkaplerznej, Św. Brata Alberta

18:00 – KŻR MB Zwycięskiej, MB Królowej Pokoju,

18:30 – KŻR Św. Faustyny, MB Pocieszenia

19:15 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia, dzień drugi

19:30 – Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece z osłonami)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

05:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia, dzień trzeci

06:00 – Procesja i Msza święta rezurekcyjna

09.00, 10.30, 12.00 i 18.00 – Msze św. w ciągu  dnia.

5 Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. S. Faustyny a w przyszłym pw. św. Kingi;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na kwiecień: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych;
 3. Dzisiaj ponownie przed kościołem można zakupić palmy /dochód przeznaczony będzie na zakup nagród w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Religijnej, który organizowany jest przez s. Zenobie/, jak również złożyć ofiarę na kwiaty do grobu i ciemnicy. W ostatnim czasie oprócz ofiar indywidualnych na ten cel KŻR pw. Róży Duchownej ofiarowało 150 zł, KŻR pw. św. Maksymiliana  – 100 zł, KŻR pw. św. Rodziny 150 zł. Ponadto również i tym razem jak co roku najgorliwsza parafianka P. Ania ufundowała bardzo ładny paschał. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać;
 4. Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia są rekolekcje, które poprowadzi ks. kan. Tadeusz Siwkiewicz proboszcz z parafii w Starej Wsi;

Program Rekolekcji  –  Wielki Post  2019

Niedziela – 7.04.2019  r.

Msze św. z nauką ogólną 730, 900, 1030, 1200,1800,  po Mszy św. o 18:00 – nauka stanowa dla kobiet

Poniedziałek – 8.04.2019  r.

08.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30 kl. I-VI

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza święta dla uczniów klas VII,VIII i klas Gimnazjum

18.00 –  Msza święta dla dorosłych, po Mszy św. o 18:00 – nauka stanowa dla mężczyzn

19.30 – Msza święta dla młodzieży

Wtorek – 9.04.2019  r.

8.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30 kl. I-VI

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza święta dla uczniów klas VII,VIII i klas Gimnazjum

18.00 – Msza święta dla dorosłych

19.30 – Msza święta dla młodzieży

Spowiedź: od godz. 7:40 do 11:00   i   od godz. 15:30 do 20:15

Środa – 10.04.2019  r.

8.00 – Msza święta dla Szkoły Podstawowej Nr 30 kl. I-VI

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych + Sakrament chorych

16.00 – Msza święta dla uczniów klas VII, VIII i klas Gimnazjum

18.00 – Msza święta dla dorosłych

19.30 – Msza święta dla młodzieży

Spowiedź:  od godz. 7:40 do 11:00   i   od godz. 15:30 do 20:15. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum niech skorzystają ze spowiedzi we wtorek.

Do chorych udamy się w środę 10.04.2019  r.  od godz. 11:00. Należy ich zgłosić w zakrystii do wtorku.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do 1-ej Komunii św;
 2. W przyszłą niedzielę można będzie nabyć tzw. „Chleb Dobroci” rozprowadzany przez Caritas;
 3. Żeby lepiej było się spowiadać zostały częściowo zmniejszone kratki w stałych konfesjonałach;
 4. W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. a przed sumą, kwadrans przed 12:00 zbierzemy się przed kościołem i będzie uroczyste poświęcenie i wejście do świątyni;
 5. „Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich pracowników lubelskiej służby zdrowia na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie przy ul Staszica w dniach 12-14 kwietnia 2019r. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godz. 19:00. Rekolekcje wygłosi ks. dr Piotr Pielak – duszpasterz służby zdrowia diecezji siedleckiej. Zapraszamy”.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019 r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. św. Jadwigi a w przyszłym pw. św. S. Faustyny;
 2. W tym tygodniu wypadają 1-y wtorek, czwartek, piątek i sobota miesiąca;

We wtorek o godz. 17:30 nabożeństwo do świętego Antoniego

W piątek oprócz Mszy św o 7:00 i 18:00 jest Msza św. o 16:30 dla dzieci

Spowiedź św. w piątek od 6:30 i 16:00

W sobotę po Mszy św o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00, o 19:45 o poprowadzenie części chwalebnej różańca proszę KŻR pw. św. Kingi;

 1. Za tydzień po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 2. Nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa

*w piątek o 17:00 dla dzieci

*w piątek ok 18:30 dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale

*w niedzielę o 17:15;

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Ramowy program od lat jest taki sam. Wisi na tablicy ogłoszeń. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18:00 nauka stanowa dla Pań;
 2. Przed kościołem można dziś nabyć palmy. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży KSM;
 3. Zbierane są również do puszek przed kościołem ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. W imieniu naszej parafii składam za nie serdeczne Bóg zapłać;
 4. W sobotę 6.04 o godzinie 10:00 spotkanie z osobami, które wyjeżdżają do Medjugorie. Sprawdźmy czy mamy ważne dowody osobiste bądź paszporty.

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR p.w. Matki Kościoła a w przyszłym p.w. św. Jadwigi;
 2. Zapraszamy na spotkanie pt. „Atak ze strony środowisk homoseksualnych. Jak obronić dzieci i młodzież przed tym zagrożeniem”. Szczególnie zapraszamy rodziców. Spotkanie odbędzie się 24.03 po Mszy św. o 10:30;
 3. Jutro Uroczystość NMP. Msze św. w naszym kościele o 7:00, 10:00, 16:30 dla dzieci i o 18:00. W czasie Mszy św. o 18:00 kolejny raz podejmiemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jeszcze dziś można zapisać się w zakrystii. Osoby te zapraszamy na tę Mszę św. ze świecami odpowiednio zabezpieczonymi, by nikogo i niczego nie pozalewać;
 4. W piątek o godzinie 7:00 odbędzie się u nas VI stacja pielgrzymki wielkopostnej i Droga Krzyżowa;
 5. Przypominamy o Nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa

*w piątek o 17:00 dla dzieci

*w piątek o 18:30 dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale

*w niedzielę o 17:30

Od przyszłej niedzieli o 17:15 Będziemy śpiewać 3 części – pewnych modlitw się nie powtarza – wiec niewiele się to przedłuży. Bierzmy udział w tych nabożeństwach;

 1. W imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Zbierane są również ofiary na ten cel do puszek przed kościołem;
 2. Spotkanie Apostolatu Maryi 27.03 godz.: 17:00;
 3. W przyszłą niedzielę młodzież KSM będzie rozprowadzać palmy.

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. Królowej Pokoju a w przyszłym pw. Matki Kościoła;
 2. W następny poniedziałek – 25.03 podczas Mszy św. o 18:00 kolejny raz podejmiemy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeszcze do przyszłej niedzieli zapisujemy chętnych;
 3. Do końca marca należy wpłacić Euro na pielgrzymkę do Medjugorie. Najlepiej zrobić to wcześniej;
 4. 6 kwietnia o godz. 10:00 w sali katechetycznej na dole odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura pielgrzymkowego, na którym będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat tego wyjazdu. Osoby, które się zapisały zapraszamy na to spotkanie;
 5. Dziś zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny;
 6. We wtorek wypada uroczystość św. Józefa. W naszym kościele o 18:00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana za żyjących i zmarłych solenizantów. Swoich bliskich możemy dziś zapisać w zakrysti;
 7. Przypominamy o Nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa

*w piątek o 17:00 dla dzieci

*w piątek ok 18:30 dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale

*w niedziele o 17:30

8. W 5 niedzielę Wielkiego Postu tj 7 kwietnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. Kan. Tadeusz Siwkiewicz proboszcz z parafii w Starej Wsi koło Bychawy. Módlmy się by wydały wysłanie owoce;.

9. KŻR pw. św. Józefa ofiarowało 100 zł na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.

I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR p.w. Królowej Ognisk Rodzinnych a w przyszłym p.w. Królowej Pokoju;
 2. Dziś o 15:30 w sali wielofunkcyjnej odbędzie się miting rocznicowy otwarty grupy rodzinnej Al-Anon „Promyk” na który serdecznie zapraszamy wszystkich komu nie jest obojętny problem alkoholowy w rodzinie wśród przyjaciół i znajomych. Dla chętnych w kościele o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o 18:00 Msza. Mityng II piętro sala wielofunkcyjna;
 3. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św;
 4. Nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa

* w piątek o 17:00 dla dzieci

* w piątek ok 18:30 dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale

* w niedziele o 17:30;

 1. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pana Jezusa a w przyszłą niedzielę na Krajowy Fundusz Misyjny;
 2. W zakrystii można się zapisywać na kolejne podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;
 3. W zakrystii przyjmowane są dziś wpłaty na pielgrzymkę do Medjugorie (29.04 – 6.05). Euro należy wpłacić do końca marca. Proszę sprawdzić ważność swoich dowodów czy paszportów – do końca maja;
 4. W przyszłą niedzielę o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

8 Niedziela Zwykła – 3.03.2019r.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja modlitwy różańcowej na marzec: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane;
 2. W tym tygodniu wypadają 1-y wtorek i 1-y czwartek miesiąca oraz środa popielcowa. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego o 17:30. W czwartek po Mszy św. o 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne;
 1. W środę msze św. z posypaniem głów popiołem. W naszym kościele Msze św o 7:00, 10:00, 16:30 dla dzieci i 18:00. Dołóżmy starań aby Wielki Post rozpocząć od tej wymownej liturgii choć dla wielu jest to normalny dzień pracy. W środę obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy. Jakościowy – powstrzymanie się od jedzenia mięsa. Ilościowy 1 posiłek do syta i 2 dwa nie do syta. Post ilościowy obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Osoby młodociane i starsze mogą spożywać posiłki częściej ale nie może to być mięso. Dzieci post nie obwiązuje;
 2. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od zabaw tanecznych;
 3. W okresie Wielkiego Postu podobnie jak i Adwencie nie dekoruje się kościołów kwiatami;
 4. W niedziele Wielkiego Postu przed kościołem do puszek tak jak co roku będą zbierane ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa, a przy ołtarzu św. Antoniego będzie puszka z napisem Jałmużna Wielkopostna. Ofiary te będą przekazywane do kasy Caritasu;
 5. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa o Męce Pańskiej w naszym kościele będą sprawowane w następującym porządku:

Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o 17:00 a po Mszy św. o 18:00 czyli około 18:30 dla młodzieży i dorosłych;

Gorzkie Żale w niedziele o 17:30;

Niech każdy z nas na Wielki Post zrobi dobre postanowienia;

 1. W zakrystii przyjmowane są dziś wpłaty 550 PLN od osób na pielgrzymkę. Pozostają kwotę tj. 230 Euro należy wpłacić do końca marca;
 2. W zakrystii można się zapisywać na kolejne podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św;
 4. Na tablicy ogłoszeń wisi grafik kościołów stacyjnych pielgrzymki wielkopostnej w Lublinie;
 5. Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie przy ul. Nałkowskich 110 informuje że w dniach od 4 do 15 marca 2019r. prowadzi zapisy na rok szkolny 2019/20 do oddziału zerowego oraz do klas pierwszych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

7 Niedziela Zwykła – 24.02.2019

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. Miłosierdzia Bożego a w przyszłym pw. Królowej Wszystkich Świętych;
 2. W tym tygodniu wypadają 1-y piątek, 1-a sobota miesiąca. Msze święte w te dni o 7:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. W sobotę po Mszy św o 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O 19:45 o poprowadzenie części bolesnej różańca proszę KŻR pw. św Jadwigi;
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu;
 4. W przyszłą niedzielę kazanie będzie głosił ks. dr. Bogusław Suszyło, rektor kościoła pojezuickiego i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na remont tej świątyni a taca będzie na seminarium;
 5. Od dziś można w zakrystii zapisywać się na kolejne podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które to uczynią po raz 1-y proszone są o wzięcie deklaracji z koszyczka przy chrzcielnicy i przyniesienie do zakrystii do 17.03;
 6. W zakrystii przyjmujemy dziś zaliczkę od osób na pielgrzymkę do Medjugorie (29.04-6.05.2019). Są jeszcze 4 wolne miejsca;
 7. W środę 27.02 godz. 17:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego;
 8. W czwartek o g. 17:15 próba chóru. Zapraszamy.

6 Niedziela Zwykła – 17.02.2019

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR pw. MB Róży Duchownej a w przyszłym pw. Miłosierdzia Bożego;
 2. Dziś o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 3. Próba chóru w czwartek 28.02.2019 o godz.17:15. Serdecznie zapraszamy dotychczasowych chórzystów jak również nowych;
 4. W zakrystii zapisujemy też na pielgrzymkę autokarowa do Medjugorie. Osobom zainteresowanym udzielamy też szczegółowych informacji. Do 3 marca jako zaliczkę należy wpłacić 550zł;
 5. 25 marca podejmiemy kolejny raz Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapisywać będziemy w przyszłą niedzielę.

5 Niedziela Zwykła- 10.02.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M.B. Zwycięskiej a w przyszłym pw. M.B. Róży Duchownej;
 2. Jutro wypada wspomnienie M.B. z Lourdes. Jest to zarazem XXVII Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o chorych a również o tych, którzy się nimi opiekują. W naszej archikatedrze zostanie odprawiona jutro Msza św. dla chorych pod przewodnictwem Abpa Budzika o godz 11:00;
 3. W czwartek liturgiczne święto patronów Europy świętych Cyryla i Metodego;
 4. W tym tygodniu wypada 3-ci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30 a następnie Msza św. w intencji zbiorowej. Zapraszamy;
 5. Dziś zbiórka do puszek na tzw. „Fundusz Wschodni”;
 6. W przyszłą niedzielę o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 7. W dniach od 29.04 do 6.05 planujemy 8 dniową pielgrzymkę do Medjugorie. Dziś można z zachrystii wziąć program tego wyjazdu a będziemy zapisywać od przyszłej niedzieli. Koszt 550 zł +230 euro.

4 Niedziela Zwykła- 3.02.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Pocieszenia a w przyszłym p.w. M.B. Zwycięskiej;
 2. Dziś po Mszy św.o 10:30 – zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja ogólna modlitwy różańcowej na luty: O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy;
 3. W tym tygodniu wypadają 1-y wtorek i 1-y czwartek miesiąca. We wtorek o 17:30 nabożeństwa do św. Antoniego a w czwartek po Mszy św o 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne;
 4. W ten wtorek 5 lutego o godzinie 19:00 w części katechetycznej rozpoczynamy konferencje przedmałżeńskie;
 5. Dziś po Mszy św o 10:30 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami przed I-ą Komunią św;
 6. W najniższy czwartek po Mszy świętej  wieczorowej katecheza dla przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania;
 7. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 8. W imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać panom i młodzieży za pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznych;
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni.

3 Niedziela Zwykła – 27.01.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Rodziny a w przyszłym p.w. M.B. Pocieszenia;
 2. W sobotę wypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywne świętem M.B. Gromnicznej. Msze św z poświęceniem świec w naszym kościele o 7:00, 10:00 i 18:00. Ponieważ dzieci nie idą do szkoły zapraszamy ich na Mszę św. o 10:00 a młodzież na godz 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych;
 3. W tym tygodniu wypadają: 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze św z odpowiednimi nabożeństwami w te dni o 7:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. W sobotę po Mszy św. o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O godz. 19:45 o poprowadzenie modlitwy – tajemnic światła proszę KŻR p.w. Królowej Pokoju;
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 – krótka adoracja Najświętszego Sakramentu;
 5. Przypominamy że we wtorek 5 lutego o godzinie 19:00 w części katechetycznej rozpoczynamy 10 konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy te osoby, które w tym roku mają zamiar wziąć ślub kościelny;
 6. Spotkanie z rodzicami i dziećmi ze względu na ferie – w tym miesiącu będzie po Mszy św o 10:30 w przyszłą niedzielę 3 lutego 2019r;
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 28 stycznia 2019r. godzina 17:00.

2 Niedziela Zwykła – 20.01.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Królowej Świata a w przyszłym p.w. św. Rodziny;
 2. Dziś o 13:00 spotkanie na plebanii Rady Duszpasterskiej a o 15:00 w Sali wielofunkcyjnej Klubu Platynowej Młodości, KŻR p.w. Niepokalanego Serca Maryi i Kół Komunii Wynagradzających;
 3. We wtorek 5 lutego o godzinie 19:00 w części katechetycznej rozpoczniemy cykl 10 konferencji przedmałżeńskich. Osoby, które mają w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa w naszej parafii zapraszamy na te spotkania;
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w poniedziałek 28.01.2019r godz 17:00;
 5. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Tam gdzie byliśmy przyjęci spotkaliśmy się z wielką życzliwością i dużym zainteresowaniem tym co dzieje się w naszej parafii. Wiele osób dostrzega większe i właściwe zaangażowanie niż tych, którzy odeszli w wakacje nowych księży wikariuszy. W licznych domach podkreślano też piękną pracę sióstr m.in. S. Laurencji, która z dużym powodzeniem potrafi zastąpić S. Amadeuszę, która bardzo owocnie pracowała z dziećmi i ich rodzicami. Dostrzegany jest też właściwy porządek w kościele, w salach i na naszej posesji parafialnej. Duża zasługa w tym dwóch pań i kilku panów, którzy razem lub na zmianę zajmują się tymi sprawami. Nie brakowało też miłych głosów na temat wystroju naszego kościoła i okolicznościowych dekoracji. Zasługa tu S. Ireny i tych osób, które jej pomagają. Łatwiej, niż nam – stałym bywalcom, jest to dostrzec naszym gościom, którzy często porównują to ze swoimi parafiami, m.in. że nasz kościół jest ogrzewany. Pocieszające jest to, że ludziom żyje się coraz lepiej. W porównaniu z innymi, zwłaszcza wcześniejszymi latami zniknęło prawie bezrobocie i bieda w rodzinach gdzie są dzieci. Najuboższą grupę społeczną stanowią w tej chwili osoby starsze, samotne, chore, które mają skromne emerytury. Niepokojącym symptomem jest, że część ludzi młodych traktuje swoją religijność bardzo powierzchownie i wybiórczo np. bez żadnych przeszkód żyją bez ślubu kościelnego ale bardzo nalegają  by ochrzcić im dziecko, czasem 2-gie czy 3-cie a oni ciągle zbierają pieniądze na wesele. Najbardziej dziwi to, że w takim rozumowaniu utwierdzają ich niekiedy rodzice, którzy systematycznie uczęszczają na Msze św. Trudno jest też pojąć, że na drzwiach mieszkania wypisane są litery „K+M+B 2019r” i sporo takich drzwi zastaliśmy zamkniętych. Za naszym pośrednictwem apelujemy by nie wyrzucać chleba. Raduje nas fakt, że w 95% tam, gdzie byliśmy przyjęci nasi parafianie byli przygotowani na tę wizytę. Często były uchylone drzwi, pozamykane zwierzęta, zapalone świece, woda święcona, kropidło lub palma, wyłączone telewizory i zgromadzona rodzina – niektórzy zwalniali się z pracy by być. Za każdy przejaw serdeczności m.in. za oczekiwanie na nasze przyjście, ofiary pieniężne i bardzo smaczne posiłki zwłaszcza w soboty, kiedy wizyta była od rana, za szczere niewymuszone rozmowy w imieniu wszystkich kolędujących księży składam staropolskie Bóg zapłać. Owocami tegorocznych spotkań w Waszych domach jest uzupełnienie różnych grup duszpasterskich, które istnieją w naszej parafii. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego że udało się uzupełnić braki w KŻR. Ta codzienna modlitwa różańcowa tylu ludzi jest bardzo istotnym wkładem w funkcjonowanie Kościoła; ciągłym doładowywaniem jego duchowych akumulatorów. Kończąc to podsumowanie w imieniu wszystkich duszpasterzy odwiedzających Wasze domy, bardzo gorąco dziękuję za te spotkania.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Dobrej Rady a w przyszłym p.w. M.B. Królowej Świata;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:30 – koncert kolęd w wykonaniu chóru z Domu Kultury na Węglinie pod batutą p. Agnieszki Mielniuk. Zapraszamy;
 3. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 4. Ze względu n spotkania opłatkowe w tym miesiącu nie będzie spotkania Akcji Katolickiej;
 5. W dniach od 18 – 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w tę modlitwę;
 6. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią;
 7. Wizyta duszpasterska 2018/2019

14.01.2019r – poniedziałek – godzina 15:00

– 2 księży – Medalionów 9 (R.108)

– 2 księży –Medalionów 10 (R.99)

– 1 ksiądz – Nowy Świat 39 a następnie Nowy Świat 41 (R.54)

15.01.2019r – wtorek – godzina 15:00

– 2 księży – Medalionów 16 (R.111)

– 2 księży –Medalionów 18 (R.113)

– 1 ksiądz – Wrotkowska 2A (R.54)

16.01.2019r – środa – godzina 15:00

– 2 księży – Inżynierska 9 (R.63)

– godzina 16:00

– 2 księży –Diamentowa 27 (R.60)

– 2 księży – Diamentowa 27A (R.90)

17.01.2019r – czwartek – godzina 16:00

– 1 ksiądz – Nowy Świat 40 E (R.20)

– 1 ksiądz – Nowy Świat 40 G (R.20)

– 1 ksiądz – Nowy Świat 40 H (R.20)

– 1 ksiądz – Nowy Świat 40 I (R.20)

– 1 ksiądz – Nowy Świat 40 J (R.40)

17.01 w czwartek od godziny 18:00 księża udadzą się do tych rodzin, których nie zastaliśmy w pierwszym terminie. Prosimy o zgłaszanie tych adresów dziś w zakrystii

18.01.2019r – piątek – przerwa

19.01.2019r – sobota – godzina 9:00

– 2 księży odwiedzi mieszkańców ul. Koło;

 1. Spotkania opłatkowe 2019 r.

20.01.2019 r. – niedziela – godz.13.00

Spotkanie Rady Duszpasterskiej (na plebani)

20.01.2019r. – niedziela – godzina 15.00

Klub Platynowej Młodości

K.Ż.R. p.w. Niepokalanego Serca Maryi

Koła Komunii Wynagradzającej;

9. W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania Ks. Wojciech Iwanicki – archidiecezjalny duszpasterz służby Zdrowia i zarazem rektor kościoła przy ul. Staszica. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na remont kościoła.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6.01.2019r.

 1. Dziś po Mszy św.o 10:30 – zmiana tajemnic różańcowych. W styczniu modlimy się za ewangelizację: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii;
 2. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Dominika a w przyszłym p.w. M.B. Dobrej Rady;
 3. Dziś po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o 17:00 w kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej – zapraszamy;
 4. Po Mszy św. można się zaopatrzyć w poświęconą kredę i kadzidło. Kredą piszemy na drzwiach czy nad drzwiami wejściowymi K+M+B 2019. Ten napis symbolizuje, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie wierzący Chrystusa;
 5. W przyszłą niedzielę 13 stycznia po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią świętą;
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o 10:30 na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Domu Kultury na Węglinie pod batutą p. Agnieszki Mielniuk;

7.01.2019r – poniedziałek – godzina 15:00

– 2 księży – Samsonowicza 19 (R.87)

– 2 księży – Samsonowicza 17 (R.87)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 104 (R.36)

8.01.2019r – wtorek – godzina 15:00

– 2 księży – Samsonowicza 15 (R.87)

– 1 ksiądz – Romera 24 (R.65)

– 1 ksiądz – Romera 22 (R.40)

– 1 ksiądz – Romera 18 (R.23)

9.01.2019r – środa – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Samsonowicza 11 (R.75)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 7 (R.40)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 5 (R.40)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 3 (R.60)

10.01.2019r – czwartek – godzina 15:00

– 2 księży – Nałkowskich 100 (R.85)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 98 (R.60)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 101 (R.45)

– 1 ksiądz – Romera 12 (R.20)

11.01.2019r – piątek – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Nałkowskich 105 i 103 (R.50)

– 2 księży – Nałkowskich  97 (R.70)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 99 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 96 (R.40)

12.01.2019r – sobota – godzina 9:00

– 1 ksiądz – Nałkowskich 84 (R.75)

– 1 ksiądz – Medalionów 2 (R.99)

– 1 ksiądz – Domki przy Nałkowskich (od torów do szkoły i Diamentowa 25)

– 1 ksiądz – Medalionów 6 (R.94)

– 1 ksiądz – Domki przy ulicy Nowy Świat (dawna Wrotkowska i Nowy Świat 37)

Uroczystość św. Bożej Rodzicielki – 1.01.2019r.

Życzenia noworoczne

W rozpoczynającym się Nowym Roku życzymy wszystkim Parafianom i gościom, by potrafili rozpoznawać i dobrze wypełnić wolę Boga oraz skutecznie wykorzystać Jego dary. Ufni w Bożą pomoc życzymy aby był to szczęśliwy rok. Niech niesie blask Bożej chwały, Bożej łaski, a blask gwiazdy betlejemskiej niech Wam świeci wśród Waszej ziemskiej wędrówki!

Ks. Proboszcz, duszpasterze  i Siostry Opatrzności Bożej

 1. Dziś cały świat chrześcijański zanosi modlitwy o pokój na świecie. Włączmy się w tę modlitwę;
 2. Zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku jest okazją do tradycyjnego dokonania pewnych podsumowań również w życiu naszej parafii. Na płaszczyźnie duszpasterskiej oprócz systematycznie prowadzonej katechezy, nabożeństw, konferencji przedmałżeńskich, chrzcielnych, spotkań w poradni życia rodzinnego, prowadzone było duszpasterstwo różnych grup istniejących w naszej wspólnocie religijnej. Oprócz doraźnej pomocy okazywanej różnym potrzebującym na Wielkanoc i Boże Narodzenie, 50 rodzin otrzymało paczki żywnościowe lub pieniądze w kwocie od 150 do 400zł. Oprócz obowiązkowych zbiórek na różne cele kościelne 7 krotnie były zbierane pieniądze na odradzające się parafie misyjne w Kamerunie, w Kazachstanie, w Ekwadorze i Boliwii. W minionym roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego podjęło 184 osoby. Udzielono 119 tys. Komunii Św., pobłogosławiono 16 małżeństw, 73 osób odeszło z tego świata, 70 dzieci przyjęło chrzest, 41 osób przyjęło sakrament bierzmowania, 94 dzieci przystąpiło do I Komunii Św. W okresie Wielkiego Postu i Adwentu przeprowadzone zostały bardzo owocne rekolekcje. Zorganizowane zostało kilka pielgrzymek do różnych sanktuariów w Polsce. Na płaszczyźnie gospodarczej: gruntownie wyremontowano organy, 2 sale katechetyczne zaadoptowano na mieszkanie dla księdza, powiększono i urządzono od nowa kaplicę siostrom z przechowywaniem Najświętszego Sakramentu, powymieniane zostały drzwi w pomieszczeniach sióstr oraz wykonano cały szereg innych drobnych remontów. Na uwagę zasługują harmonizujące z okresami liturgicznymi i różnymi wydarzeniami w kościele bardzo piękne dekoracje. Wielką zasługę ma tu s. Irena, wspomagana przez młodzież i kilku Panów. W rozpoczynającym się dziś roku planujemy położyć asfalt lub kratkę na wewnętrznym parkingu. W związku z tym trzeba będzie przerobić lub zrobić nowe drzwi w budynku gospodarczym. Planujemy też gruntownie odnowić ławki w kościele: ściągając stary lakier, dokładnie je wyszlifować i od nowa polakierować. Będziemy też się starać aby niczego nie zaniedbać pod względem duszpasterskim.

Czcigodny Księże Eugeniuszu.

Dzień Twoich Imienin, to dla nas radosna okazja, aby podziękować Bogu Ojcu za dar Twojego życia i dar duszpasterskiego posługiwania. Życzymy Ci, drogi Księże, abyś doświadczał szczególnej troski Bożej Opatrzności, jaśniał świętością, czerpał radość z podejmowania trudnych wyzwań, nie zniechęcał się przeciwnościami i był otoczony serdecznymi przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą.

Wielebny Księże Proboszczu, życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, podążania drogą Bożą ku świętości, obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństw na każdy dzień życia. Wszystkiego najlepszego!

Współpracownicy i Parafinie

Uroczystość św. Rodziny – 30.12.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M. B. Królowej Anielskiej a w przyszłym pw. św. Dominika;
 2. Jutro 31 grudnia Msza św. i nabożeństwo z racji zakończenia starego roku o 18:00. Od 17:30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Każdy z nas ma przecież za co przepraszać, dziękować i prosić;
 3. We wtorek Nowy Rok. Msze św. jak w każdą niedzielę;
 4. W tym tygodniu wypadają: 1-y wtorek, 1-y czwartek i 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze św z odpowiednimi nabożeństwami o 7:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 18:00 do 21:00. O godzinie 19:45 o poprowadzenie części radosnej różańca św. proszę KŻR pw. Królowej Ognisk Rodzinnych;
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 6. Wizyta duszpasterska 2018/2019

31.12.2018r – poniedziałek – godzina 9:00

– 2 księży – Nałkowskich 121 (R.80)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 123 (R.45)

– 2 księży – Romera 46 (R.65)

2.01.2019r – środa – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Nałkowskich 108 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 109 (R.40)

– 2 księży – Samsonowicza 39 (R.60)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 41 (R.72)

3.01.2019r – czwartek – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Samsonowicza 37 (R.60)

– 2 księży – Samsonowicza 35A (R.70)

– 2 księży – Samsonowicza 33 (R.77)

4.01.2019r – piątek – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Romera 30 (R.15)

– 1 ksiądz – Romera 28 (R.65)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 117 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 115 (R.65)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 111 (R.40)

5.01.2019r – sobota – godzina 9:00

– 1 ksiądz – Samsonowicza 29 (R.77)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 27 (R.77)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 21 (R.77)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 107 i 107A (R.40)

– 1 ksiądz – Koło (R 40)

SPOTKANIA OPŁATKOWE 2019 r.

5.01.2019 r. – sobota – godz. 16.00

K.Ż.R. p.w. M. B. Bolesnej

K.Ż.R. p.w. Św. Józefa

K.Ż.R. p.w. Św. Stanisława bpa

K.Ż.R. p.w. M. B. Ostrobramskiej

K.Ż.R. p.w. Królowej Anielskiej

K.Ż.R. p.w. M. B. Dobrej Rady

K.Ż.R. p.w. Św. Dominika

K.Ż.R. p.w. Św. Rodziny

K.Ż.R. p.w. M. B. Królowej Świata

K.Ż.R. p.w. Św. Anny

K.Ż.R. p.w. Matki Kościoła

K.Ż.R. p.w. Św. Kingi

K.Ż.R. p.w. św. Marii Gorettii

6.01.2019 r. – niedziela – godz. 16.00:

K.Ż.R. p.w. św. Matki Teresy z Kalkuty

K.Ż.R. p.w. Wspomożenia Wiernych

K.Ż.R. p.w. M. B. Szkaplerznej

K.Ż.R. p.w. M. B. Nieustającej Pomocy

K.Ż.R. p.w. M. B. Częstochowskiej

K.Ż.R. p.w. M. B. Opiekunki Ludzi

K.Ż.R. p.w. M. B. Pocieszenia

K.Ż.R. p.w. M. B. Zwycięskiej

K.Ż.R. p.w. M. B. Róży Duchownej

K.Ż.R. p.w. Miłosierdzia Bożego

K.Ż.R. p.w. Wszystkich Świętych

K.Ż.R. p.w. Królowej Ognisk Rodzinnych

K.Ż.R. p.w. M. B.  Miłosierdzia

12.01.2019 r. – sobota – godz.16:00

Apostolat Maryjny

K.Ż.R. p.w. M. B. Fatimskiej

K.Ż.R. p.w. Królowej Pokoju

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Rodziny Radia Maryi

13.01.2019r. – niedziela – godz.16.00

K.Ż.R. p.w. Św. Faustyny

K.Ż.R. p.w. Królowej Różańca Św.

K.Ż.R. p.w. Św. Maksymiliana

K.Ż.R. p.w. M. B. Licheńskiej

K.Ż.R. p.w. Królowej Polski

K.Ż.R. p.w. M. B. Niepokalanej

K.Ż.R. p.w. M. B. Kodeńskiej

K.Ż.R. p.w. Św. Alberta

K.Ż.R. p.w. M. B. Katedralnej

K.Ż.R. p.w. św. Jadwigi

20.01.2019 r. – niedziela – godz.13.00 Spotkanie Rady Duszpasterskiej (na plebani)

20.01.2019r. – niedziela – godzina 15.00

Klub Platynowej Młodości

K.Ż.R. p.w. Niepokalanego Serca Maryi

Koła Komunii Wynagradzającej

Życzenia Świąteczne

Radosnych Świąt, pełnych pokoju i dobra. Aby ta miłość ludzka zwłaszcza przeżywana w rodzinie, ale również w innych społecznościach gdzie żyjecie, pracujecie i odpoczywacie umocniona przez tę Miłość Odwieczną, nieskazitelną, prawdziwą zawsze była obecna w Waszym życiu. Niech Jezus Chrystus Wcielony Bóg przenika swoją łaską wszystkie Wasze drogi, inspiruje i dodaje sił do owocnego pełnienia Woli Stwórcy, a po śmierci otworzy przed Wami bramy nieba.

IMG_5322

Do życzeń dołączają się księża pochodzący z naszej parafii i z za granicy: Ks. Jacek Strachowski, Ks. Marek Michałowski, Ks. Darek Jaworski, Ks. Tomek Bartmański . Z Wadowic O. Grzegorz Irzyk oraz Siostry, które tu pracowały: S. Łucja, S. Maristella, S. Zenobia i oddana siostra zakrystianka, S. Noela.

Ks. Proboszcz i  przyjaciele parafii.

IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Ostrobramskiej a w przyszłym p.w. M. B. Królowej Anielskiej;
 2. Dziś w kruchcie głównego wejścia do kościoła zbierane są art. spożywcze i pieniądze dla potrzebujących takiej pomocy. Już teraz w imieniu tych wszystkich, którzy z nich skorzystają za tę bardzo dyskretną, cichą, anonimową pomc składam stokrotne Bóg zapłać! Wszystkie te dary serca zostaną dziś przekazane o 13:15 i po Mszy Św. wieczornej. Osoby zapisane zapraszamy;
 3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. W tym dniu obowiązuje powstrzymywanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Świętujmy tak by Chrystus zajął to 1-e miejsce w sercu i przy stole. Wieczerza wigilijna jest niezwykłą okazję do scalenia naszych często powaśnionych rodzin. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma św. o narodzenie Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na stole nie powinno być alkoholu;
 4. Przypominam, że jutro nie będzie Mszy św o 18:00, a nabożeństwo z ostatniego dnia nowenny przed Bożym Narodzeniem zostanie odprawione przed Pasterką o 23:30;
 5. Bardzo serdecznie zapraszamy na Pasterkę o 24:00. Nie bądźmy leniwi. Taca z pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia – na Dom Samotnej Matki. Jeszcze nie tak dawno prawie wszyscy w Boże Narodzenie byli na pasterce i 2-gi raz w ciągu dnia. Warto do tego wrócić;
 6. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego, a taca z 2-ego dnia świąt na KUL;
 7. Kto chciałby się jeszcze wyspowiadać może to uczynić jutro po Mszy św. roratniej. Będziemy spowiadać od 6:30 do 7:00;
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego 27.12.2018r godz. 17:00;
 9. Wizyta duszpasterska 2018/2019

27.12.2018r – czwartek – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Samsonowicza 49 (R.40)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 45 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 122 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 120 (R.60)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 118 (R.40)

28.12.2018r – piątek – godzina 15:00

– 2 księży – Nałkowskich 131 (R.75)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 125 (R.40)

– 1 ksiądz – Romera 52 (R.50)

– 1 ksiądz – Romera 50 (R.65)

29.12.2018r – sobota – godzina 9:00

– 1 ksiądz – Stary Gaj oraz ul. Janowska (od torów w kierunku Zalewu)

– 1 ksiądz – ul. Parczewska od łąk oraz ul. Pod Gajem

– 3 księży  – ul. Romera domki (od początku, od końca i od nr 31 w kierunku Zalewu)

 1. Na tablicy ogłoszeń wisi też grafik spotkań opłatkowych.

SPOTKANIA OPŁATKOWE 2019 r.

5.01.2019 r. – sobota – godz. 16.00

K.Ż.R. p.w. M. B. Bolesnej

K.Ż.R. p.w. Św. Józefa

K.Ż.R. p.w. Św. Stanisława bpa

K.Ż.R. p.w. M. B. Ostrobramskiej

K.Ż.R. p.w. Królowej Anielskiej

K.Ż.R. p.w. M. B. Dobrej Rady

K.Ż.R. p.w. Św. Dominika

K.Ż.R. p.w. Św. Rodziny

K.Ż.R. p.w. M. B. Królowej Świata

K.Ż.R. p.w. Św. Anny

K.Ż.R. p.w. Matki Kościoła

K.Ż.R. p.w. Św. Kingi

K.Ż.R. p.w. św. Marii Gorettii

6.01.2019 r. – niedziela – godz. 16.00:

K.Ż.R. p.w. św. Matki Teresy z Kalkuty

K.Ż.R. p.w. Wspomożenia Wiernych

K.Ż.R. p.w. M. B. Szkaplerznej

K.Ż.R. p.w. M. B. Nieustającej Pomocy

K.Ż.R. p.w. M. B. Częstochowskiej

K.Ż.R. p.w. M. B. Opiekunki Ludzi

K.Ż.R. p.w. M. B. Pocieszenia

K.Ż.R. p.w. M. B. Zwycięskiej

K.Ż.R. p.w. M. B. Róży Duchownej

K.Ż.R. p.w. Miłosierdzia Bożego

K.Ż.R. p.w. Wszystkich Świętych

K.Ż.R. p.w. Królowej Ognisk Rodzinnych

K.Ż.R. p.w. M. B.  Miłosierdzia

12.01.2019 r. – sobota – godz.16:00

Apostolat Maryjny

K.Ż.R. p.w. M. B. Fatimskiej

K.Ż.R. p.w. Królowej Pokoju

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Rodziny Radia Maryi

13.01.2019r. – niedziela – godz.16.00

K.Ż.R. p.w. Św. Faustyny

K.Ż.R. p.w. Królowej Różańca Św.

K.Ż.R. p.w. Św. Maksymiliana

K.Ż.R. p.w. M. B. Licheńskiej

K.Ż.R. p.w. Królowej Polski

K.Ż.R. p.w. M. B. Niepokalanej

K.Ż.R. p.w. M. B. Kodeńskiej

K.Ż.R. p.w. Św. Alberta

K.Ż.R. p.w. M. B. Katedralnej

K.Ż.R. p.w. św. Jadwigi

20.01.2019 r. – niedziela – godz.13.00 Spotkanie Rady Duszpasterskiej (na plebani)

20.01.2019r. – niedziela – godzina 15.00

Klub Platynowej Młodości

K.Ż.R. p.w. Niepokalanego Serca Maryi

Koła Komunii Wynagradzającej

Zelatorów i Zelatorki KŻR proszę o zgłoszenie na kartce w zakrystii do 1 stycznia 2019r, jeśli kółko jest niepełne ile osób brakuje. W zakrystii jest do odebrania grafik modlitw na 2019 r. i intencje;

 1. W imieniu naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać panom i młodzieży za wykonanie tej pięknej dekoracji świątecznejpod kierunkiem siostry Ireny.

III Niedziela Adwentu – 16.12.2018r.

 1. Kończy się Adwent. Szczególną łaską tego Adwentowego oczekiwania są rekolekcje. Prowadzi je ks. kan. Mariusz Nakonieczny – proboszcz z parafii bł. B-pa Władysława Gorala.

PROGRAM REKOLEKCJI – ADWENT 2018

Niedziela – 16.12.2018r

Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00

po Mszy świętej o 18:00 – nauka stanowa dla kobiet

Poniedziałek – 17.12.2018r

8.00 – Msza święta dla SP Nr 30;  klasy, które rozpoczynają lekcje o godz. 9,45 i później

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza święta dla SP Nr 30; klasy, które rozpoczynają lekcje o godz. 8.00

18.00 – Msza święta dla dorosłych

po Mszy świętej o 18:00 – nauka stanowa dla mężczyzn

19:30 – Msza święta dla młodzieży w tym dla gimnazjum i uczniów kl.8

Wtorek – 18.12.2018r

8.00 – Msza święta dla SP Nr 30; klasy, które rozpoczynają lekcje o godz. 9,45 i później

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza święta dla SP Nr 30; klasy, które rozpoczynają lekcje o godz. 8.00

18.00 – Msza święta dla dorosłych

19:30 – Msza święta dla młodzieży w tym dla gimnazjum i uczniów kl.8

Spowiedź: od godz. 7.40 do 11.00 i od godz. 15:30 do 20.15

Środa – 19.12.2018r

8.00 – Msza święta dla SP Nr 30; klasy, które rozpoczynają lekcje o godz. 9,45 i później

10.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza święta dla SP Nr 30; klasy, które rozpoczynają lekcje o godz. 8.00

18.00 – Msza święta dla dorosłych

19:30 – Msza święta dla młodzieży w tym dla gimnazjum i uczniów kl.8

Spowiedź: od godz. 7.40do 11.00 i od godz. 15:30 do 20.15

Do wtorku należy zgłosić chorych do których udamy się w środę 19.12.2018r od godz. 11:00

Do spowiedzi ustawiajmy się przy wszystkich konfesjonałach. Przechodźmy tam, gdzie czeka mało penitentów. Szczególnie wykorzystajmy dobrze wtorek, bo w środę będzie o 6 spowiedników mniej. Nie odkładajmy spowiedzi na przyszłą niedzielę. Wtedy będziemy spowiadać tych, którzy przyjadą z zagranicy. Rodziców prosimy o zainteresowanie się jak o 19:30 uczestniczy młodzież;

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M. B. Królowej Anielskiej a w przyszłym p.w. św. Dominika;
 2. W czasie rekolekcji roraty o 18:00;
 3. Jeszcze raz w imieniu całej parafii bardzo gorąco dziękuję za ofiary złożone z racji roznoszenia opłatka, wpłynęły już prawie wszystkie listy. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do osób, które te opłatki odpowiednio popakowały i tych i tych, które je rozniosły.
 4. Za tydzień w kruchcie głównego wejścia do kościoła zbierane będą art. spożywcze i pieniądze dla potrzebujących takiej pomocy. Już teraz w imieniu tych wszystkich, którzy z nich skorzystają za tę bardzo dyskretną, cichą, anonimową pomoc składam stokrotne Bóg zapłać! Tym, którzy doświadczają dobroci od innych, przypominam, że najpiękniejszą formą wdzięczności jest modlitwa;
 5. Dziś rozpoczyna się nowenna przed Bożym Narodzeniem. Będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Ale ze względu na nauki stanowe dziś będzie odprawiona po Mszy św. o 10:30 a jutro po Mszy św. o 10:00;
 6. Jeszcze dziś można nabyć świece Caritasu;
 7. Konferencje dla rodziców i chrzestnych w najbliższy piątek 21.12.2018r o 19:00;
 8. Dziś o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 9. We wtorek zostały oczyszczone z pajęczyn ściany, żyrandole i klinkiety, powymieniano spalone żarówki a wczoraj oprawione i ustawione choinki. W imieniu naszej parafii panom, którzy to wykonali składam serdeczne Bóg zapłać
 10. Do czwartku do godz. 12:00 – 20 grudnia można na parking wewnętrznym przywozić zepsuty elektrosprzęt: lodówki, pralki, komputery, telewizory. Przychody z akcji – na zakup inkubatorów do szpitala w Afryce prowadzonego przez Siostry;
 11. Wizyta duszpasterska 2018/2019

27.12.2018r – czwartek – godzina 15:00

– 1 ksiądz – Samsonowicza 49 (R.40)

– 1 ksiądz – Samsonowicza 45 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 122 (R.40)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 120 (R.60)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 118 (R.40)

28.12.2018r – piątek – godzina 15:00

– 2 księży – Nałkowskich 131 (R.75)

– 1 ksiądz – Nałkowskich 125 (R.40)

– 1 ksiądz – Romera 52 (R.50)

– 1 ksiądz – Romera 50 (R.65)

29.12.2018r – sobota – godzina 9:00

– 1 ksiądz – Stary Gaj oraz ul. Janowska (od torów w kierunku Zalewu)

– 1 ksiądz – ul. Parczewska od łąk oraz ul. Pod Gajem

– 3 księży  – ul. Romera domki (od początku, od końca i od nr 31 w kierunku Zalewu)

 1. Na tablicy ogłoszeń wisi też grafik spotkań opłatkowych. Będziemy o nich ogłaszać w późniejszym czasie. Zelatorów i Zelatorki KŻR proszę o zgłoszenie na kartce w zakrystii do 1 stycznia 2019r, jeśli kółko jest niepełne ile osób brakuje.

II Niedziela Adwentu – 9.12.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R pw. M. Bożej Miłosierdzia a w przyszłym pw. św. Stanisława B-pa;
 2. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa w kościele;
 3. Już w przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Ramowy program tych rekolekcji jest taki sam jak w latach poprzednich. Wisi na tablicy ogłoszeń. Po Mszy św. o 18:00 za tydzień będzie nauka stanowa dla pań. Tak zaplanujmy swoje zajęcia aby uczestniczyć w tych rekolekcjach i dobrze się przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Módlmy się w intencji tych rekolekcji. Przypominajmy o nich swoim bliskim i znajomym. Chorych prosimy o ofiarowanie w tej intencji swoich cierpień. Przewodniczył im będzie ks. kan. Mariusz Nakonieczny – proboszcz z parafii bł. B-pa Władysława Gorala;
 4. Również dziś można nabyć przed kościołem świece Caritas, które zapalimy na wigilijnym stole i ozdoby świąteczne;
 5. W 50% wróciły już listy ofiarodawców z racji roznoszenia opłatków. Wszystkim ofiarodawcom a zwłaszcza roznoszącym opłatki w imieniu całej naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

I Niedziela Adwentu – 2.12.2018r.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych, a po 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na grudzień:

Za ewangelizację; aby osoby zaangażowane w służbę przekazywania wiary znalazły  w dialogu z kulturą właściwy język na współczesne czasy;

 1. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Matka Najświętsza. Przypominają nam o tym Msze św. roratnie czyli o N.M.P. na tych Mszach zapala się świecę nazywaną roratką, która symbolizuje Maryję. W naszym kościele będą sprawowane codziennie w dni powszednie o godz. 6:00. W poniedziałki i czwartki na 6:00 zapraszamy dzieci z lampionami. Rodzice mobilizujcie swoje dzieci do uczestnictwa w tych Mszach św. Takie wczesne wstawanie umotywowane chęcią oddawania chwały Bogu i Maryi jest bardzo skuteczną metodą ćwiczenia u siebie silnej woli, nie poddawania się różnym słabościom;
 2. W tym tygodniu wypadają: 1-y wtorek, 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Msze św z odpowiednimi nabożeństwami o 6:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 5:30 i od 16:00;
 3. W sobotę wypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o 6:00, 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 16:30 – dzieci i młodzież zapraszamy na 10:00. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki a po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia; Od godz.: 12:00 do 13:00 w tym dniu w tzw. Godzinie łaski w kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Tak jak w ubiegłym roku – adoracja w ciszy. Zapraszamy do tej modlitwy. Maryja w objawieniach z 1947r obiecała że w tej godzinie można wyprosić bardzo wiele łask. Kto nie będzie mógł przyjść do kościoła niech modli się w tym czasie w swoim domu;
 4. Dziś kiermasz kartek, ozdód świątecznych i szopek. Są też świece Caritasu i kalendarze na 2019 r. dochód przeznaczony jest na potrzeby naszej scholki dziecięcej i pomoc w duszpasterstwie młodzieży.
 5. Już dziś i w kolejnych dniach pojawią się w naszych domach pierwsi zwiastuni Bożego Narodzenia – nasi zasłużeni parafianie z opłatkami. Bardzo proszę o podjęcie tego trudu dostarczenia go swoim sąsiadom w bloku czy domkach jednorodzinnych. Ofiary składane z racji roznoszenia opłatków przeznaczamy na ogrzewanie kościoła i pozostałych obiektów duszpasterskich. Bardzo proszę o zainteresowanie się czy z waszego bloku czy z ulicy z domkami jednorodzinnymi został wzięty opłatek. Lepiej niech zapyta o to kilka osób niż ma czekać do następnej niedzieli.
 6. W czwartek o 18.30 spotkanie dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018r.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, uświadamia nam prawdę, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie przy końcu świata;
 2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM. Msza św. dziękczynnobłagalna dziś o 10:30;
 3. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Józefa w przyszłym
  w. M.B. Katedralnej;
 4. Kończy się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Czy byłem/łam na nabożeństwie wypominkowym za zmarłych. Jest jeszcze okazja, oni sami sobie pomóc nie mogą. W naszym kościele te nabożeństwa odprawiane są do końca listopada po Mszach św. o godz. 18:00;
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek godz. 17:00;
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Od tego dnia w naszej parafii roznoszone będą opłatki. Już dziś bardzo proszę o podjęcie tego trudu dostarczenie ich swoim sąsiadom. Również w tym roku zwróćmy uwagę, aby nie brać opłatków od naciągaczy, którzy nie mają nic wspólnego z naszą parafią. Dlatego najlepiej jest, jeśli opłatki roznoszone są przez osoby z tego samego bloku i z tej samej ulicy, gdzie są domy jednorodzinne, bo zwykle są to osoby znane w swoim środowisku;
 7. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbędzie się kiermasz kartek i ozdób świątecznych. Dochód przeznaczony zostanie na potrzeby dzieci ze scholi parafialnej;
 8. Zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia do udziału w rekolekcjach adwentowych, które odbędą się 30 listopada – 2 grudnia 2018r w kościele p.w. Niepokolanego Poczęcia NMP w Lublinie przy ul. Staszica. Rekolekcje będą przygotowaniem do uroczystego wprowadzenia do kościoła relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godz. 19:00. Zapraszamy. Szczegóły na stronie internetowej Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

32 Niedziela Zwykła -11.11.2018

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi KŻR p.w. MB Bolesnej, a w przyszłym p.w.św. Anny;
 2. Dziś po Mszy św. o 10:30 montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszej scholi pod kierunkiem S. Tomaszy w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, a po sumie w wykonaniu chóru przegląd pieśni patriotycznych. Zapraszamy;
 3. W piątek 16.11.2018r wypada odpust w naszej parafii MB Ostrobramskiej. Msze św. w naszym kościele o 7:00, 10:00 i suma o 18:00. Wszystkich pracujących przed południem i będących w szkole zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Wszyscy, którzy będą w tym dniu w naszym kościele mogą skorzystać z dyspensy i spożywać pokarmy mięsne;
 4. Przypominam o nabożeństwach wypominkowych za zmarłych. W naszym kościele są odprawiane codziennie przez cały listopad po Mszy św. o 18:00;
 5. Kto nie wywiesił flagi państwowej z racji dzisiejszego święta, a ma możliwość, niech to łaskawie uczyni po powrocie do domu;
 6. Za tydzień będzie głosił kazania proboszcz z parafii Łucka k. Lubartowa i zbierał ofiary na budowę tamtejszego kościoła;
 7. W sobotę 17.11.2018 zapraszamy dzieci I Komunijne z rodzicami na Mszę św. o 18:00 i nabożeństwo wypominkowe. Po nabożeństwie będzie krótkie spotkanie. Obecność obowiązkowa.

31 Niedziela Zwykła – 4.11.2018r.

 1. Dziś po Mszy Św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych:

Intencja na listopad: Aby język serca i dialogu miał zawsze przewagę nad językiem broni;

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Brata Alberta
  a w przyszłym p.w. M.B. Bolesnej;
 2. We wtorek o 17:30 nabożeństwo do św. Antoniego;
 3. Kolejny raz zachęcam do uczestnictwa w modlitwie wypominkowej za naszych zmarłych. Za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach w naszym kościele modlić się będziemy przez cały listopad codziennie w modlitwie powszechnej w czasie Mszy św. a po Mszy będziemy modlić się na różańcu. Kiedy będą wyczytywani nasi zmarli wskazane jest aby w tym nabożeństwie uczestniczyła cała rodzina. Jeśli będzie taka potrzeba skorzystajcie ze spowiedzi i przyjmijcie Komunię św. w intencji swoich zmarłych. Każdego dnia dziesiątek różańca ofiarujemy za wszystkich zmarłych polecanych w naszej parafii. Znam takie osoby, które zastrzegły sobie, żeby po ich śmierci zamiast kwiatów i zniczy zamówić za nich Mszę św. i dołączyć ich do modlitwy wypominkowej. Jestem przekonany, że nasi zmarli gdyby mogli przemówić prosili by nas o to samo;
 4. Dziś zbiórka do puszek na „Pomoc kościołowi w potrzebie” – konkretnie dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie;
 5. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek 8.11.2018 o godzinie 19:00.

30 Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r. 

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R. p.w. M.B. Kodeńskiej, a w przyszłym p.w. Św. Br. Alberta;
 2. W czwartek wypada uroczystość Wszystkich Świętych, a w piątek Dzień Zaduszny. Msze św. w czwartek jak w każdą niedzielę, a w piątek o 7.00, 10.00, 18.00  oraz o 16.30 dla dzieci tak jak w każdy I-szy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 6.30 i od 16.00;
 3. O godz. 18.00 – 1 i 3 listopada zostaną odprawione Msze św. za zmarłych podanych w tegorocznych wypominkach w naszym kościele;
 4. W Dzień Zaduszny czyli 2 listopada na Mszy św. o 18.00 zapalimy też znicze symbolizujące naszych parafian, którzy zmarli od 1 listopada ubiegłego roku do 1 listopada bieżącego roku, i ofiarujemy za nich też Mszę św. koncelebrowaną. Znicze te będą niesione podczas procesji przez rodziny tych zmarłych, a następnie     w dogodnym czasie zaniesione na ich groby. Zachęcam do licznego uczestnictwa       w tym nabożeństwie, szczególnie rodziny tych zmarłych. Lista tych zmarłych wisi    na tablicy ogłoszeń. Sąsiadów i znajomych prosimy o przypomnienie o tym nabożeństwie rodzinom tych zmarłych, które rzadko chodzą do kościoła, albo tu nie mieszkają;
 5. W sobotę Msza św. o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. O godz. 19.00 o poprowadzenie części bolesnej różańca św. proszę K.Ż. R. p.w. Miłosierdzia Bożego;
 6. Przypominam, ze człowiek wierzący, który nawiedzi cmentarz i modli się za zmarłych może uzyskać odpust i ofiarować go za kogoś ze zmarłych. W dniach od 1-8 listopada może to być odpust zupełny, w innych przypadkach częściowy.

29  Niedziela Zwykła –21.10.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Niepokalanej; a w przyszłym p.w. M.B. Kodeńskiej;
 2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym. Rozpoczyna ona tydzień poświęcony sprawie misji. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa: „Pełni Ducha i posłani”. Każdego dnia będziemy modlić się w czasie Mszy św. i nabożeństw różańcowych w różnych intencjach misyjnych wyznaczonych przez Papieskie Działa Misyjne;
 3. Rozpoczyna się ostatnia dekada października, miesiąca modlitwy różańcowej, wielokrotnie zalecanej przez Matkę Najświętszą. Odpowiedzmy sobie na pytanie ile razy byłem(am) w tym miesiącu na tym nabożeństwie. Jak wygląda religijność moja i moich domowników;
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej – dziś o godz. 16.00;
 5. Dziś wybory samorządowe prezydenta, radnych do sejmiku wojewódzkiego i radnych do rady miasta. Głosujemy w tych samych lokalach wyborczych co zwykle. Czynne są od 7.00 do 21.00. Żeby głos był ważny oddajemy 1 głos na jednego kandydata: na prezydenta, na radnego do sejmiku wojewódzkiego i na radnego do rady miasta;
 6. Dziś na wszystkich Mszach św. liczymy wiernych obecnych i przystępujących do Komunii św. Proszę by Panie wychodziły przez oszklone drzwi, a panowie bocznymi nawami;
 7. Jutro wypada liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II. W sąsiedniej parafii suma odpustowa o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Wielgus.
 8. Kolejny raz przypominam o konieczności modlitwy za zmarłych. Naszym zmarłym ofiarujemy Msze św, Komunię św, modlitwy wypominkowe i nasze osobiste pacierze. Tylko tego od nas oczekują. Uczmy tego młode pokolenie;
 9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w sobotę 27.10 godz.17.00;
 10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem będzie zbierać ofiary siostra bezhabitowa Ewa Galińska pochodząca z naszej parafii, która po kilkuletniej przerwie znowu pracuje na misjach w Boliwii. Bóg zapłać za ofiary, które będą złożone na ten cel;
 11. Dziś przed kościołem można nabyć kalendarze na 2019 rok. Rozprowadza je Koło Misyjne Dzieci, którym opiekuje się siostra Laurencja. Dochód przeznaczony jest na wyjazd siostry Amadeuszy na misje do Kamerunu;
 12. Zmiana czasu – cofamy 1 godz. zegarki z soboty na niedzielę;
 13. W piątek 26.10.2018 r. o godz. 11.30 przy ul. Nowy Świat 41, przy pomniku deportacji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów z ceremoniałem wojskowym odbędzie się 74 rocznica tego wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa;
 14. Na koniec przypominam zdanie z dzisiejszego psalmu międzylekcyjnego: „[Bóg] miłuje prawo i sprawiedliwość”.

28 Niedziela Zwykła – 14 października 2018;

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi Kółko Żywego Różańca p.w. M. B. Licheńskiej, a przyszłym p.w. M. B. Niepokalanej;
 2. We wtorek wypada 40 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Już dziś antycypujemy ten dzień m. in. zbierając ofiary po Mszach Św. do puszek na „ Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla młodzieży z małych miejscowości. Bóg zapłać;
 3. W czwartek wypada liturgiczne święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którym zawdzięczamy zdrowie, a może nawet życie;
 4. Za tydzień wybory samorządowe na: prezydenta, do Sejmiku Wojewódzkiego, do Rady Miasta;
 5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych. Wobec tajemnicy śmierci nie wolno posługiwać się pustymi gestami tzn. takimi, które dla zmarłych nie mają żadnej wartości, choć wydaje się na nie dużo pieniędzy. Najwspanialszym darem dla nich jest ofiara Mszy św. Inną formą pomocy jest modlitwa wypominkowa, ale także każda inna modlitwa oraz jałmużna składana w ich intencji. O miejsca pochówku naszych zmarłych należy dbać, ale nie przesadzajmy z kwiatami i zniczami, z których pozostaje tylko dużo śmieci, a zmarłym nic przynieść nie mogą. Umówcie się w rodzinie, że kupicie jedną wiązankę i dosłownie dwa znicze. Nie licytujcie się z innymi, który grób jest bardziej zawalony kwiatami. Ofiarujmy swoim zmarłym prawdziwe skarby , na które czekają: nasza modlitwę i przyjętą Komunię św. W tym duchu wychowujmy dzieci. Razem z nimi wypisujcie kartki wypominkowe, mówcie im o tych zmarłych i razem z nimi się módlcie.
 6. Z przyszłej niedzieli taca przeznaczona jest na misje;
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z dziećmi z klas 3-cich i ich rodzicami w salce katechetycznej;
 8. Przyszłą niedzielę Misyjną po wszystkich Mszach św. dzieci z Koła Misyjnego naszej Parafii będą rozprowadzały kalendarze na przyszły rok. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na przygotowanie Siostry Amadeuszy do wyjazdu na misje do Kamerunu.

ZAPROSZENIE

Należymy do wspólnoty Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie, do jednej z 3 grup rodzin w naszej parafii, należącej do jednego z kilku lubelskich rejonów – Rejonu Jana Pawła II.To chyba nie zbieg okoliczności, że w Dzień Papieski stajemy tu przed wami. Rodzina była zawsze droga sercu naszego wspaniałego Papieża Jana Pawła II. Został on nazwany „Papieżem rodziny”.

Rodzina była też bardzo doceniana przez założyciela  naszego Ruchu księdza Franciszka Blachnickiego, który tutaj, w Lublinie 40 lat temu założył pierwszy krąg Domowego Kościoła czyli grupę kilku rodzin. Teraz jest to wspólnota międzynarodowa licząca około 5200 kręgów, w których formuje się około 43800 osób.

Jan Paweł II w przesłaniu z okazji I Światowego Spotkania Rodzin pytał: Czym jesteś rodzino? I odpowiadał: Odpowiedź znajdujemy już w początkach chrześcijaństwa, w okresie poapostolskim: «Jestem Kościołem domowym». Innymi słowy: jestem małym Kościołem, Kościołem w domu. W tym też duchu budował formację małżonków w Ruchu Światło-życie ks. Franciszek Blachnicki. Mówił on: „Rodzina musi stać się środowiskiem życia z wiary, środowiskiem, gdzie wartości religijno-moralne rzeczywiście są respektowane. I tylko wtedy rodzina spełni swoje zadania, gdy młode narastające pokolenia będą wchodziły w styl, w postawy chrześcijańskie”.

W liście na 18. Dzień Papieski, który obchodzimy  pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” czytamy: „Małżeństwo w zamyśle Bożym staje się rodziną, gdzie małżonkowie podejmują rolę ojca i matki”.  I dalej: „Zachęcamy, aby mężczyźni poprzez pielęgnowanie synowskiej relacji do Boga dojrzewali do roli męża i ojca w rodzinie oraz w tym powołaniu nieustannie się doskonalili”. Jest to w dzisiejszym świecie bardzo trudne do wykonania! Dlatego pomocą może być wspólnota Domowego Kościoła, do której serdecznie zapraszamy.

27 Niedziela Zwykła –7.10.2018r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych;

Intencja modlitwy: Aby osoby konsekrowane wzbudziły w sobie zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych głosu;

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią św;
 2. K.Ż.R p.w. M.B. Opiekunki Ludzi – ofiara na kościół – 350 zł; Msza św. – 29.10.2018 godz. 18.00;
 3. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Fatimskiej; a w przyszłym p.w. M.B. Licheńskiej;
 4. Przypominam o nabożeństwach różańcowych – odprawiane są codziennie po Mszy św. o 18:00 z wyjątkiem poniedziałków i czwartków ze względu na dzieci o godz. 17.30;
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Fundusz – Dzieło Nowego Tysiąclecia”;
 6. Na ławkach wyłożone są kartki wypominkowe – czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii, aby uzgodnić datę, kiedy będą wyczytywani nasi zmarli;
 7. Wybory samorządowe – 21 października. Osoby które ukończyły 75 rok życia lub mają I lub II grupę inwalidzką mogą oddać swój głos przez pełnomocnika. Należy to zgłosić w Urzędzie Miasta – ul. Leszczyńskiego – I piętro (pobrać wniosek, wypełnić, osoba delegująca musi to podpisać i tam złożyć do 12 października, czyli do piątku);
 8. W przyszłą niedzielę 14 października na Mszach św.  małżeństwa z Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie będą zapraszać chętnych małżonków do sali katechetycznej, gdzie przy kawie lub herbacie będzie możliwość porozmawiania o Domowym Kościele tzw. Oazie Rodzin oraz zapoznania się z możliwością wstąpienia do tej wspólnoty.

26 Niedziela Zwykła – 30.09.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Maksymiliana w przyszłym p.w. M.B. Fatimskiej;
 2. Jutro rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo to będzie odprawiane codziennie po Mszy św. o 18:00 z wyjątkiem poniedziałków i czwartków. W te dni ze względu na szkolne dzieci nabożeństwa będą rozpoczynać się o 17:30. Rodzice i dziadkowie zróbcie co do Was należy aby z całą rodziną uczestniczyć w tej modlitwie, która stanowi streszczenie Ewangelii. Łatwo zauważyć jakiego spustoszenia duchowego dokonuje w naszej ojczyźnie źle pojęta wolność. Musimy temu przeciwdziałać m.in. przez modlitwę różańcową. Jeśli nie czujemy potrzeby modlitwy, trzeba się do tego zmuszać by nie przegrać swojego życia tu na ziemi i szczęścia wiecznego. Jeśli nie będziemy mogli przyjść do kościoła odmówmy codziennie choć 1 dziesiątek w domu czy w drodze do szkoły czy pracy. Matka Najświętsza w wielu swoich objawieniach prosiła o modlitwę różańcową;
 3. W tym tygodniu wypadają 1-szy wtorek, 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami w te dni o 7:00 i 18:00. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. W sobotę po Mszy św. o 18:00 i nabożeństwie różańcowym adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 5. W piątek wypada też wspomnienie św. S. Faustyny. Po nabożeństwie różańcowym procesja połączona z odmawianiem koronki Miłosierdzia Bożego na zewnątrz świątyni, a następnie możliwość ucałowania relikwii tej świętej. Na procesję przynieśmy z osłonami świece;
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10:30 poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom z klas 3-cich;
 7. Wybory samorządowe 21 października. Jeśli ktoś nie jest zameldowany a chce głosować tam gdzie mieszka czy pracuje do 6 października powinien się zapisać w tamtejszym urzędzie miasta czy gminy.

25 Niedziela Zwykła – 23.09.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Różańca Świętego
  a w przyszłym p.w. św. Maksymiliana;
 2. Przed kościołem zbierane są dziś ofiary na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu m.in. na „Radio Er” i „ Radio Maryja”;
 3. Dziś po Mszy Św. o 18:00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą, która w tym roku szkolnym chce przystąpić do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie inne osoby, które skończyły już gimnazjum a z jakiejś przyczyny nie przyjęły sakramentu bierzmowania;
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 26.09.2018r o godz. 16:30;
 5. Natomiast w piątek 28 września jak co roku od kilku lat o godz 15:00 zapraszamy do wspólnego odmówienia koronki do Miłosierdzia Bożego przy skrzyżowaniu ulic Nałkowskich i Diamentowej;
 6. Za tydzień taca na nasze Seminarium;
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 spotkanie z dziećmi z klas czwartych i ich rodzicami w związku z rocznicą I-ej Komunii św.

24 Niedziela Zwykła – 16.09.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Polski a w przyszłym p.w. Królowej Różańca Świętego;
 2. We wtorek 18.09 wypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Polecajmy w naszych modlitwach młode pokolenie Polaków, od którego zależy przyszłość naszej ojczyzny i kościoła. Pamiętajmy też o trudnej pracy wychowawców i nauczycieli. W naszym kościele Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona o godz. 16:30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Od 16:00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi;
 3. W piątek o 17:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza święta w intencji zbiorowej;
 4. Dziś kiermasz ciast zorganizowany przez KSM. Dochód przeznaczony jest na operację dla 18-letniej Alicji z Łęcznej, która też należy do KSM-u;
 5. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie rodziców i ich dzieci, które w maju przystąpią do I -ej Komunii Św. Obecność obowiązkowa;
 6. O 15:00 spotkanie Klubu Platynowej Młodości a o 16:00 Akcji Katolickiej;
 7. Zgodnie z dekretem Metropolity Lubelskiego niezależnie od tego do której uczęszcza się szkoły do sakramentu bierzmowania i I Komunii Św. przystępuje się w swojej parafii. Dlatego wszystkich uczniów klas 3-cich gimnazjum i klas ósmych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w przyszłą niedzielę a po Mszy na krótkie spotkanie organizacyjne;
 8. Natomiast z dziećmi z klas czwartych i ich rodzicami chcemy się spotkać w niedzielę 30.09.2018r po Mszy św. o 10:30 w związku z rocznicą I-ej Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

23 Niedziela Zwykła – 9.09.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R. pw. Niepokalanego Serca Maryi a w przyszłym p.w. Królowej Polski;
 2. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa na zewnątrz naszego Zespołu Sakralnego;
 3. Po wakacyjnej przerwie wszystkie grupy duszpasterskie w naszej parafii wracają do systematycznych spotkań w wyznaczonym dla siebie czasie. Siostry zapraszają chętne dzieci do wspólnego wychwalania Pana. Dlatego dziś 9.09.2018r odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne w sali wielofunkcyjnej o godzinie 16:00. Zapraszamy dzieci z rodzicami;
 4. Za tydzień kiermasz ciast zorganizowany przez KSM. Dochód na operację dla Alicji z KSM;
 5. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. o 10:30 rodziców i dzieci, które mają w maju przystąpić do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie w części katechetycznej. Obecność obowiązkowa;
 6. Za tydzień o 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej a wcześniej w czwartek
  o 17:30 próba chóru. Osoby które ładnie śpiewają zapraszamy do wzmocnienia tej grupy duszpasterskiej. Szczególnie brakuje nam głosów męskich;
 7. Mieszkańcy bloku Romera 50 z racji 41 rocznicy zamieszkania zamówili Mszę św. za żyjących i zmarłych z tego bloku, która zostanie odprawiona w niedzielę 30.09.2018 o godzinie 10:30. Z tej racji złożyli ofiarę w kwocie 460 zł na kościół. Zostały zamówione za te pieniądze obrusy na ołtarze. A jeden z  naszych ministrantów za zarobione w wakacje pieniądze ufundował bardzo ładny trybularz i łódkę, które są tu dziś w prezbiterium. W imieniu naszej parafii za te dary składam serdeczne Bóg zapłać.

22 Niedziela Zwykła – 2.09.2018r.

 1. Dziś po Mszy św. O 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu;
 2. Intencja modlitwy różańcowej:

Aby młodzi a kontynencie afrykańskim mieli dostęp do edukacji i pracy w swoich krajach.

 1. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego: Msza św. dla naszej szkoły zostanie odprawiona o godz. 10:00. Ze spowiedzi należy skorzystać już dziś. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. Również jutro spowiadać będziemy od godz. 9:15. Rodzice, dziadkowie dopilnujcie swoje pociechy by ten kolejny ważny etap swojego życia uczniowie rozpoczęli z Chrystusem w sercu i z Jego błogosławieństwem;
 2. W tym tygodniu wypadają: 1-szy wtorek, 1-szy czwartek i 1-szy piątek miesiąca. Msze św. jak zawsze z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek również Msza św. o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od godz. 6:30 i po południu od 16:00;
 3. W sobotę wypada święto Narodzenia N.M.P – potocznie zwane świętem M.B. Siewnej. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem nasion o 7:00, 10:00 i 18:00. Ponieważ dzieci nie idą do szkoły zapraszamy ich na godz. 10:00. Nie będzie Mszy o 16:30;
 4. Po wakacyjnej przerwie wszystkie grupy duszpasterskie w naszej parafii wracają do systematycznych spotkań w wyznaczonym dla siebie czasie;
 5. 1-sze spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę 8.09.2018 po Mszy św. o 10:00 czyli około 11:00 w części katechetycznej.

21 Niedziela Zwykła – 26.08.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Częstochowskiej a w przyszłym p.w. M.B. Opiekunki Ludzi;
 2. W sobotę 1 września razem z parafią św. Rodziny organizujemy pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy. Wyjście po Mszy św. o 6:00 na Czubach. Naszą grupą będzie opiekowała się ks. Krzysztof Wilczyński. Chętnych zapisujemy w zakrystii po Mszach św. dziś i w ciągu tygodnia;
 3. 1 września to 1-sza sobota miesiąca. W naszym kościele po Mszach św. o 7:00 i 18:00 nabożeństwo Maryjne. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. Spowiedź od 6:30 i od 17:30. O poprowadzenie modlitwy różańcowej o 19:20 – tajemnic światłą prosimy K.Ż.R p.w. M.B. Róży Duchowej;
 4. Od 2 września Msze św. w naszym kościele o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00;
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 6. W poniedziałek 3 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w ten dzień dla uczniów z naszej szkoły zostanie odprawiona o godz. 10:00. Ze spowiedzi należy skorzystać już w sobotę czy w niedzielę. Będziemy spowiadać pół godziny przed każdą Mszą św;
 7. Podręczniki i zeszyty do lekcji religii proszę w tym roku nabywać w księgarni w pobliżu naszej przychodni przy ul. Nałkowskich.

20 Niedziela Zwykła – 19.08.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Nieustającej Pomocy a w przyszłym p.w. M.B. Częstochowskiej;
 2. W sobotę 1 września jak co roku organizujemy pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy z parafią św. Rodziny. Nasza grupą będzie opiekowała się Ks. Krzysztof Wilczyński. Msza św. dla pielgrzymów i odprowadzających zostanie odprawiona o godz. 6:00 w par. św. Rodziny na Czubach. Tam zostaną załadowane bagaże. Zapraszamy do uczestnictwa zwłaszcza młodzież. Żeby się zorientować ile osób się wybierze od nas, zapisywać będziemy w zakrystii po Mszach św. od przyszłej niedzieli. Po dojściu do Wąwolnicy będzie również odprawiona Msza św. o godz. 18:00;
 3. W przyszłą niedzielę z inicjatywy Caritas zbiórka do puszek na przybory szkolne dla dzieci na tzw. „Tornister pełen uśmiechów”;
 4. Od 2 września Msze Św. w naszym kościele o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

19 Niedziela Zwykła – 12.08.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Szkaplerznej a w przyszłym p.w. M.B. Nieustającej Pomocy;
 2. We wtorek wypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego a w środę uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – największe święto Maryjne. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Jest to dzień wolny od pracy. W naszym kościele Msze św. o 7:00, 10:00, 12:00 i 18:00 z poświęceniem ziół i owoców;
 3. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 4. Przed Kościołem zbierane są dziś ofiary do puszek na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

18 Niedziela Zwykła – 5.08.2018r.

 1. Dziś po Mszy św. o 10:00 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości w naszej ojczyźnie

Intencja modlitwy różańcowej na sierpień: Aby decyzje ekonomiczne i polityczne chroniły rodzinę jako jeden ze skarbów ludzkości;

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Wspomożenia Wiernych a w przyszłym p.w. M.B. Szkaplerznej;
 2. Jutro wypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele o 7:00, 10:00 i 18:00. Choć jest to normalny dzień pracy, wybierzmy się na Mszę św., przecież każdy z nas chciałby w swoim i naszych bliskich życiu zmienić na lepsze wiele spraw. Potrzebne jest Boże błogosławieństwo;
 3. We wtorek o 17:30 nabożeństwo do św. Antoniego;
 4. W piątek Droga Krzyżowa na zewnątrz świątyni. Zapraszamy do uczestnictwa.

17 Niedziela Zwykła – 29.07.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Matki Teresy z Kalkuty a w przyszłym p.w. M.B. Wspomożenia Wiernych;
 2. W tym tygodniu wypadają 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami w te dni o 7:00 i 18:00. W piątek spowiedź od 6:30 i od 17:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o 18:00 do 21:00. O poprowadzenie o godz. 19:20 części radosnej różańca św. proszę KŻR p.w. M.B. Zwycięskiej. Żeby zmniejszyć kolejkę do spowiedzi proszę również korzystać w dni poprzedzające 1-y piątek, bo niektórzy księża są na urlopie;
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:00 zmiana tajemnic różańcowych;
 4. W piątek 3 sierpnia po Mszy św. o 8:30 spod archikatedry wyruszy piesza pielgrzymka do Częstochowy;
 5. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Garbowie w dniach 23-26 sierpnia. Program spotkania i inne szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie.

16 Niedziela Zwykła – 22.07.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Kingi a w przyszłym p.w. św. Matki Teresy z Kalkuty;
 2. W środę w liturgii Kościoła czcimy św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. W naszym kościele w tym dniu modlić się będziemy o szczęśliwą podróż na Mszach św. o 7:00 i 18:00 a po Mszach pobłogosławimy też pojazdy, samochody, motory czy rowery. Do uczestnictwa w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich kierowców, zwłaszcza tych, którzy mają niepoświęcony pojazd. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy. Z naszej parafii pieniądze te przekażemy bezpośrednio: Ks. Darkowi Jaworskiemu i Ks. Tomkowi Bartmańskiemu pracującym bezpośrednio w Ekwadorze;
 3. W czwartek 26 lipca wypada wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców N.M.P. W tym dniu w szczególny sposób pamiętajmy w modlitwie o naszych dziadkach: żyjących i zmarłych;
 4. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w piątek 27.07.2018 o godz. 5:00.

15 Niedziela Zwykła – 15.07.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Św. S. Faustyny a w przyszłym p.w. św. Kingi;
 2. Do 22 lipca zapisujemy na piesza pielgrzymkę do Częstochowy. Przyjmujemy też na fundusz „Idę z Toba”. Koszt uczestnictwa od 1 osoby 75 zł;
 3. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza Św. w intencji zbiorowej;
 4. Kolejny raz przypominamy, że do kościoła nakładamy odpowiedni strój, który wyraża szacunek do tego świętego miejsca.

13 Niedziela Zwykła – 1.07.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Matki Kościoła a w przyszłym p.w. św. Jadwigi;
 2. W tym tygodniu wypadają: 1-szy wtorek, 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami o 7:00 i 18:00. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 17:15. W sobotę adoracja ?Najświętszego Sakramentu po Mszy o 18:00 do 21:00. O godzinie 19:15 o poprowadzenie części chwalebnej różańca świętego proszę KŻR p.w. M. B. Pocieszenia;
 3. Dziś po Mszy św. o 10:00 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na lipiec: za ewangelizację: Aby kapłani, którzy doświadczają zmęczenia i samotności w swojej pracy duszpasterskiej, znaleźli pomoc i pocieszenie w przyjaźni Pana i swoich braci;
 4. Apelujemy o ubieranie odpowiedniego stroju przychodząc do świątyni. Strój wyraża szacunek wobec ludzi ale również wobec miejsca świętego jakim jest kościół;
 5. Również dziś w zakrystii zapisujemy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i sanktuarium św. Ojca Pio w dniach 27 i 28 lipca. Jest to bardzo atrakcyjny wyjazd a w Częstochowie nikt nie jest za często.
 6. Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika zostali przeniesieni z naszej parafii: ks. Wojciech Marczewski do parafii p.w Wniebowzięcia N.M.P. w Puławach i ks. Tomasz Skałecki do parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Na ich miejsce skierował: Ks. Marcina Rolę z parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie i Ks. Krzysztofa Wilczyńskiego z Nałęczowa. Natomiast decyzją Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Bożej Opatrzności s. Antoniny Kasjaniuk zostały przeniesione z naszej parafii s. Amadeusza Sowińska do pracy misyjnej w Kamerunie i s. Sancja Winiarska do pracy w sekretariacie Księdza Biskupa Stefana Regmunta w Zielonej Górze. Do naszej parafii została skierowana s. Laurencja Chodźko. Odchodzącym księżom i siostrom za ich pracę w naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Witam w imieniu nas wszystkich podejmujących pracę w naszej winnicy. Odchodzącym i przychodzącym życzę obfitych owoców ich pracy w nowych placówkach duszpasterskich, dużo życzliwości od ludzi, satysfakcji a przede wszystkim błogosławieństwa Bożego;
 7. W najbliższą niedzielę 8 lipca Ksiądz Józef Dubik będzie głosił kazania i rozprowadzał po każdej Mszy św. 3 książki z 50% rabatem
  1. „Widziałem cudowny znak z Nieba w Medjugorie”
  2. „Objawienia Maryjne z całego świata”
  3. „Eucharystia źródłem życia”.

12 Niedziela Zwykła – 24.06.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Pokoju a w przyszłym p.w. Matki Kościoła;
 2. Rozpoczęły się wakacje. Nie jest to czas wolny od obowiązków religijnych;
 3. Przypominam, że w naszym kościele Msze św. w niedziele w lipcu i sierpniu sprawowane będą o 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00;
 4. Dziś o godzinie 18:00 za żyjących i zmarłych solenizantów zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Swoich bliskich Janów, Janiny ale również Danuty możemy zapisać w zakrystii;
 5. W piątek wypada uroczystość św. Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o 7:00, 10:00 i 18:00. Ofiary składane na tacę z tego dnia przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopiętrze”. O godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana za żyjących i zmarłych Piotrów i Pawłów. Swoich bliskich możemy zapisywać w zakrystii przed lub po Mszach św;
 6. Za tydzień po Mszy św. o 10:00 zmiana tajemnic różańcowych;
 7. Przypominamy o obecności w naszej parafii kopii figury M.B. Fatimskiej, poświęconej przez św. Jana Pawła II. Każdy z nas powinien znaleźć sobie czas przed czy po Mszy św. aby powierzyć swoje sprawy Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej obecnej w tym wizerunku. Figura ta będzie w naszym kościele jeszcze do 8 lipca. Rodzice i dziadkowie uczcie tego swoje dzieci i wnuki. Wiara jest największym skarbem człowieka, bo od niej zależy nie tylko doczesność ale przede wszystkim wieczność;
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego 27.06. w środę o godzinie 16:30;
 9. W zakrystii zapisujemy dziś na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Sanktuarium św. Ojca Pio, która odbędzie się 27 i 28 lipca;
 10. Dziś kiermasz ciast zorganizowany przez Oazę Młodzieżową. Dochód przeznaczony jest na ich rekolekcje wakacyjne.

11 Niedziela Zwykła – 17.06.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Ognisk Rodzinnych a w przyszłym p.w. Królowej Pokoju;
 2. Dziś o 11:50 zostanie przywieziona figura M.B. Fatimskiej;
 3. Z racji zakończenia roku szkolnego Msza Św. dla naszej szkoły dziękczynnobłagalna zostanie odprawiona w piątek 22 czerwca o godz. 8:30. Wcześniej uczniowie z klas 3-ich i starsi winni skorzystać ze spowiedzi. Spowiadać będziemy w czwartek 21.06 od godziny 17:00; Rodzice i dziadkowie dopilnujcie swoje dzieci i wnuki, by z racji zakończenia roku szkolnego w stanie łaski uświęcającej przystąpili do Komunii św. Jest to bardzo ważny element w procesie wychowania tych młodych ludzi, aby uczyć ich dziękować Bogu za otrzymane dobro i przepraszać za zmarnowane okazje do rozwijania swoich talentów oraz prosić o błogosławieństwo na wakacje;
 4. W przyszłą niedzielę 24.06 wypada uroczystość św. Jana Chrzciciela. Za żyjących i zmarłych solenizantów o 18:00 zostanie odprawiona Msza św. Swoich bliskich możemy zapisać w zakrystii;
 5. W przyszła niedzielę kazania będzie głosił znany nam ks. Darek Jaworski, a po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na prowadzoną przez niego pracę misyjna w Ekwadorze;
 6. Spotkanie Klubu Platynowej Młodości za tydzień o 15:00;
 7. Przypominam, że w lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę w naszym kościele o 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00;
 8. 27 i 28 lipca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Sanktuarium Ojca Pio. Zapisywać będziemy w przyszłą niedzielę;
 9. W przyszła niedzielę Oaza młodzieżowa organizuje kiermasz ciast. Dochód jest przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

10 Niedziela Zwykła – 10.06.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Królowej Wszystkich Świętych a w przyszłym p.w. Królowej Ognisk Rodzinnych;
 2. Przypominamy o nabożeństwach czerwcowych. W naszym kościele odprawiane są po Mszach św. o 18:00;
 3. W piątek o 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św. w intencji zbiorowej;
 4. W najbliższą sobotę na boisku przy szkole planowany jest festyn osiedlowy organizowany przez SM im W.Z Nałkowskich i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W programie: o 12:00 występy dzieci a o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wiele różnych atrakcji m.in. wspólny śpiew pieśni patriotycznych z racji 100r odzyskania niepodległości przez nasza Ojczyznę. Warto się wybrać i wspólnie poświętować;
 5. Spotkanie Klubu Platynowej Młodości wyjątkowo w tym miesiącu nie w trzecią niedzielę, a 24 czerwca o godzinie 15:00;
 6. Dziś kiermasz ciast zorganizowany przez harcerki i zuhenki. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny obóz;
 7. W bibliotece po Mszach św. zapisujemy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7 i 8 lipca;
 8. Za tydzień taca na nasze Seminarium;
 9. W przyszła niedzielę 17.06 o 13:30 rozpocznie się festyn rodzinny w parafii św. Jana Pawła II;
 10. W przyszłą niedzielę o 11:50 będzie przywieziona do naszego kościoła poświęcona przez Ojca Świętego kopia cudownej figury M.B. Fatimskiej, która peregrynuje po różnych kościołach. Będzie u nas przez 2 lub 3 tygodnie. Nie urządzamy żadnych dodatkowych nabożeństw, ale dobrze wykorzystajmy Jej obecność w ramach istniejących. Może warto wybrać się pół godziny przed Mszą św. o 7:00 czy o 18:00 i Matce Bożej powierzać swoje sprawy, ale również Kościoła i Ojczyzny.

9 Niedziela Zwykła – 3.06.2018r.

 1. Dziś po Mszy Św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ogólna: Aby portale społecznościowe promowały solidarność i uczyły poszanowania drugiego człowieka w jego odmienności;
 2. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. Miłosierdzia Bożego
  a w przyszłym p.w. Królowej Wszystkich Świętych;
 3. W tym tygodniu wypadają 1-szy wtorek i 1-szy czwartek miesiąca;
 4. We wtorek o 17:30 nabożeństwo do św. Antoniego połączone z nabożeństwem czerwcowym a o 18:00 ks. bp Ryszard Karpiński udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas 3-cich gimnazjum. Zapraszam wszystkich naszych parafian do uczestnictwa w tej uroczystości i wspieraniu swoja modlitwą tych młodych ludzi;
 5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 9:00 dzieci z klas 4-tych przeżywały rocznicę I Komunii św;
 6. W piątek rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy św.o godz. 18:00. Są dobrą okazją do adoracji Najświętszego Sakramentu i umacniania swojej wiary, która każdego dnia osłabiana jest przez tysiące szatańskich pułapek m.in. w środkach masowego przekazu;
 7. W czwartek 7 czerwca wypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. z poświęceniem wianków i procesja do 4 ołtarzy na naszej posesji o godz. 18:00. O przygotowanie ołtarzy proszę członków Apostolatu Maryjnego a tych którzy maja kwiaty o przyniesienie ich w tym dniu do godz. 16:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do uczestnictwa. Te dzieci, które maja, niech się ubiorą w stroje I Komunijne;
 8. W sobotę najbliższą 9.06 o godz. 5:00 wyjeżdżamy do Częstochowy;
 9. Organizujemy też dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium Ojca Pio w dniach 7 i 8 lipca. Zapisujemy dziś i w przyszła niedzielę po Mszach św. w bibliotece;
 10. Dziś zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie;
 11. Za tydzień harcerki i zuchenki organizują kiermasz ciast – na letni obóz;
 12. W piątek wypada liturgiczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W naszym kościele Msze św. o 7:00 i 18:00 a o 17:00 Droga Krzyżowa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Róży Duchowej a w przyszłym p.w. Miłosierdzia Bożego;
 2. W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek nabożeństw w naszym kościele przed południem w tym dniu o 7:30, 9:00, 10:30. Po tej Mszy św. procesja Eucharystyczna tą samą trasą co w latach poprzednich. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy Św. i procesji. Jest to bowiem manifestacja naszej wiary w Jezusa Chrystusa ukrytego pod postacią chleba. Uwielbiajmy Go za ten wielki dar. Przy trasie procesji udekorujmy balkony i okna mieszkań. O przygotowanie ołtarzy proszę następujące grupy duszpasterskie:

1-ego KSM

2 -ego Oazę Rodzin – Krąg Ks. Piotra

3-ego Oazę Rodzin – Krąg Ks. Wojciecha

4 – ego Akcję Katolicką

Spotkanie w sprawie ołtarzy odbędzie się jutro po nabożeństwie majowym w Sali katechetycznej na dole. Właścicieli samochodów prosimy o zabranie ich z trasy procesji na ten czas. Jak co roku liczymy na wykoszenie trawy i posprzątanie trasy procesji. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele. Próba sypania kwiatków w środę po nabożeństwie majowym – 18:50. Dzieci jeśli mają zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych. Inne dzieci niech przyjdą w innych odświętnych strojach. Chłopcy będą nieść różaniec. Ofiary składane na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na centrum Jana Pawła II, a przy ostatnim ołtarzu na wyjazd wakacyjny dla ministrantów;

 1. W sobotę 9.06 – wyjazd do Częstochowy o godz. 5:00 rano;
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 9:00 dzieci z klas 3-cich przystąpiło do
  I-ej Komunii św. Rodzice tych dzieci złożyli ofiarę na kościół w kwocie 3 tys. zł; Bóg zapłać za ten dar;
 3. Za tydzień w czasie Mszy Św. o 9:00 dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę swojej I-ej Komunii. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców w piątek od 15:30;
 4. W tym tygodniu wypadają 1-szy piątek i 1-a sobota miesiąca. Msze Św.
  z odpowiednimi nabożeństwami jak zawsze. Spowiedź w piątek od 6:30
  i od 15:30. W sobotę po Mszy św. o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O poprowadzenie o godz. 20:00 modlitwy różańcowej – tajemnic bolesnych proszę K.Ż.R p.w. św. Rodziny;
 5. Za tydzień po Mszy św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych;
 6. W niedzielę 10.06 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z pomocą miasta organizuje Jubileusz Małżeństw: 50, 55, 60 – lecia pożycia małżeńskiego. Najpierw Msza św. w katedrze a później rozdanie dyplomów oraz program artystyczny w Trybunale Koronnym. Zgłoszenia do zakrystii lub u Pana Mariana Truskowskiego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Zwycięskiej a w przyszłym p.w. M.B. Róży Duchowej;
 2. Dziś spotkanie Akcji Katolickiej po nabożeństwie majowym;
 3. Jutro drugi dzień świąteczny – N.M.P. Matki Kościoła. Uszanujmy ten dzień uczestnicząc we Mszy św., chociaż dla wielu jest to normalny dzień zajęć. W naszym kościele Msze św. jutro o 7:00, 10:00 i 18:00. Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy o godz. 18:00;
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek 24.05. o godz. 17:00;
 5. Osoby, które się zapisały za pielgrzymkę do Częstochowy a nie dokonały wpłaty proszone są dopełnienie tego;
 6. W czwartek 24.05. wypada liturgiczne święto niedawno wprowadzone: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o 7:00 i 18:00 jak w dzień powszedni;
 7. W przyszłą niedzielę dzieci z klas 3-cich podczas Mszy św. o 9:00 przystąpią do I Komunii Św. Spowiedź dzieci z klas III i ich rodzin w sobotę 26.05.2018. Godz. 9:00 kl. A, B, C, D, E. Godz. 9:45 kl. F, G, H, I.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.05.2018r.

7 Niedziela Wielkanocna

 1. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św., którą obchodzić będziemy za tydzień. W naszym kościele łączymy to nabożeństwo z tzw. „Majówką” codziennie po Mszy Św. o 18:00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest ostatnią niedzielą Wielkanocy. Kończy się czas na odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św. w okresie wielkanocnym.
 2. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Pocieszenia a w przyszłym p.w. M.B. Zwycięskiej.
 3. Dziś o 17:00 w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 4. Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów przy ul Nałkowskich 114 w dniu 15 maja (wtorek) zaprasza na „dzień otwarty” w godz. 11:00- 15:00. Program tego spotkania wisi na tablicy ogłoszeń.
 5. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL.
 6. W najbliższą sobotę 19.05.2018 o godz. 9:00 w naszej szkole rozpocznie się Walne Zebranie członków Spółdzielni im. W.Z. Nałkowskich. W programie m.in. wybór nowej Rady Nadzorczej i zmiany w statucie. Zachęcam Was do uczestnictwa. Od Was zależy jak będzie się tu żyć!
 7. Bóg zapłać za ofiarę 400 zł złożoną przez KŻR p.w. M.B. Fatimskiej na reflektor.
 8. 9 czerwca pielgrzymka do Częstochowy. Koszt od osoby 60 zł.
 9. Dziś na Placu Litewskim o 17:30 będzie odmawiany różaniec w intencji Ojczyzny.

6 Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. św. Rodziny a w przyszłym p.w. M.B. Pocieszenia.
 2. Dziś po Mszy Św. o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe. Odprawiane są codziennie po Mszy św. o godzinie 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. Od dziś do soboty obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele
 5. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa wokół naszego kościoła.
 6. We wtorek wypada uroczystość św. Stanisława biskupa – głównego patrona Polski. W naszym kościele za żyjących i zmarłych solenizantów zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Swoich bliskich możemy dziś i jutro zapisać w zakrystii.
 7. W sobotę 12 maja o godz. 5:45 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Krasnobrodu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa.
 8. Natomiast 9.06.2018r organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Koszt od osoby – 60 zł. Zapisywać będziemy od przyszłej niedzieli.
 9. Próba dzieci przed I-szą Komunią jutro godzina 16:30. Obecność obowiązkowa
 10. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania w niedzielę 13.05.2018 o godzinie 17:00
 11. Dziś zbiórka na wakacyjny wypoczynek dla dzieci – CARITAS.

5 Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Dobrej Rady a w przyszłym p.w. św. Rodziny
 2. We wtorek zaczyna się miesiąc maj. Przez cały ten miesiąc w naszej świątyni będziemy wyśpiewywać chwałę Maryi po Mszy św. wieczorowej. Zapraszam gorąco do uczestnictwa: dorosłych, młodzież i dzieci. Jest to bardzo skuteczna metoda umacniania swojej relacji do Boga i Matki Najświętszej. Zróbmy sobie takie postanowienie, że będziemy w tych nabożeństwach uczestniczyć. Nabożeństwa majowe są też dobrą okazją do odnowienia przydrożnych krzyży i kapliczek. Również tam wyśpiewajmy chwałę Maryi.
 3. W tym tygodniu wypadają: 1-szy wtorek, 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Msze św. z odpowiednimi nabożeństwami jak zawsze. W piątek również o 16:30 dla dzieci. Spowiedź w piątek od 6:30 i od 16:00. W sobotę po Mszy św. o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Od godz. 20:00. o poprowadzenie modlitwy różańcowej – tajemnic światła proszę KŻR p.w. M.B. Dobrej Rady.
 4. W sobotę 12 maja organizujemy pielgrzymkę do Krasnobrodu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. Wyjazd spod Kościoła o godz. 5:45. Koszt od osoby z obiadem i przewodnikiem po Zamościu  – 60 zł. Zapisujemy dziś w zakrystii przed lub po Mszy św.
 5. W czwartek wypada uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Jest to wielkie święto patriotyczne i religijne. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Jest to dzień wolny od pracy.

4 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018r.

 1. W tym tygodniu modlitwy prowadzi K.Ż.R p.w. M.B. Królowej Świataa w przyszłym p.w. M.B. Dobrej Rady
 2. Jutro wypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski.
 3. Od dziś do soboty trwa tydzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Włączmy się w tę modlitwę.
 4. W imieniu naszej parafii na ręce P. Agnieszki i Tomka Lubaczewskich bardzo gorąco dziękuję wszystkim za systematyczną pomoc w uaktualnianiu parafialnej strony internetowej.
 5. W sobotę 12 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do Krasnobrodu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. We wszystkich tych miejscowościach są koronowane, słynące łaskami obrazy Matki Bożej. Koszt pielgrzymki
  z obiadem – 60 zł od osoby. Zapisywać będziemy od przyszłej niedzieli
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek o g. 17:00.
27 września, 2020