Akcja Katolicka

Akcja Katolicka (AK) w parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie  działa od roku 1995. Parafialny Oddział AK (POAK) liczy obecnie 17 członków i jedną kandydatkę.

AK spotyka się raz w miesiącu w III niedzielę miesiąca o godz. 16.00  na spotkaniu formacyjnym razem z księdzem asystentem kościelnym (Ksiądz Proboszcz). Prócz tego raz na kwartał odbywa się spotkanie dekanalne AK . Raz w roku członkowie AK  Archidiecezji Lubelskiej spotykają się na rekolekcjach – dotychczas jedno- lub dwudniowych. W tym roku są to rekolekcje trzydniowe w Jedlance k. Ostrowa Lubelskiego w dniach 21-23 września. Tematem rozważań rekolekcyjnych będzie Akcja Katolicka w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Oprócz działalności formacyjnej AK organizuje pielgrzymki do różnych sanktuariów w Polsce i doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w II połowie czerwca.

W naszej parafii AK wspólnie z KSM organizuje wypoczynek letni dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W tym roku 82 dzieci wypoczywało w Okunince, nad Jeziorem Białym w dniach 16-26 sierpnia. Część dzieci wypoczywała nieodpłatnie lub z symboliczną opłatą. AK i KSM gromadzą fundusze na ten wypoczynek organizując w parafii  kiermasze ciast oraz pozyskują środki od sponsorów do których od szeregu lat należą : Elektrociepłownia Lublin-Wrotków, Zakład gazowniczy w Lublinie, Spółdzielnia Pszczelarska Apis, Nasza Apteka, Zakłady Zielarskie-„Herbapol” oraz indywidualni ofiarodawcy.

Wszystkim ludziom dobrej woli, których wierzymy jest więcej niech Dobry Bóg błogosławi !!!

Listopad 21, 2018